YOG 2014 - Nanjing / Čína

26.08.2014

Sice bez medaile ale se třemi umístěními v "top ten" se vrací čeští reprezentanti z 2. LOH mládeže v čínském Nanjingu. V závěrečný den pětibojařských soutěží získal Martin Vlach spolu s Ukrajinkou Yanou Polischuk 5. místo v soutěži smíšených štafet. Jolana Hojsáková skončila ve dvojici s Rusem Alexandrem Lifanovem mezi 24 týmy na 6. pozici.Výsledky najdete na webu nanjing 2014.

Vynikající výkon předvedli oba čeští zástupci v úvodní šermířské disciplíně. Na planši se postavili stejným soupeřům jako v individuální soutěži, tentokrát se jim ale dařilo. Jolana Hojsáková mezi dívkami dominovala s celkovou bilancí 17 vítězství a 6 porážek, stejného výsledku dosáhl také její kolega Alexander Lifanov, a to znamenalo vítězství česko-ruské dvojice. Martin Vlach dosáhl také výborné bilance 14:9 a se svojí partnerkou skončil v šermu 6.

V bazénu si Martin Vlach posunul svoje osobní maximum na 100m v. zp. na 59,2. Pomoc lékařů čské výpravy a "terapie Lifanovem" zafungovala na zdravotně indisponovanou Jolanu Hojsákovou i v plavání a časem 1:03,1 byla mezi dívkami 4. nejrychlejší. Před závěrečnou částí tak živili oba čeští reprezentanti šanci na některou z medailí.

Martin Vlach předvedl v kombinované části opět výborný výkon, jeho ukrajinská kolegyně z týmu se ale v Nanjingu bohužel nepotkala s běžeckou formou a na soupeřky nestačila. Jolana Hojsáková předvedla v běhu výkon na hranici svých aktuálních zdravotních možností, k zisku medaile by ale potřebovala trochu kvalitnější střelbu.

Nové bodování, které mezinárodní pětibojařská federace v Nanjingu zkoušela a které např. umožňuje ohodnotit shodný šermířský výkon zcela rozdílným počtem bodů, českým reprezentantům moc nepomohlo. Martin Vlach díky němu přišel v individuální soutěži o jednu příčku, Jolanu Hojsákovou připravilo nově testované bodování dokonce o medaili ve smíšené štafetě...