Přeskočit na obsah | Přeskočit na hlavní navigaci | Facebook | » Mapa stránek | Zobrazit úvodní animaciArchiv novinek

MS U19 - Budapešť / Maďarsko

19. 5. 2014 | V sobotním finálovém závodě dívek na MS kategorie do 18 let v Budapešti obsadila Jolana Hojsáková 27. místo. Z vítězství se radovala Italka Aurora Tognetti. Marek Grycz a Martin Vlach dokončili v neděli finálový závod chlapců na 31., resp. 32. místě. Zvítězil Anton Kuznetsov z Ukrajiny. Dnes obsadila mix štafeta ve složení Jolana Hojsáková a Marek Grycz 11. místo. MS se zúčastnilo celkem 186 sportovců z 35 zemí. Výsledky, videa a další informace ze závodů najdete na sránkách UIPM.

MS U19 - Budapešť / Maďarsko

16. 5. 2014 | MS kategorie do 18 let probíhá od 14. do 19. května v Maďarsku. Čeští reprezentanti Jolana Hojsáková, Marek Grycz a Martin Vlach postoupili do finálových bojů, které proběhnou o víkendu. Lukáš Svěchota a Vojtěch Hercík skončili ve své kvalifikační skupině na 18., resp. 23. místě a nepostoupili do nedělního finále. Výsledky a další informace najdete zde.

SP # 4 - Kecskemét / Maďarsko

5. 5. 2014 | Česká smíšená štafeta ve složení Lucie Grolichová a Ondřej Polívka vybojovala v posledním závodě dlouhodobé části letošního seriálu SP stříbrnou medaili. V konkurenci 16 týmů a za účasti celkem deseti medailistů z MS nebo OH vyhrála česká dvojice úvodní šermířskou část a po výborných výkonech v dalších čtyřech disciplínách nakonec nestačila jen na čínské duo Bian Yufei - Cai Zhaohong. Třetí skončili Litevci Lina Batuleviciute a Justinac Kinderis. Pro oba české reprezentanty to byl první start po osmiměsíční soutěžní pauze. Výsledky a informace ze závodu najdete zde.

SP # 4 - Kecskemét / Maďarsko

4. 5. 2014 | Technické problémy na střelnici zastavily výborné představení českých reprezentantů na SP v maďarském Kecskemétu. Od úvodní disciplíny finálového závodu se Jan Kuf a Martin Bilko pohybovali mezi nejlepšími. Útok Jana Kufa na druhé pódiové umístění v závodě SP v řadě ale znemožnila porucha elektroniky jeho laserové zbraně. Technické problémy se zbraní provázely i Martina Bilka, 17. místo v celkové klasifikaci pro něj ale přesto znamenalo dosud nejlepší výsledek v kariéře na seniorské soutěži. Trojice Jan Kuf, Martin Bilko a Barbora Kodedová si zároveň zajistila účast ve finále SP, které proběhne na Floridě v první polovině června. Výsledky a informace ze závodu najdete zde.

SP # 4 - Kecskemét / Maďarsko

3. 5. 2014 | Barbora Kodedová obsadila ve finále čtvrtého závodu letošního seriálu Světového poháru 23. místo. Zvítězila Oktawia Nowacka z Polska. Zítra proběhne finálová soutěž mužů s Martinem Bilkem a Janem Kufem. 
Výsledky ženského finále najdete zde.

Český pohár mládeže 2014

3. 5. 2014 | Třetí kolo Českého poháru mládeže 2014 proběhlo dnes v Plzni jako Memoriál generála Pettona. Na startu se sešlo 94 závodníků a závodnic ve třech věkových kategoriích. Celkové výsledky najdete zde.

SP # 4 - Kecskemét / Maďarsko

2. 5. 2014 | Čeští reprezentanti Barbora Kodedová, Jan Kuf a Martin Bilko postoupili do finále čtvrtého závodu letošního seriálu Světového poháru. Finálová soutěž žen s Bárou Kodedovou proběhne zítra. V neděli nastoupí Jan Kuf a Martin Bilko. Informace a výsledky z průběhu závodů najdete zde.

SP # 4 - Kecskemét / Maďarsko

1. 5. 2014 | Čtvrtý závod letošního seriálu Světového poháru v moderním pětiboji probíhá od 1. do 5. května v Maďarsku. O české zastoupení se postará Barbora Kodedová, Martin Bilko, Jan Kuf, Michal Michalík a Michal Sedlecký. Do pondělní štafety nastoupí Lucie Grolichová s Ondřejem Polívkou. Komentář a výsledky z průběhu dnešní ženské kvalifikace s Bárou Kodedovou najdete zde.

Český pohár mládeže 2014

27. 4. 2014 | V Praze na Julisce v prostorách ASC Dukly proběhlo druhé kolo letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu se sešlo 182 závodníků a závodnic v pěti věkových kategoriích.
Celkové výsledky najdete zde.

Mezinárodní závod mládeže - Sant Boi / Španělsko

26. 4. 2014 | Úspěšně skončil pro naše reprezentanty kvalitě obsazený mezinárodní závod kategorie U19 ve španělském Sant Boi. Česká dvojice Marek Grycz a Martin Vlach skončila v generálce na květnové MS na 3., resp. 4. místě. Závod vyhrál aktuálně vedoucí muž světového žebříčku kategorie U19 Rus Lifanov. Jolana Hojsáková závod dívek ze zdravotních důvodů nedokončila.
Výsledky - chlapci

MMČR juniorů - Memoriál Milana Kadlece

12. - 13. 4. 2014 | Mistrovství České republiky juniorek a juniorů proběhlo o tomto víkendu na pražské Julisce a v poděbradském jezdeckém areálu. Domácí titul získala Anna Šámalová z TJ Dukla Praha, mezi juniory se mistrem ČR stal člen ASC Dukla Praha Martin Bilko. Odchovanec bystřického sportovního centra se jako jediný český zástupce prosadil mezi 42 závodníky z dvanácti zemí na stupně vítězů také v mezinárodní klasifikaci Memoriálu Milana Kadlece, když na druhého Brita J. Choonga ztratil jediný bod. Soutěž vyhrál Kirill Kasyanik z Běloruska, vitězkou závodu juniorek se stala Joanna Muir z Velké Británie. 
Výsledky:  juniorkyjunioři .

