OH 2024 (Paříž / Francie) - semifinále mužů

09.08.2024

V Paříži dnes proběhly semifinálové soutěže mužů. Martin Vlach obsadil ve skupině A desáté, tudíž první nepostupové místo. V celkovém pořadí se umístil na devatenácté příčce. Marek Grycz doběhl ve stejné skupině na čtrnácté pozici, a tak mu mezi šestatřiceti startujícími patří konečná dvacátá sedmá pozice.

Výsledky: semifinále Asemifinále B.

Martina Vlacha přibrzdilo manko ze čtvrtečního základního kola šermu, ve kterém měl stejně jako Marek Grycz výrazně pasivní bilanci, získal zde jen 185 bodů. Na úvod pátečního semifinálového klání si Martin připsal 300 bodů za čistou jízdu na koni a další dva body přidal v bonusovém kole šermu. V plavání dosáhl na 295 bodů. Ztrátu ze šermu bohužel nevymazal ani poté, co v závěrečné kombinované části běhu se střelbou posunul vlastní olympijský rekord z Tokia 2021. Nakonec skončil s 1495 body desátý, jen o pět bodů za posledním postupujícím do sobotní finálové soutěže. Celkově mu tak v Paříži patří devatenácté místo.

Marek Grycz, jenž na olympiádě startoval poprvé, si v základním kole šermu připsal jen 175 bodů. V jízdě na koni dvakrát chyboval a postup se mu vzdaloval. Vydařilo se mu plavání, kde atakoval dvouminutovou hranici, přesto šel do kombinované části z předposledního místa. V závěrečné dvoj disciplíně si své umístění vylepšil na čtrnácté místo s víc než půlminutovou ztrátou na postup. Se ziskem 1454 bodů se celkově na olympiádě umístil na 27. příčce.

Zítra proběhnou semifinálové soutěže žen a finále mužů. Nejprve se ve skupině A představí Lucie Hlaváčková, Veronika Novotná nastoupí ve skupině B.