Světový pohár se přesunul do Bulharska

07.05.2024

Světový pohár se přesunul do Bulharska

Moderní pětibojaře čekají po týdenní pauze další závody na Světovém poháru. V pořadí čtvrtý letošní podnik hostí bulharská Sofie a ve startovních listinách se objeví šest českých jmen.

V závodě žen nastoupí v Bulharsku Karolína Křenková a Veronika Novotná. Lucie Hlaváčková bude tentokrát z důvodu náročného programu, který letošní sezona má, chybět. „Během čtrnácti dnů šla dvakrát na Světových pohárech do finále a už toho na ni bylo hodně. Přeci jenom jí je osmnáct let a taková kumulace závodů není především v tomhle věku v pořádku,“ sdělil reprezentační trenér Jakub Kučera.

Mezi muži zůstala nominace nezměněná, představí se tedy Marek Grycz, Jan Kuf, Matěj Lukeš a Martin Vlach. Do smíšené štafety český tým nezasáhne. „Odstup od finále Světového poháru je tak krátký, že tentokrát štafetu vynecháme,“ vysvětlil Kučera. V této disciplíně zatím Češi startovali pouze na uplynulém podniku v Budapešti.

Po úvodní odsazené zastávce v Káhiře měli moderní pětibojaři nabitý program, kdy během dvou týdnů závodili v Ankaře a Budapešti. Sofie je poslední zastávkou před samotným finále letošního ročníku. „Celý seriál dlouhodobé části Světového poháru se musí brát spíše jako celek, protože každý předchozí závod trochu ovlivňuje i ten následující,“ popsal trenér a doplnil: „A ty předchozí závody ovlivňují výkony na následujících soutěžích proto, jelikož čas na regeneraci je velmi krátký.“ 

Po Bulharsku budou mít závodníci opět týden volno a poté se finále Světového poháru vrátí od 22. do 26. května do turecké Ankary.

Program SP Sofie:
8. 5. kvalifikace ženy 
9. 5. kvalifikace muži, základní kolo šermu žen
10. 5. semifinále ženy, základní kolo šermu mužů
11. 5. semifinále muži
12. 5. finále ženy, finále muži

Testovací reklama