MEJ - Barcelona / Španělsko

19.06.2018

Juniorskou mistryní Evropy se ve španělské Barceloně stala Ilke Ozyuksel z Turecka. Karolína Křenková skončila na 17. příčce, Aranka Chalupníková obsadila 23. místo. Výsledky

České reprezentantky nevstoupily do finálového klání špatně. Obě zaplavaly na úrovni svých osobních rekordů. O šance zaútočit na přední pozice výsledkové listiny přišly v šermu. Aranka Chalupníková ho zakončila s bilancí 12 výher a 16 porážek, Karolína Křenková zaznamenala 10 vítězství a 18 proher. „Hlavně pro Karolínu to byla rána pod pás,“ okomentovala výsledek trenérka Sylvie Černá.

Parkur zvládly obě Češky standardně. V závěrečné kombinované části pak Karolínka odvedla svůj průměr, na lepší než 17. místo to nestačilo. „Propady Karolíny souvisí nejspíš se studijními povinnostmi. Má za sebou maturitu a přijímací zkoušky na vysokou školu,“ prozradila Černá. Aranka slušně zastřílela, za nejlepšími ale zaostala běžecky a obsadila 23. pozici.