SP #4 Sofie - smíšená štafata

14.05.2023

SP #4 Sofie - smíšená štafata

Šestou příčkou Veroniky Novotné a Matouše Tůmy v mixu zakončili čeští moderní pětibojaři Světový pohár v Sofii. Vítězi se stali Britové Kerenza Bryson s Charlesem Brownem.

Výsledky.

 

Česká dvojice zahájila vyrovnanou bilancí v šermu a zařadila se na průběžnou pátou příčku. V bonusovém kole poté Češi přidali čtyři šermířské body. V jízdě na koni byl Matouš Tůma bezchybný. „Matouš vylosoval relativně složitého koně, tak jsme z toho měli trochu obavu,“ přiznal šéftrenér české výpravy Libor Capalini. „Naštěstí si to vybral na opracovišti a na parkuru už šel potom bezchybně.“ Veronika Novotná vylosovala stejného koně, na němž při sobotním finále mužů zajel čistě Marek Grycz. „Neočekávali jsme tedy žádný problém,“ vyprávěl Capalini. „Veronika ale bohužel podcenila nájezd mezi jedničkou a dvojkou a stálo ji to deset vteřin,“ litoval. V jízdě byli Češi šestí a jejich pozice se nezměnila ani po plavání.

Do běhu se střelbou startovali se ztrátou čtrnácti sekund na bronz. Veronika hned na úvodní střelecké položce chybovala, přesto dokázala posunout český mix na průběžné páté místo. Její týmový kolega se však oběma svými položkami protrápil. „Matouše ta střelba trápí momentálně ze všech disciplín asi nejvíc a ani dnes to nebylo optimální,“ souhlasil Capalini. Česká dvojice tak obsadila konečné šesté místo. Spokojenost s malým pódiem ale v českém týmu nepanuje. „S výsledkem možná můžeme být relativně spokojeni. S výkonem ale asi spokojenost nebude ani od závodníků, ani od jejich osobních trenérů,“ soudí Capalini.

Účast českého mixu v červnovém finále Světového poháru v Ankaře zůstává nejistá. Oproti původním předpokladům zvou turečtí pořadatelé pouze dvanáct štafet a na to Čechům aktuální body pravděpodobně stačit nebudou. Šance podle Capaliniho ale stále je. „Je možné, že některé štafety se účastnit nebudou. Tak uvidíme, jestli pak na nás ta dvanáctka doskáče anebo ne.“

 

 

 

Testovací reklama