MS - semifinále žen (Bath / Velká Británie)

25.08.2023

MS - semifinále žen (Bath / Velká Británie)

Ani jedné z českých moderních pětibojařek se na mistrovství světa v Bathu nepodařilo projít do finále. Nejblíž byla Veronika Novotná, která ještě do závěrečné disciplíny vybíhala na postupových pozicích. Pokazila však střelbu.

Výsledky.

Veronika Novotná vstoupila do semifinále s lehce pasivní šermířskou bilancí a 210 body. V pátečním bonusovém kole další čtyři po dvou výhrách přidala. „S šermem jsem spokojená. Ono se řekne, že je to jen semifinále. Ale dřív tohle bylo finále. Tam už ty holky šermují fakt dobře a člověk nedostane nic zadarmo. Každý zásah se počítá,“ řekla Veronika. Také v plavecké části se česká pětibojařka držela na dosah elitní desítky a do závěrečného běhu se střelbou startovala na osmé, postupové příčce. Hned první střelecká položka však Veroniku srazila hluboko do pole nepostupujících. „Byl to strašný zmatek. Sama jsem nevěděla, kde to všude lítalo,“ mrzelo ji. „Tak jsem pak vysprintovala ze střelnice a řekla si, že poběžím, co to půjde a aspoň si ten závod doběhnu důstojně.“

I přes veškerou snahu už Veronika Novotná nabranou ztrátu smazat nedokázala. Do cíle nakonec doběhla třináctá, na postup jí chybělo 39 vteřin. „Teď je mi trošku smutno, protože všechno nevyšlo úplně dokonale. Ale o tom pětiboj je, že se občas něco z těch pěti disciplín nepovede. Myslím, že s odstupem času budu na ten závod vzpomínat v dobrém, protože tuhle sezónu se mi moc nedařilo a tady jsem ukázala, že na to pořád mám a že jsem se tak trošku vrátila. To mi udělalo radost. Bohužel to zkazila jedna střelecká položka,“ bilancovala po nejlepším závodě sezóny Veronika.

Karolíně Křenkové ani Lucii Hlaváčkové nevyšel šerm. Zejména pro Karolínu bylo selhání v její nejsilnější disciplíně rozhodující. „Mrzí mě, že se mi to nepovedlo stejně jako v kvalifikaci. Letos nedokážu dát dva dobré šermy po sobě. Teď se mi to bohužel nepovedlo v tom rozhodujícím. Tím, že nepatřím mezi nejsilnější běžce, tak opravdu potřebuji našermovat. Nikdy nechci vzdávat závod dopředu, protože se může stát cokoliv a ani dneska jsem to nedělala. Jenom se do toho závodu nastupuje trošku hůř, když vím, že se mi moje silná disciplína nepovedla,“ souhlasila Karolína Křenková, která se dle svých slov trápila i v plavání. Alespoň ze střelby mohla mít dobrý pocit. „Střelecky se mi teď povedly asi čtyři závody po sobě, za to jsem ráda. I na běhu to nakonec bylo vlastně docela dobré,“ řekla Karolína, která v semifinálové skupině s Veronikou Novotnou doběhla šestnáctá.

Sedmnáctiletá Lucie Hlaváčková se za své vystoupení na premiérovém seniorském mistrovství světa určitě nemusí stydět. I přes nízké body v šermu a zadržené plavání pomýšlela v kombinované části běhu se střelbou na postup. „Šance tam pořád byla. Věděla jsem, že do té top devítky už to není zase tak daleko. Ale bohužel moje střelba dneska nebyla taková, jakou bych potřebovala. Myslím, že běžecky bych se ještě na stažení deseti, patnácti vteřin dokázala zmáčknout, ale nebylo kam,“ popsala mladá Češka, která o sobě dala vědět pátým nejrychlejším časem ve skupině. Celkově to v cíli stačilo na patnáctou příčku. 

V sobotu čeká semifinále muže. V dnešní základní šermířské části získal Jan Kuf 215 bodů, Martin Vlach 200 a Marek Grycz 180 bodů.

Testovací reklama