SP #1 Káhira - semifinále mužů

10.03.2023

Martin Vlach suverénně postoupil ze semifinále a bude tak jediným českým zástupcem ve finále úvodního Světového poháru v Káhiře. Jan Kuf ani Ondřej Polívka se do finále nevešli. Ondřejovi patří konečné 23. místo a Honza obsadil 25. pozici.

Výsledky

Do pátečního semifinále proklouzla trojice Čechů. Jan Kuf si v základním kole šermu připravil skvělou výchozí pozici, když s výrazně aktivní bilancí 24/11 získal ve velmi vysoké šermířské konkurenci 245 bodů. „V kvalifikačním i semifinálovém turnaji předvedl Honza extrémně vysoký standard. Bylo to možná to nejlepší za hodně dlouhou dobu, co jsem u něj viděl,“ vysekl Honzovi poklonu český reprezentační trenér Jakub Kučera. Také Martin Vlach mohl být se základním šermem spokojený. Aktivní bilance 20/15 a zisk 225 bodů předpověděly i jemu vysoké finálové šance. „Martin to v téhle konkurenci zvládl opravdu hezky a protože ví, kolik v zimě do šermu investoval, je to pro něj určitě dobrý signál,“ ocenil kouč Kučera. O něco méně se v základním kole dařilo Ondřeji Polívkovi, který si do semifinálové soutěže přinesl 205 šermířských bodů.

Plaveckou část zvládli Češi bez větších komplikací a minimálně dva z nich startovali do závěrečného běhu se střelbou ze slibných pozic. Jan Kuf jako průběžná trojka v semifinále A, Martin Vlach  jako sedmý v semifinále B. A zatímco Martina nic nepřekvapilo a doklusal si pro skupinové vítězství a suverénní postup, Jan Kuf ztratil finálovou naději na druhé střelecké položce. „S výhledem k olympiádě v Paříži zkoušíme s Honzou na střelbě některé zásadní změny. S přihlédnutím k výsledku dnešního závodu vypadá možná tohle rozhodnutí jako chybné. Na druhou stranu si ale umím představit, že za osmnáct měsíců ho budeme hodnotit jako klíč k olympijskému úspěchu,“ uvedl Jakub Kučera.

Ondřej Polívka vybíhal do kombinované části na průběžném patnáctém místě a ani vydařená střelba  mu k postupu nestačila. „Střílel moc hezky. Ale už na startu kombi byla ta šance na postup malá,“ poukázal kouč Kučera na Ondrův průměrný výkon v šermu. V konečném hodnocení obsadil Ondřej Polívka 23. místo. Body do celkového pohárového hodnocení získal i 25. Jan Kuf.