Český pohár mládeže 2014

13. 4. 2014 | Na pražské Julisce proběhla druhá část prvního kola letošní závod seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů pro kategorii U17.
Celkové výsledky najdete zde.

Mezinárodní závod mládeže - Pataias / Portugalsko

12. 4. 2014 | Jolana Hojsáková obsadila 3. místo v portugalském Pataias, kde proběhl mezinárodní závod pro kategorii U19. Dařilo se jí zejména v šermu, který vyhrála.

Peridot Cup - Budapešť / Maďarsko

7. 4. 2014 | V Budapešti dnes skončila dvoudenní finálová soutěž mezinárodního závodu za účasti tří českých reprezentantů - Jakuba Hrudky, Michala Michalíka a Michala Sedleckého. Výsledky najdete zde.

SP # 2 - Káhira / EGYPT

6. 4. 2014 | Barbora Kodedová a Jan Kuf obsadili druhé místo v soutěži smíšených štafet, která byla součástí Světového poháru v egyptské Káhiře. Nestačili pouze na ruskou dvojici Donata Rimsaite / Dmitry Suslov, třetí skončila štafeta Itálie Gloria Tocchi / Riccardo De Lecu. Výsledky SP najdete zde.

Český pohár mládeže 2014

6. 4. 2014 | V Kralupech nad Vltavou proběhl první letošní závod seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu se sešlo rovných 100 závodníků a závodnic ve třech věkových kategoriích.
Celkové výsledky najdete zde.

SP # 2 - Káhira / EGYPT

5. 4. 2014 | Nejlepšího individuálního výsledku své dosavadní kariéry dosáhl Jan Kuf ve finále druhého závodu letošního seriálu Světového poháru. Dvaadvacetiletý člen ASC Dukla Praha předvedl ve všech disciplínách velmi kvalitní výkony a skvělým způsobem zastoupil své dlouhodobě zraněné kolegy Davida Svobodu, Ondřeje Polívku a Natálii Dianovou. V závěrečné kombinované části se posunul z desátého místa až na bronzovou pozici a vybojoval poprvé v životě medailové umístění v závodě nejvyšší seniorské kategorie. Zvítězil mistr Evropy z roku 2012 Ital Ricardo De Luca před Christopherem Pattem z Francie. Junior Martin Bilko obsadil při své premiéře ve finále seniorské soutěže 28. místo. Informace a výsledky najdete zde.

Peridot Cup - Budapešť / Maďarsko

5. 4. 2014 | V Budapešti probíhá mezinárodní závod za účasti tří českých reprezentantů - Jakuba Hrudky, Michala Michalíka a Michala Sedleckého. Ze sedmdesátičlenného startovního pole se dnes všichni čeští zástupci kvalifikovali do dvoudenního finále, které je na programu zítra a v pondělí. Výsledky najdete zde.

SP # 2 - Káhira / EGYPT

4. 4. 2014 | Barbora Kodedová obsadila ve finále druhého závodu letošního seriálu Světového poháru 20. místo. Zvítězila Laura Asadauskaite z Litvy. Zítra proběhne finálová soutěž mužů s Martinem Bilkem a Janem Kufem. Informace a výsledky z průběhu ženského finále najdete zde.

SP # 2 - Káhira / EGYPT

3. 4. 2014 | Čeští reprezentanti Martin Bilko a Jan Kuf postoupili do sobotního finále druhého závodu letošního seriálu Světového poháru. Ve finále ženské soutěže bude bojovat už zítra Barbora Kodedová. Informace a výsledky z průběhu mužské kvalifikace najdete zde.

SP # 2 - Káhira / EGYPT

2. 4. 2014 | Druhý závod letošního seriálu Světového poháru v moderním pětiboji probíhá od 2. do 6. dubna v egyptské Káhiře. O české zastoupení se postará Lenka Bilková, Barbora Kodedová, Martin Bilko a Jan Kuf. Komentář a výsledky z průběhu ženské kvalifikace, ze které postoupila do pátečního finálového závodu Barbora Kodedová, najdete zde.

Mezinárodní závod mládeže - Solihull / GBR

15. 3. 2014 | Martin Vlach se postavil na start mezinárodního závodu pro mládež v britském Solihullu a po vítězství v kombinované části obsadil konečnou 6. pozici.
Výsledky: chlapci U19.

Mezinárodní závody v Polsku - Drzonków

9. 3. 2014 | Pátnáct českých reprezentantů různých věkových kategorií startovalo v polském Drzonkowě na dvoudenní mezinárodní soutěži.
Výsledky: muži - openženy - openmuži - věkové kategorieženy - věkové kategorie.

SP # 1 - Acapulco / Mexiko

1. 3. 2014 | Představitelé Mezinárodní federace moderního pětiboje zrušili včera v průběhu třetí disciplíny finále žen prvního letošního závodu Světového poháru v mexickém Acapulku, ve kterém startovala česká reprezentantka Barbora Kodedová. Zároveň dnes padlo rozhodnutí o zrušení ostatních plánovaných soutěží (mužské finále, štafeta smíšených dvojic).
Výsledky šermu a plavání finálové soutěže žen najdete na webu UIPM.

Reprezentační trenér Jakub Kučera z dějiště informoval, že v průběhu jízdy na koni, zástupci pořadatelů a mezinárodní federace zrušili zbytek ženského finále pro zdravotní nezpůsobilost některých koní v zájmu zajištění jejich zdraví a zdraví soutěžících.
V oficiálním prohlášení po zrušení závodu prezident UIPM Klaus Schormann z Německa uvedl: „Je velmi důležité chránit zdraví sportovců i koní, ale při dnešních podmínkách to nebylo možné. Také některé závodnice vyjadřovaly své obavy, proto jsme se rozhodli soutěž ukončit. Je to velmi nešťastné, ale chceme zajistit bezpečnost všech.“
O extrémních klimatických podmínkách informoval Jakub Kučera již dříve. V Acapulku se denní teploty pohybují přes třicet stupňů Celsia s vysokou vlhkostí vzduch.

