SP #4 Sofie / Bulharsko - finále mužů

12.05.2024

SP #4 Sofie / Bulharsko - finále mužů

V dnešní finálové soutěži na čtvrtém podniku Světového poháru v bulharské Sofii obsadil Marek Grycz jedenácté místo.

Výsledky.

I když Marek získal v základním kole šermu nejlepší kariérní výsledek, převažovalo u něj po finálovém závodě spíše zklamání. „Po osobáku v základní šermířské části z toho mohlo být lepší umístění,“ pronesl. 

V dnešním úvodní jízdě na koni za sebou nechal český reprezentant tři shozené překážky a připsal si 274 bodů. „Vylosoval jsem si poměrně těžkého koně. Přede mnou na něm jela Litevka, která byla eliminována. Udělal jsem tři shozy a ztratil i pár bodů za čas. Dělal jsem, co jsem mohl, ale ta bodová ztráta tam byla poměrně velká. Nesešlo se to tak, jak mohlo“ popisoval.

Stejně jako do semifinále si i do finále přinesl 225 bodů za šerm. V bonusovém kole navíc přidal čtyři další výhry. „I když to není moc bodované, tak osm bodů navíc bylo příjemných,“ doplnil. Po dvou disciplínách figuroval na průběžné deváté příčce, po plavání si o dvě místa polepšil. „Tam jsem si kontroloval čas, abych ještě pošetřil nějaké síly do laser runu.“

Do kombinované části vybíhal s odstupem 40 sekund a cílem nakonec proběhl jako jedenáctý. „Střelba mohla být lepší, tam jsem nechal deset, patnáct vteřin,“ hodnotil a pokračoval: „Do tohoto finále se dostala spousta dobrých běžců i střelců a můj výkon na ně nestačil.“ 

Moderní pětibojaři za sebou aktuálně mají čtyři zastávky Světového poháru a od 22. května je čeká finále celého kolotoče v turecké Ankaře. „Je to těžké. Jak fyzicky, tak psychicky. Moc netrénujeme a jenom závodíme. Už jsme všichni unavení a dlouho pod tlakem,“ popsal Marek letošní náročný program. „Ale je to stejné pro všechny. Všichni jsme unavení stejně a není to rozhodující faktor, který by byl pro někoho výhodou, nebo nevýhodou. Všichni to máme těžké stejně,“ uzavřel.

Testovací reklama