SP #1 Káhira - kvalifikace mužů

08.03.2023

SP #1 Káhira - kvalifikace mužů

Český moderní pětiboj bude mít na úvodním Světovém poháru v Káhiře zastoupení i v mužském semifinále. Do dalších bojů se probojovali Martin Vlach, Ondřej Polívka a Jan Kuf. Ondřej Svěchota skončil v kvalifikaci. Ženy mají za sebou semifinálový šerm.

Výsledky

 

Skvělý šerm zaznamenal v kvalifikaci Jan Kuf, který si bilancí 25/12 zajistil cenných 245 bodů. Jen o deset bodů méně získal v šermu v druhé kvalifikační skupině Ondřej Polívka. Martin Vlach měl s 210 body výchozí pozici složitější. V plavání se tito tři Češi v rámci svých skupin drželi zhruba v polovině startovního pole. Závěrečná kombinovaná část běhu se střelbou opět patřila suverénnímu Martinovi, který si připsal nejrychlejší čas ze všech kvalifikantů. Z kvalifikační skupiny A postoupil jako čtvrtý, Ondřej Polívka pak jako desátý. Jan Kuf byl v kvalifikační skupině B patnáctý. Do semifinále nově postupuje z každé kvalifikační skupiny osmnáctka nejlepších. Oproti loňské sezóně už tak není možný postup takzvaně na body. Za pořadatelskou zemi může nově postoupit při Světových pohárech do semifinálových a finálových bojů jen šest závodníků, pokud se umístí na postupových místech.

Ondřej Svěchota kvalifikačním sítem neprošel.

Karolína Křenková vstoupí do zítřejšího semifinále s 210 body, které dnes získala v základním kole šermu. Veronika Novotná má o 30 bodů méně a je možné, že do semifinálových bojů vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu již nezasáhne.

Testovací reklama