SP # 1 - Acapulco / Mexiko

28. 2. 2014 | Jan Kuf nepostoupil do finále prvního letošního závodu Světového poháru v moderním pětiboji v mexickém Acapulku. Podle reprezentačního trenéra postihla Honzu střevní infekce, která se negativně projevila na jeho výkonu. Nakonec však i přes tento handicap skončil jen tři vteřiny za 36 nejlepšími.
Výsledky: skupina Askupina Bskupina C.

„Honza nepodal v žádné disciplíně běžný standardní výkon,“ řekl Kučera a vysvětlil proč: „Zřejmě z nějakého jídla mu přípravu i výkon komplikovala střevní infekce, celý den měl silný průjem a to se skutečně špatně závodí.“ Přesto podle Kučera český pětibojař bojoval. „K postupu mu chybělo jen pár sekund a dvě místa,“ uvedl Kučera a doplnil: „I kdyby Honza do sobotního finále postoupil, v tomto stavu by zřejmě tři závody ve čtyřech dnech nevydržel. Takže bude držet dietu, vezme si léky a budeme doufat, že se dá dohromady do nedělního závodu smíšených štafet, do něhož by měl nastoupit s Barborou Kodedovou, a který je pro nás důležitější z hlediska zisku bodů pro start v červnovém finále Světového poháru."
Dnes proběhne finále žen s Češkou Barborou Kodedovou, která v kvalifikaci obsadila ve své skupině šesté místo. Výsledky se dají kvůli časovému posunu očekávat kolem půlnoci našeho času.

SP # 1 - Acapulco / Mexiko

27. 2. 2014 | Česká reprezentantka Barbora Kodedová postoupila do finále prvního letošního závodu Světového poháru v moderním pětiboji v mexickém Acapulku. Kvalifikace se zúčastnilo 75 žen, Kodedová obsadila ve své skupině šesté místo a bez problémů se vešla mezi postupující do pátečního finále. Dnes absolvují kvalifikaci muži, mezi nimi jediný Čech Jan Kuf. V pátek je na pořadu finále žen.
Výsledky: skupina Askupina Bskupina C.

S postupem Barbory Kodedové byl spokojený reprezentační trenér Jakub Kučera. „Odvedla dobrý standardní výkon a přímý postup měla pod kontrolou,“ uvedl z dějiště Jakub Kučera, který ocenil, že se česká reprezentantka vypořádala i s extrémními klimatickými podmínkami. „Je zde opravdu velké horko, které dosahuje i přes 30 stupňů, k tomu velká vlhkost, a i kvůli časovému posunu jsou podmínky náročné,“ popsal Kučera a doplnil: „Ale Bára se s tím vypořádala lépe než většina ostatních žen, což dává naději pro páteční finále.“
Podle Kučery se při prvním závodě Světového poháru 2014 sešla silná konkurence, chyběly jen Číňanky, Japonky a Korejky.

SP # 1 - Acapulco / Mexiko

24. 2. 2014 | První závod letošního seriálu Světového poháru v moderním pětiboji proběhne od 26. února do 2. března v mexickém Acapulcu. O české zastoupení se postará dvojice Barbora Kodedová a Jan Kuf. Ostatní členové RD, kteří by určitě měli v Mexiku startovat (Natálie Dianová, David Svoboda a Ondřej Polívka), nejsou zdravotně v pořádku. 
Program a další informace najdete na webu UIMP.

„Nominace je odrazem aktuální zdravotní situace v týmu. Jan Kuf vyhrál společně s Ondřejem Polívkou reprezentační testy (oba měli shodné body) a odstup od dalších členů reprezentačního družstva byl velký. V roce 2012 se stal Honza juniorským vicemistrem Evropy a už v loňském roce se měl postupně začít prosazovat mezi muži. Na Světovém poháru v Palm Springs se ale vloni vážně zranil a kvůli ruptuře pánevního kruhu přišel o podstatnou část sezóny. Ostatní reprezentanti, kteří by určitě měli v Mexiku startovat (David Svoboda, Ondřej Polívka), nejsou zdravotně v pořádku. Barbora vyhrála poslední nominační testy, vedle individuální soutěže je jejím hlavním úkolem v Acapulcu smíšená štafeta. Natálie Dianová se zotavuje z vážného zranění kotníku a na závody si bude muset ještě nějakou dobu počkat,“ vysvětlil situaci svého týmu Jakub Kučera a k cílům pro Acapulco poznamenal: „Barbora i Jan by měli získat jak v individuálních soutěžích tak zejména ve smíšené štafetě body do hodnocení Světového poháru, které jim pomohou v kvalifikaci do červnového finále SP.“
Kučera očekává, že přes ukončení kariéry několika špičkových závodníků (trojnásobná mistryně světa Amélie Cazé z Francie, stříbrná z Pekingu Angličanka Heather Fel, Jean-Maxence Berrou z Francie, bývalá světová jednička) se sejde v Acapulcu nabitá konkurence. „Letos jsou jenom čtyři závody SP a dva z nich destinacích, které opravdu nejsou bezproblémové (Káhira, Chengdu). I proto předpokládám, že obsazení v Mexiku bude kvalitní. Ze světové špičky bude určitě nejvíc závodníků chybět z ČR,“ uvedl Kučera.
Olympijský vítěz David Svoboda stále bojuje se zraněním a stejně jako trenér Jakub Kučera věří, že se letos dostane k závodění. „David je bez plnohodnotného tréninku už 10 měsíců. Pro někoho, kdo byl úplně nahoře, je to samozřejmě těžké. Jeho problémy s nohou řešila v Čechách řada špičkových sportovních lékařů, ortopédů a fyzioterapeutů. Postupně už slyšel šest různých diagnóz, výsledek terapie ale pořád není uspokojivý. David vyhrál olympijské hry, možná i proto se nám otevřela možnost vyšetření na jedné špičkové zahraniční klinice a nabídku pravděpodobně využijeme,“ objasnil Kučera patálie olympijského vítěze a popsal stav dalších dvou reprezentačních opor Ondřeje Polívky a Natálie Dianové: „Ondřej přišel kvůli složité operaci zápěstí o podstatnou část loňské sezóny. Na podzim absolvoval po dlouhé době velmi kvalitní šermířskou přípravu, v prosinci si ale přivodil únavovou zlomeninu nohy a přišel o dva měsíce. V současné době se vrací do tréninku, ale předpokládám, že do závodů se zapojí až za pár měsíců. Natálie Dianová si na přelomu října a listopadu při tréninku také zranila nohu - totální ruptura předního talofibulárního vazu je pro běh i šerm velmi vážné zranění. Postupně se začíná s plnohodnotným tréninkem, ale je předčasné mluvit o tom, kdy začne zase závodit.“

