SP #1 Káhira - kvalifikace žen

07.03.2023

SP #1 Káhira - kvalifikace žen

Karolína Křenková a Veronika Novotná postoupily do semifinále úvodního Světového poháru v Káhiře. Lucie Hlaváčková do semifinále neprošla. Zítra je v Káhiře na programu kvalifikace mužů i s Čechy Janem Kufem, Ondřejem Polívkou, Ondřejem Svěchotou a Martinem Vlachem.

Výsledky

 

Karolína Křenková vstoupila do úvodního pohárového podniku předolympijské sezóny aktivní bilancí na šermu, kde díky 19 výhrám ku 14 prohrám vybojovala cenných 226 bodů. V plavání si pohlídala konkurenci a v závěrečné kombinované části běhu se střelbou kontrolovala přímý postup. Veronika Novotná s bilancí 16/17 získala 208 bodů, v plavání se shodně s Karolínou držela kolem desáté pozice a v běhu se střelbou si stejně jako její reprezentační kolegyně pohlídala přímý postup.

Lucie Hlaváčková si další tažení soutěží zkomplikovala hned v úvodním šermu, z něhož si s bilancí 12/20 odnesla pouhých 190 bodů. K postupu do semifinále jí nepomohl ani třetí nejlepší skupinový výkon v běhu se střelbou a s úvodním Světovým pohárem letošní sezóny se tak rozloučila už v kvalifikaci.

Testovací reklama