SP #2 Ankara - kvalifikace mužů

12.04.2023

SP #2 Ankara - kvalifikace mužů

Mužské semifinále na Světovém poháru v Ankaře bude mít plné české zastoupení. Ze středeční kvalifikace postoupili Ondřej Polívka, Marek Grycz, Jan Kuf a Martin Vlach. Ženy mají za sebou základní kolo šermu. Karolína Křenková získala 200 bodů a do čtvrtečního semifinále vstoupí jako průběžně devětadvacátá.

Výsledky.

 

V kvalifikační skupině A zahájil solidním šermem a ziskem 222 bodů své tažení Ondřej Polívka. Po plavání držel český závodník desáté místo a v závěrečném běhu se střelbou mohl kontrolovat jistý postup.

V kvalifikační skupině B se bez větších komplikací dařilo Janu Kufovi a Marku Gryczovi. Oba s výrazně aktivní bilancí 16/10 našermovali shodně 236 bodů. V plavání byl dle očekávání více vidět šestý Marek Grycz, který do závěrečné kombinované části vybíhal s luxusním náskokem na postup jako druhý. Do postupující dvanáctky suverénně prošel jak on, tak jeho reprezentační kolega Jan Kuf.

Martin Vlach v kvalifikační skupině C zaznamenal v šermu jako jediný z Čechů pasivní bilanci. Zisk 201 bodů stačil na průběžnou devatenáctou příčku. Plavecká část nepřinesla z pohledu českého pětibojaře žádný výrazný výkyv. Závěrečným během se střelbou se však Martin prohnal v druhém nejrychlejším čase dne a do semifinále ze své skupiny bez problému postoupil jako sedmý.

Testovací reklama