Program Světového poháru 2014:

  • SP # 126. února až 2. března - Acapulco, Mexiko
  • SP # 22. až 6. dubna - Káhira, Egypt
  • SP # 3: 16. až 21. dubna - Čengdu, Čína
  • SP # 4: 8. až 12. května - Kecskemet, Maďarsko
  • Finále SP: 6. až 8. června - Sarasota, USA

Vyhlášení ankety

6. 12. 2013 | V tradiční anketě "Pětibojař roku", jejíž slavnostní vyhlášení proběhlo v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, zvítězila poprvé v kariéře Natálie Dianová z ASC Dukla Praha. "Nadějí roku" byl vyhlášen Marek Grycz ze SC Bystřice. Za nejlepší pětibojařské výkony loňského roku byli oceněni stříbrní medailisté z ME v kategorích seniorů a U17 (Jan Kuf, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký, Marek Grycz, Vojtěch Hercík a Martin Vlach). V sezóně provázené mimořádným množstvím zranění a zdravotních problémů získal zvláštní cenu "Marod roku" olympijský vítěz David Svobodu. S dlouholetou profesionální kariérou v moderním pětiboji se během večera loučil Jiří Adam. Součástí slavnosti bylo v neposlední řadě také vyhlášení výsledků Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů v pěti mládežnických kategoriích.

Výsledky ČPM - Memoriálu Karla Bártů: U19 - E. Přibylová (TJ Dukla Praha), A. Šámalová (TJ Dukla Praha), B. Ciprová (PSC v Plzni) / M. Vlach (KMP Kladno), V. Hercík (TJ Autoškoda Ml. Boleslav), M. Grycz (SC Bystřice), U17 - J. Hojsáková (TJ Autoškoda Ml. Boleslav), L. Chvalovská (TJ Dukla Praha), A. Kühnová (KMP Kladno) / M. Grych (SC Bystřice), M. Vlach (KMP Kladno), J. Zeis (KMP Kladno), U15 - K. Berková (TJ Kralupy), M. Matlochová (SC Bystřice), M. Macková (TJ Kralupy) / L. Kvasnica (PK Příbram - oddíl MP), J. Zeman (TJ Dukla Praha), M. Dřevínek (Spartak Hořovice), U13 - M. Svobodová (TJ Kralupy), K. Tomanová (TJ Dukla Praha), J. Vojtěchová (FS Praha) / F. Houška (Porthos), M. Tůma (KMP Kladno), T. Bell (SP Rožnov), U11 - E. Landsmanová (FS Praha), Z. Šantínová (PSC v Plzni), D. Karasová (PK Příbram - oddíl MP) / A. Jurajda (SP Rožnov), M. Matloch (SC Bystřice), F. Jančík (SC Bystřice).

Český pohár mládeže 2013

19. 10. 2013 | Na pražské Julisce a v areálu Výstaviště proběhl poslední závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvím ČR kategorie U11. Titul získali Eliška Landsmanová z Fakulty stavební Praha a Adam Jurajda ze Střediska pětiboje Rožnov.
Celkové výsledky najdete zde.

Český pohár mládeže 2013

12. 10. 2013 | V Bystřici proběhl za krásného počasí předposlední závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů.
Celkové výsledky najdete zde.

Český pohár mládeže 2013

6. 10. 2013 | V Plzni proběhlo sedmé kolo letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, které bylo zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U13. Titul získali Kateřina Tomanová z TJ Dukly Praha a Filip Houška z Porthosu.
Celkové výsledky najdete zde.

Závod olympijských nadějí - Budapešť / Maďarsko

4. - 5. 10. 2013 | Úspěchem českých reprezentantů skončil Závod olympijských nadějí, který se konal od pátku do neděle v maďarské metropoli Budapešti. V konkurenci 73 závodníků a závodnic z 5 zemí se z českých pětibojařů prosadili v individuálních soutěžích na stupně vítězů Lea Chvalovská a Jan Zeis (U17), resp. Eliška Přibylová a Vojtěch Hercík (U19). Nedělní soutěže smíšených štafet ovládly v obou věkových kategoriích české dvojice. V kat. U17 se z vítězství radovali Jolana Hojsáková s Martinem Vlachem, v kat. U19 byli nejlepší Anna Šámalová a Marek Grycz.
Celkové výsledky najdete zde.

Evropská kvalifikace pro YOG - Caldas da Rainha / Portugalsko

21. 9. 2013 | 44 pětibojařek ze 16 zemí se představilo v první kvalifikační soutěži pro OH mládeže, které se budou konat v příštím roce v čínském Nanjing. Z českých reprezentantek skončila nejlépe 22. Jolana Hojsáková, Barbora Ciprová vybojovala 25. místo a patnáctiletá Lea Chvalovská dokončila svoji zahraniční čtyřbojařskou premiéru na 31. pozici.
Celkové výsledky: dívky.

Evropská kvalifikace pro YOG - Caldas da Rainha / Portugalsko

20. 9. 2013 | Dnes byla v portugalském Caldas da Rainha zahájena soutěží chlapců Evropská kvalifikace pro Olympiské hry mládeže v roce 2014. Na startu se sešlo 46 závodníků z devatenácti zemí narozených v letech 1996-1998. Martin Vlach obsadil v celkové klasifikaci sedmé místo, když s výrazným náskokem ovládl závěrečnou kombinovanou část. Marek Grycz doběhl na 18. místě a Vojtěch Hercík dokončil závod na 33. pozici. Zítra je na programu soutěž děvčat.
Celkové výsledky: chlapci.

Český pohár mládeže 2013

14. 9. 2013 | V Praze na Julisce a na Výstavišti proběhl šestý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu se sešlo 105 závodníků a závodnic v pěti věkových kategoriích.
Celkové výsledky najdete zde.

