SP #1 Káhira /Egypt - kvalifikace žen a mužů

06.03.2024

SP #1 Káhira /Egypt - kvalifikace žen a mužů

Kvalifikačním závodem žen začal včera úvodní podnik Světového poháru v egyptské Káhiře. Jediná Češka na startu Veronika Novotná se do semifinále neprobojovala. Dnes byli na programu muži. Z kvalifikace postoupili Marek Grycz, Jan Kuf a Matěj Lukeš. Martin Vlach se mezi postupující šestatřicítku nevešel.

Výsledky

Hned na úvod z kvalifikační skupiny A bez problému postoupil v loňském roce ještě junior Matěj Lukeš, pro kterého je start na závodu Světového poháru teprve druhým v pořadí. Již v šermu si připravil skvělou výchozí pozici, když s výrazně aktivní bilancí 20/9 získal 250 bodů. V plavání si pohlídal konkurenci a v závěrečné kombinované části běhu se střelbou kontroloval postup.

Z kvalifikační skupiny B do postupující dvanáctky suverénně prošel Jan Kuf. Skvělým šermem získal cenných 243 bodů, a i s plaváním za první polovinou startovního pole dokázal bez problému postoupit. 

Marek Grycz měl v kvalifikační skupině C s 215 body v šermu výchozí pozici složitější. Čtvrtým nejrychlejším časem v plavání a devátým místem v závěrečném kombi udržel poslední postupové místo. 

Martina Vlacha bohužel od lepšího výkonu především v kombinované části brzdila bolest okostice na holeni. Ve stejné kvalifikační skupině zaznamenal v šermu jako jediný z Čechů pasivní bilanci. Zisk 194 bodů stačil na průběžnou 21 příčku. Plavecká část nepřinesla z pohledu českého pětibojaře žádný výrazný výkyv, a i s druhým nejrychlejším časem v kombi se o dvě příčky do semifinále neprobojoval. 

Veronika Novotná si cestu soutěží zkomplikovala už v úvodním šermu, kde zaznamenala sedm výher ku osmnácti prohrám a připsala si pouhých 173 bodů. V plavání a běhu se střelbou si pozici postupně vylepšila na konečnou osmnáctou příčku ve skupině, na postup to ale nestačilo. S úvodním Světovým pohárem letošní sezóny se také rozloučila v kvalifikaci.

Karolína Křenková na poslední chvíli z vážných rodinných důvodů do Káhiry neodcestovala, naskočí až do dalších kol Světového poháru.

Ve čtvrtek je v Káhiře na programu základní semifinálové kolo šermu mužů. 

Testovací reklama