Šerm kordem

Šermířská soutěž je rozdělena na dvě části. Před semifinálovými boji se závodníci utkávají systémem "každý s každým" na jeden vítězný zásah. To slouží pouze pro nasazení do přímé eliminace, která je součástí semifinálových a finálových soutěží. Zde se soupeři utkávají do 5 vítězných zásahů v 1 minutě čistého času. Současné zásahy se počítají. Pokud je po vypršení času stav nerozhodný, vítězí šermíř s vyšším nasazením.

Utkání se odehrávají na planši o rozměrech 14 x 1,5 m. 

 

V kvalifikačních skupinách se závodníci utkávají systémem "každý s každým" na jeden vítězný zásah. Pokud v časovém limitu jedné minuty nikdo nezvítězí, jsou oba soupeři považováni za poražené. Vítězství v 70 % duelů znamená 250 pětibojařských bodů. Při 36 účastnících má jedno vítězství hodnotu 6 bodů (bodový rozdíl představuje v závěrečné kombinované části časovou diferenci 6 s).

 

Před semifinálovými boji se závodníci utkávají opět systémem "každý s každým" na jeden vítězný zásah. To ale slouží pouze pro nasazení do přímé eliminace, která je součástí semifinálových a finálových soutěží. Toto kolo se označuje jako "Seeding Round". Do finále SP a na OH jsou závodníci nasazeni do přímé eliminace na základě aktuálního „šermířského světového žebříčku“ (FWR). Následná přímá eliminace se šermuje v semifinálovém a finálovém šermu v soutěži jednotlivců do 5 vítězných zásahů (ve štafetách do 10 vítězných zásahů) v 1 minutě čistého času. Současné zásahy se počítají. Pokud je po vypršení času stav nerozhodný, vítězí šermíř s vyšším nasazením. Body, které je možné získat v šermu v semifinálových a finálových soutěžích, jsou pevně dané v intervalu 196-250 b. 

 

Světový šermířský žebříček, důležitý pro nasazení závodníků ve FSP a na OH, jelikož zde "Seeding Round" neprobíhá, je sestavován výhradně z výsledků rozřazovacích kol na jednotlivých akcích. Pravidla hodnocení jsou shodná s PWR.

Testovací reklama