MS 2013 - Kaohsiung / Taiwan

27. 8. 2013 | Posledním závodem na MS v taiwanském Kaohsiungu byla dnešní soutěž mužských štafet. Česká štafeta ve složení Jan Kuf, Ondřej Polívka a Michal Sedlecký obsadila konečné 8. místo.
Celkové výsledky: štafety - muži.

MS 2013 - Kaohsiung / Taiwan

26. 8. 2013 | Na světovém šampionátu moderních pětibojařů v taiwanském Kaohsiungu dnes proběhl závod ženských štafet. Česká trojice - Lenka Bilková, Natálie Dianová a Lucie Grolichová obsadila 7. místo. Zítra mistrovství zakončí soutěž mužských štafet.
Celkové výsledky: štafety - ženy.

MS 2013 - Kaohsiung / Taiwan

25. 8. 2013 | Dnes proběhla v taiwanském Kaohisungu soutěž smíšených štafet. Česko ve složení Barbora Kodedová a David Kindl obsadilo 7. místo. Zvítězila štafeta Francie - Elodie Clouvel a Valentin Belaud.
Celkové výsledky: mix štafety.

MS 2013 - Kaohsiung / Taiwan

24. 8. 2013 | Natálie Dianová dokončila dnes na mistrovství světa finálovou soutěže žen na 23. pozici. Současně probíhala i soutěž mužů kde Jan Kuf obsadil 26. místo. Tituly mistrů světa získali Litevci - Laura Asadauskaite a Justinas Kinderis.
Celkové výsledky: finále ženfinále mužů.

MS 2013 - Kaohsiung / Taiwan

23. 8. 2013 | Natálie Dianová nastoupila na mistrovství světa do finále soutěže jednotlivců. Po šermu a plavání ji patří průběžné 21. místo. Bohužel v taiwanském Kaohsiungu padají z nebe provazy deště a místní travnatý parkur je pod vodou. Organizátoři tudíž jízdu na koni, běh a střelbu dnes zrušili.
Průběžné výsledky: finále žen.

MS 2013 - Kaohsiung / Taiwan

22. 8. 2013 | Natálie Dianová a Jan Kuf postoupili ze svých kvalifikačních skupin do finále soutěže jednotlivců na mistrovství světa v Kaohsiungu. Lence Bilkové, Barboře Kodedové, Ondřeji Polívkovi a Michalovi Sedleckému nestandardní dvoudenní kvalifikace nevyšla. 
Celkové výsledky kvalifikací:
ženyskupina Askupina B;
muži - skupina Askupina Bskupina C.

MS 2013 - Kaohsiung / Taiwan

21. 8. 2013 | Čeští moderní pětibojaři se představí na mistrovství světa v Kaohsiungu ve složení Lenka Bilková, Natálie Dianová, Lucie Grolichová (jen ve štafetě), Barbora Kodedová, David Kindl (jen ve štafetě), Jan Kuf, Ondřej Polívka a Michal Sedlecký. Doma tak zůstali David Svoboda a Michal Michalík, které provazejí v letošní sezoně zdravotní problémy. Program šampionátu bude dnes zahájen kvalifikací žen i mužů. Organizátoři se totiž obávají, že se na Taiwan vrátí tajfun, který před 6 dny ochromil Hong-kong, a tak rozhodli, že kvalifikace mužů začne už o den dříve, tedy bezprostředně po šermu žen. Kombinovaná část - běh a střelba proběhne pro obě kategorie až zítra. 
Průběžné výsledky a další informace najdete na webu UIPM.

MSJ - Székesfehérvár / Maďarsko

29., 31. 7. 2013 | Program MSJ v Székesfehérváru pokračoval v pondělí soutěží smíšených štafet. Česko ve složení Eliška Přibylová a Ondřej Svěchota obsadilo 9. místo. Ve středu zakončila šampionát soutěž tříčlenných štafet - Jakub Hrudka, Martin Konvička a Ondřej Svěchota obsadili 11. místo. 
Celkové výsledky: mix štafetyštafety - chlapci.

MSJ - Székesfehérvár / Maďarsko

26. 7. 2013 | Mistrovství světa juniorů probíhá v maďarském Székesfehérváru. Dnes byla na programu kvalifikace chlapců. Ondřeji Svěchotovi unikl postup do nedělního finále o 16 bodů. 
Celkové výsledky: skupina Askupina B.
Program MSJ 2013Výsledky.

ME U19 - St. Petersburg / Rusko

19. 7. 2013 | Na ME kategorie do 18 let obsadila Eliška Přibylová 10. místo, Anna Šámalová doběhla 33., Barbora Ciprová 46., Jolana Hojsáková závěrečnou kombinovanou část nedokončila pro zranění a obsadila 50. místo. Mezi chlapci skončil Martin Vlach 24., Marek Grycz 26., Martin Konvička 43. a Vojěch Hercík 45. 
Celkové výsledky: dívkychlapci.

ME 2013 - Drzonków / Polsko

17. 7. 2013 | ME v polském Drzonkowě uzavřel závod smíšených štafet. Česko s Lucií Grolichovou a Davidem Kindlem obsadilo 8. místo.
Celkové výsledky: mix štafety.

ME 2013 - Drzonków / Polsko

16. 7. 2013 | Dnes na evropském šampionátu proběhlo finále mužů. Českým zástupcům Janu Kufovi a Ondřeji Polívkovi se nevydařila jízda na koni a dokončili závod na 32., resp. 36. místě. Zítra ME uzavře závod smíšených štafet. Za Česko nastoupí Lucie Grolichová s Davidem Kindlem.
Celkové výsledky: finále - mužidružstva - muži.

ME 2013 - Drzonków / Polsko

15. 7. 2013 | Ve finálové soutěži evropského šampionátu v polském Drzonkowě obsadila Barbora Kodedová 19. místo, Lenka Bilková doběhla 25. a Natálie Dianová dokončila závod na 33. pozici. V týmové soutěži skončlily Češky na 7. místě.
Celkové výsledky: finále - ženy, družstva - ženy.

ME 2013 - Drzonków / Polsko

14. 7. 2013 | Evropský šampionát v polském Drzonkowě pokračoval kvalifikací mužů. Ze skupiny A postoupil z českých zástupců Jan Kuf a ze skupiny B Ondřej Polívka. V úterním finále neuvidíme Davida Kindla a Michala Sedleckého.
Celkové výsledky: skupina Askupina B.

