SP #4 Sofie / Bulharsko - kvalifikace žen a mužů

09.05.2024

Pět českých zástupců bude mít semifinále Světového poháru, který se v těchto dnech koná v bulharské Sofii. Sítem kvalifikace nejprve prošly Karolína Křenková a Veronika Novotná, dnes se k nim přidali Marek Grycz, Jan Kuf a Martin Vlach.

Výsledky.

Ve včerejším kvalifikačním závodu žen si obě české reprezentantky připravily skvělou výchozí pozici již v úvodním plavání. Dařilo se jim i v šermu, když s výrazně aktivní bilancí se usadily ve skupině A na průběžné první, respektive druhé příčce. I přesto, že na střelnici nezaznamenaly optimální výkon, tak obě prošly do semifinálových bojů.

Dnes se ve skupinách B a C představili muži. Ve skupině B získal Jan Kuf v úvodní šermířské disciplíně 278 bodů, když zaznamenal pouze 4 prohry. V plavecké a kombinované části již kontroloval suverénní postup.

Martinovi Vlachovi se ve stejné kvalifikační skupině na šermu nevedlo a odnesl si 187 bodů. Po plavání nastupoval do závěrečné části závodu z dvacátého místa. Nejrychlejším čase dne se však posunul na postupové příčky.

V kvalifikační skupině C se představili Marek Grycz a Matěj Lukeš. Po úvodním plavání se oba držovali v první osmičce. Na šermu si lépe vedl Marek Grycz, když získal 236 bodů. Do závěrečné části vybíhal z pátého místa a svůj postup kontroloval.

Matěj Lukeš získal v šermu 201 bodů a vybíhal do kombinované části ze 13. pozice. Vinou pokažené poslední položky nakonec doběhl na 14. nepostupovém místě.

Ženy dnes absolvovaly základní kolo šermu pro semifinálové a finálové soutěže. Karolína Křenková získala 230 bodů (21/14), Veronika Novotná nastoupí zítra do semifinálových bojů se 190 body (13/22).