YOG 2014 - Nanjing / Čína

24.08.2014

Umístění v elitní desítce dosáhl Martin Vlach v individuální soutěži mužů v rámci 2. LOH mládeže v čínském Nankingu. 9. místo je největším úspěchem jeho dosavadní kariéry. Závod vyhrál vícemistr světa Alexander Lifanov z Ruska.Výsledky najdete na webu nanjing 2014.

Český reprezentant dokázal po šermu za 194 b. posunout v plaveckém bazénu své osobní maximum o více než 1,5 vteřiny. Nejrychlejší běžecký čas a třetí nejrychlejší střelba pak znamenaly suverénní vítězství v závěrečné kombinované části a posun na 9. místo celkové klasifikace. Martin vyhrál kombinovanou část v devíti ze svých posledních deseti mezinárodních startů a v součtu trojboje (plavání, střelba a běh) byl v Nankingu druhý nejlepší.

Pro individuální soutěž žen se lékařům české výpravy bohužel nepodařilo dát Jolanu Hojsákovou zdravotně dohromady a ta musela ze soutěže pro zranění třísla odstoupit. Nicméně s ohledem k jejímu startu v soutěži smíšených štafet přicházejí z lékařského týmu optimistické zprávy. V ní by měla Jolana startovat ve dvojici s vítězem mužské soutěže a aktuální světovou jedničkou Alexandrem Lifanovem, Martin Vlach se v úterý představí po boku vítězky Czech Open 2014 v kategorii U19 a 8. ženy letošního MS Yany Polischuk z Ukrajiny.