ME 2013 - Drzonków / Polsko

13. 7. 2013 | Dnes na evropském šampionátu v polském Drzonkowě proběhla kvalifikace žen. Natálie Dianová a Lenka Bilková postoupily ze skupiny A. Barbora Kodedová se kvalifikovala do pondělního finále ze skupiny B.
Celkové výsledky: skupina Askupina B.

ME 2013 - Drzonków / Polsko

12. 7. 2013 | Česká štafeta ve složení Jan Kuf, Ondřej Polívka a Michal Sedlecký získala stříbrnou medaili na evropském šampionátu za vítěznou Francií, třetí skončila štafeta Velké Británie. Zítra je na programu kvalifikace žen s Lenkou Bilkovou, Natálií Dianovou a Barborou Kodedovou.
Celkové výsledky: štafety - muži.

ME 2013 - Drzonków / Polsko

11. 7. 2013 | Dnes začal v Drzonkowě kontinentální seniorský šampionát. Česká štafeta ve složení Lenka Bilková, Natálie Dianová a Barbora Kodedová obsadila 5. místo. Zítra nastoupí muži ve složení Jan Kuf, Ondřej Polívka a Michal Sedlecký.
Program ME najdete zde.
Celkové výsledky: štafety - ženy.

Czech Open 2013 - MMČR U19

30. 6. 2013 | Na pražské Julisce proběhl závod Czech Open 2013 pořádaný jako mezinárodní mistrovství České republiky kategorie U19. Titul získali Anna Šámalová z TJ Dukly Praha a Martin Konvička ze Sportovního Centra Bystřice.
Celkové výsledky: | dívky (girls) | chlapci (boys) | dívky střelba (girls shooting) | chlapci střelba (boys shooting) |

MEJ 2013 - Sofie / Bulharsko

24. 6. 2013 | Posledním závodem v bulharské Sofii na evropském šampionátu juniorů byla soutěž tříčlenných štafet. Češi ve složení Jakub Hrudka, Martin Konvička a Ondřej Svěchota obsadili 7. místo.
Celkové výsledky: štafeta - junioři.

Český pohár mládeže 2013

22. 6. 2013 | V Příbrami proběhl pátý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U15. Titul získali Michaela Matlochová ze Sportovního Centra Bystřice a Lukáš Kvasnica z PK Příbram - oddíl MP.
Celkové výsledky najdete zde.

MEJ 2013 - Sofie / Bulharsko

22. 6. 2013 | Včera ve finálové soutěži na evropském šamionátu juniorů obsadil Jakub Hrudka 27. místo a Ondřej Svěchota vinou nefunkční zbraně doběhl na 35. pozici. Dnes proběhla soutěž smíšených štafet. V ní Alice Lencová s Ondřejem Svěchotou skončili na 7. místě.
Celkové výsledkyfinále juniorů, mix štafeta.

MEJ 2013 - Sofie / Bulharsko

20. 6. 2013 | Dnes proběhla na evropském juniorském šampionátu v bulharské Sofii finálová soutěž dívek. Alice Lencová v ní obsadila 29. místo. Zítra nastoupí do finále chlapců dvojice Jakub Hrudka a Ondřej Svěchota.
Celkové výsledky: finále juniorek.

MEJ 2013 - Sofie / Bulharsko

19. 6. 2013 | Včera začal evropský juniorský šampionát v bulharské Sofii kvalifikací dívek. Alice Lencová v ní obsadila 14. místo a postoupila tak do čtvrtečního finále. Dnes nastoupila do kvalifikace trojice našich juniorů. Do pátečního finále postoupil Jakub Hrudka a Ondřej Svěchota. Martin Bilko díky zdravotním problémům do finále neposoupil.
Celkové výsledky kvalifikací:
juniorky - skupina Ajuniorky - skupina B
junioři - skupina Ajunioři - skupina B.

Český pohár mládeže 2013

15. 6. 2013 | V Praze proběhl čtvrtý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, organizovaný pětibojařským oddílem z Kralup nad Vltavou ve spolupráci s ASC DUKLA Praha.
Celkové výsledky najdete zde.

ME U17 - Minsk / Bělorusko

14. 6. 2013 | Marek Grycz získal stříbrnou medaili v individuální soutěži na ME v moderním trojboji mládeže do 16 let v běloruském Minsku. Medaile stejné hodnoty získalo také družstvo chlapců, ve kterém Marka Grycze doplnili Vojtěch Hercík a Martin Vlach. Přes technické problémy s poruchovým terčem skončil Vlach v soutěži jednotlivců 9., Hercík doběhl na 23. místě. Nejmladší z české trojice Jan Zeis dokončil svoji premiéru na ME na 29. pozici. Jolana Hojsáková startovala do kombinované části na 5. místě, jen 6 vteřin za vedoucí Maďarkou Tóthovou. Její terč byl ale na 1. a 2. položce zcela nefunkční a organizačně zcela znehodnocený závod nakonec dokončila na 24. místě.
Celkové výsledky: chlapcidružstva - chlapcidívky.

Mezinárodní mistrovství Polska - Drzonków

11. 6. 2013 | V dějišti letošního ME seniorů v moderním pětiboji - v polském Drzonkowě - proběhlo Mezinárodní mistrovství Polska mužů a žen. V závodu mužů obsadil náš reprezentant Jan Kuf druhé místo, zvítězil domácí závodník Szymon Staskiewicz, třetí skončil jeho krajan Sebastian Stasiak. 
Umístění dalších našich: 5. Marek Szmek, 9. David Kindl, 14. Michal Sedlecký. V soutěži žen (bez české účasti) zvítězila domácí závodnice Aleksandra Skarzynska.
Celkové výsledky: | muži | ženy |

FINÁLE SP - Nizhny Novgorod / Rusko

2. 6. 2013 | Posledním závodem letošního ročníku světového poháu byla v ruském Nizhnym Novgorodě soutěž smíšených dvojic. Česká dvojice Natálie Dianová s Michalem Michalíkem obsadila 9. místo. V soutěži mohlo startovat pouze dvanáct týmů.
Celkové výsledky: mix štafeta.

