OH 2024 (Paříž / Francie) - semifinále žen

10.08.2024

Lucie Hlaváčková postoupila do zítřejšího finálového závodu žen, když doběhla ve skupině A na šestém místě. Ve skupině B se představila Veronika Novotná a obsadila zde čtrnáctou pozici. Celkově se umístila mezi šestatřiceti startujícími na dvacátém sedmém místě.

Výsledky: semifinále Asemifinále B.

Lucie Hlaváčková si při své olympijské premiéře do semifinále přinesla ze základního kola šrmu, které proběhlo ve čtvrtek 205 bodů. V jízdě na koni přidala za čistou jízdu dalších 300 bodů. „Byl to skvělý začátek. Měla jsem super koně,“ ocenila Lucka. V bonusovém kole šermu přidala dva body za jednu výhru. Po plavecké části, ve které dosáhla na 272 bodů, se ve své semifinálové skupině držela na deváté postupové příčce. Kontrolovaným výkonem v závěrečném laser runu doběhla na šesté příčce a získala celkem 1395 bodů.

„Moc jsem si to užila, hezky se mi to povedlo poskládat. Ze začátku jsem byla trochu nervózní, možná i pak na první střelbě. Závod měl krásnou atmosféru, a ještě jsem stihla ušetřit nějaké síly na nedělní finále,“ popsala Lucie. „Správně vyřešila všechny kritické situace. Divácká kulisa je úžasná, kotel ve Versailles představuje mimořádnou zkoušku. O to víc bych chtěl Lucku pochválit,“ řekl David Svoboda, trenér Hlaváčkové.

Veronika Novotná měla skvělý základ ze šermu, kde získala 235 bodů. Prozatímní třetí místo jí patřilo i po jízdě na koni, ve které chybovala jen na předposlední překážce a získala tak 293 bodů. Další dva body si vyšermovala v bonusovém kole. Po plavání byla průběžně pátá. Postup jí unikl po nevydařené střelbě. „Pravděpodobně se nesrovnala s bouřlivou atmosférou ve Versailles. Nedokázala kontrolovat mířidla až do okamžiku výstřelu a z toho pramenily chyby. Seskupení ran bylo sice relativně v pořádku, ale jeho střed měla posunutý hodně nízko,“ hodnotil zdržení Veroniky na střeleckém stavu trenér Jakub Kučera. Celkově nasbírala 1316 bodů a obsadila 14. místo ve své skupině. Celkově jí patří dvacátá sedmá pozice.