FINÁLE SP - Nizhny Novgorod / Rusko

1. 6. 2013 | Dnes v ruském Nizhnym Novgorodě byla na programu soutěž mužů. Ondřej Polívka doběhl na 9. místě a David Svoboda obsadil 24. pozici. Záznamy ze soutěží najdete zde. Zítra proběhne soutěž smíšených dvojic s Natálií Dianovou a Michalem Michalíkem.
Celkové výsledky: muži.

FINÁLE SP - Nizhny Novgorod / Rusko

31. 5. 2013 | Ve finálovém závodu letošního ročníku SP v ruském Nizhnym Novgorodě obsadila Barbora Kodedová 18. místo, Natálie Dianová doběhla 20. a Lenka Bilková na 29. místě. Zítra je na programu soutěž mužů s Ondřejem Polívkou a Davidem Svobodou.
Celkové výsledky ženy.

Český pohár mládeže 2013

25. 5. 2013 | V Bystřici nad Olší proběhl třetí závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U17. Titul získali Jolana Hojsáková z Autoškody Mladá Boleslav a Marek Gycz ze Sportovního Centra Bystřice.
Celkové výsledky najdete zde.

SP # 4 - Budapešť / Maďarsko

13. 5. 2013 | Posledním závodem čtvrtého podniku Světového poháru v Budapešti byla soutěž smíšených štafet. Lenka Bilková s Davidem Kindlem obsadili 8. místo. Zvítězila štafeta Maďarska před Ukrajinskou a Polskou dvojicí. Více najdete na webu UIPM.
Celkové výsledky: mix štafety.

SP # 4 - Budapešť / Maďarsko

12. 5. 2013 | Ve finálové soutěži čtvrtého dílu Světového poháru v Budapešti obsadil Ondřej Polívka 17. místo, David Kindl doběhl 18. a Michal Sedlecký na 19. místě. Zvítězil James Cooke (GBR) před Adamem Marosim (HUN) a Jeanem Berrou (FRA). Více najdete na webu UIPM a na youTube.
Celkové výsledky: finále muži.

Český pohár mládeže 2013

11. 5. 2013 | Druhé kolo letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů proběhlo v Plzni pro kategorie U11 - U15 a v Praze pro kategorii U17.
Celkové výsledky z obou závodů najdete zde.

SP # 4 - Budapešť / Maďarsko

11. 5. 2013 | Barbora Kodedová obsadila 7. místo a Natálie Dianová uzavřela první desítku ve finále čtvrtého závodu Světového poháru v Budapešti. Zvítězila Ganna Buriak před Victorií Tereshuk (obě UKR) a Mairou Spence (GBR). V nedělním mužském finále se představí David Kindl, Ondřej Polívka a Michal Sedlecký. Více najdete na webu UIPM a na youTube.
Celkové výsledky: finále ženy.

SP # 4 - Budapešť / Maďarsko

10. 5. 2013 | V mužské kvalifikaci čtvrtého závodu Světového poháru v moderním pětiboji Česko reprezentovali David Kindl, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a Ondřej Svěchota. Do finále nedělního závodu nepostoupil Ondřej Svěchota.
Celkové výsledky: skupina Askupina Bskupina C.

SP # 4 - Budapešť / Maďarsko

9. 5. 2013 | Čtvrtý závod Světového poháru v moderním pětiboji probíhá od 9. do 13. 5. v Budapešti. Ve čtvrtek se představily v kvalifikaci Lenka Bilková, Natálie Dianová, Barbora Kodedová a Alice Lencová. Do sobotního finále postoupily Natálie Dianová a Barbora Kodedová.
Celkové výsledky: skupina Askupina B.

MMČR juniorů - Memoriál Milana Kadlece

3. - 4. 5. 2013 | Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů proběhlo na pražské Julisce, v areálu Výstaviště  a v Poděbradech. Dívky soutěžily v pátek 3. 5. a chlapci v sobotu 4. 5. 2013. Z celkového vítězství a titulu domácího šampiona se radovali Alice Lencová a Ondřej Svěchota (oba TJ Dukla Praha).
Results women  / shooting - women
Results men  / shooting - men

Český pohár mládeže 2013

28. 4. 2013 | Na pražské Julisce a v areálu Výstaviště proběhl první letošní závod seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu se sešlo 164 závodníků a závodnic v pěti věkových kategoriích.
Celkové výsledky najdete zde.

Budapest Open Cup 2013 - Maďarsko

21. 4. 2013 | Pětice českých reprezentantů startovala v Budapešti na dvoudenní mezinárodní soutěži. Barbra Kodedová obsadila 3. místo, David Kindl doběhl dvacátýprvní, Jakub Hrudka dvacátýpátý, Michal Sedlecký dvacátýdevátý a na třicátémosmém místě dokončil závod Marek Szmek.
Výsledky: ženymuži.

SP # 3 - Chengdu / Čína

20. 4. 2013 | Ondřej Polívka obsadil 26. místo ve finále třetího závodu Světového poháru v Chengdu. Zvítězl Ukrajinec Pavlo Tymoshchenko před Korejcem Woo Jin Lee a Valentinem Belodem z Francie. Více informací najdete na webu UIPM.
Výsledky: finále.

SP # 3 - Chengdu / Čína

18. 4. 2013 | Ondřej Polívka postoupil ve třetím závodě Světového poháru v Chengdu do sobotního finále. Více informací najdete na webu UIPM.
Výsledky: skupina Askupina B.

SP # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

24. 3. 2013 | Posledním závodem druhého podniku Světového poháru v Rio de Janeiru byla soutěž smíšených štafet. Česká sourozenecká dvojice Lenka a Martin Bilkovi obsadila 11. místo. Zvítězila Ruská štafeta před Ukrajinskou a Lotyšskou dvojicí. Více najdete na webu UIPM a zde.
Výsledky: mix štafeta.

SP # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

23. 3. 2013 | David Svoboda doběhl na 9. místě ve finále druhého závodu Světového poháru v Rio de Janeiru. Zvítězil Adam Marosi z Maďarska před Denisem Cerkovskisem z Lotyšska a Valentinem Pradesem z Francie. Více najdete na webu UIPM a zde.
Výsledky finále: muži.

SP # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

22. 3. 2013 | Lenka Bilková obsadila ve finále druhého závodu Světového poháru v Rio de Janeiru 32. místo. Zvítězila Margaux Isaksen z USA před Litevkou Larou Asadauskaite a Zsofiou Foldhazi z Maďarska.
Výsledky finále: ženy.

SP # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

21. 3. 2013 | Dnes bojuje v Rio de Janeiru o postup do sobotního finále trojice českých reprezentantů Martin Bilko, Michal Michalík a David Svoboda. Zítra Světový pohár pokračuje finálovým závodem žen s Lenkou Bilkovou.
Výsledky kvalifikace mužů: skupina Askupina B.

SP # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

20. 3. 2013 | Druhý závod Světového poháru v moderním pětiboji probíhá od 20. do 24. března v brazilském Rio de Janeiru. O české zastoupení v pátečním finále žen se postarala dnes při kvalifikaci Lenka Bilková. Zítra budou bojovat o sobotní finále Martin Bilko, Michal Michalík a David Svoboda. Více najdete na webu UIPM.
Výsledky kvalifikace žen: skupina Askupina B.

SP # 1 - Palm Springs / USA

24. 2. 2013 | V novince letošního seriálu Světového poháru v soutěži smíšených štafet obsadila dvojice Natálie Dianová a Jan Kuf 14. místo především díky nevydařené jízdě na koni. Do kombinované časti naši již nenastoupili. Zvítězila štafeta Maďarska před Irskem a Ukrajinou. Více najdete na stránkách UIPM.
Výsledky: | mix štafety | cardsys |

SP # 1 - Palm Springs / USA

23. 2. 2013 | Natálie Dianová obsadila osmé místo a Lenka Bilková doběhla třicátáčtvrtá v prvním závodě letošní seriál Světového poháru. Zvítězila Victorie Tereshuk z Ukrajiny před Číňankou Xiaonan Zhang a Brazilkou Yane Marques. Více najdete na stránkách UIPM a YouTube. V neděli závod končí novinkou letošní sezóny - soutěží smíšených štafet.
Výsledky: | finále ženy | cardsys |

SP # 1 - Palm Springs / USA

22. 2. 2013 | David Svoboda obsadil dvanácté a Michal Michalík devětadvacáté místo ve finále prvního závodu letošního seriálu Sětového poháru v moderním pětiboji. Zvítězil Alexandr Lesun z Ruska před Adamem Márosim z Maďarska, na třetím místě doběhl Brit Joseph Evans.
Výsledky: | finále muži | cardsys |

SP # 1 - Palm Springs / USA

21. 2. 2013 | Druhý den prvního letošního závodu Světového poháru v moderním pětiboji byla na programu kvalifikace žen. Natálie Dianová ze skupiny A a Lenka Bilková ze skupiny B postoupily do sobotního finále. Program a další info jsou na webu UIPM.
Výsledky: | skupina A | skupina B | cardsys |

SP # 1 - Palm Springs / USA

20. 2. 2013 | Dnešní mužskou kvalifikací odstartoval v kalifornském Palm Springs letošní seriál Světového poháru v moderním pětiboji. Závodí se podle nového kvalifikačního klíče - z každé skupiny postupuje 8 nejlepších, které doplní dalších 12 pětibojařů s nejvyšším bodovým ziskem. Druhou novinkou je změna v pravidlech "kombi" - střílí se 4 položky po 5 ranách a běží se čtyřikrát 800 metrů. David Svoboda a Michal Michalík postoupili do pátečního finále, Jan Kuf se ze své skupiny nekvalifikoval.
Výsledky: | skupina A | skupina B | skupina C | cardsys |

Moderní pětiboj zůstává mezi olympijskými sporty

12. 2. 2013 | Výkonný výbor MOV zařadil moderní pětiboj mezi 25 kmenových sportů, které budou na programu Her XXXII. olympiády v roce 2020. Předsedu UIPM Klause Schormanna o tom dopisem  informoval předseda MOV Jacques Rogge. Konečné rozhodnutí padne při zářijovém valném shromáždění MOV v Buenos Aires.

Mimořádná volební valná hromada ČSMP

9. 2. 2013 |  Novým předsedou ČSMP se pro následující funkční období stal dosavadní místopředseda svazu a předseda STK Ing. Bohumil Hrudka. Rozhodla o tom mimořádná volební valná hromada, která proběhla v sobotu 9. února v Praze.

Mezinárodní halové mistrovství Maďarska / Budapešť

4. 2. 2013 | Tento víkend odstartovala letošní evropská soutěžní sezóna tradičním Mezinárodním halovým mistrovstvím Maďarska v Budapešti. Na startu se sešlo 41 žen a 49 mužů. V ženské kategorii zvítězila domácí závodnce Leila Gyenesei, mezi muži byl nejlepší její kolega Robert Kasza. Umístění našich: 11. Alice Lencová, 15. Martin Bilko,  27. David Kindl. 
Celkové výsledky: | ženy | muži |

Galavečer o nejlepšího pětibojaře roku

14. 12. 2012 | Slavnostní vyhlášení ankety o nejlepšího pětibojaře roku proběhlo v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. V anketě zvítězil podle očekávání David Svoboda, nejlepším juniorem se stal Jan Kuf. V rámci slavnostního večera byli oceněni také medailisté Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů v pěti mládežnických kategoriích.

Výsledky ČPM: U19 - A. Šámalová, E. Přibylová, K. Janková (všechny TJ Dukla Praha) / M. Konvička, F. Sikora, Z. Sznapka (všichni SC Bystřice), U17 - J. Hojsáková (AŠ Mladá Boleslav), B. Ciprová (PSC v Plzni), A. Humlová (SC Bystřice) / V. Hercík (AŠ Mladá Boleslav), M. Vlach (KMP Kladno), J. Dzivý (SC Bystřice), U15 - L. Chvalovská (TJ Dukla Praha), M. Matlochová (SC Bystřice), K. Berková (TJ Kralupy) / J. Zeis (KMP Kladno), L. Kvasnica (PK Příbram), V. Břečka (TJ Dukla Praha), U13 - M. Martínková (TJ Kralupy), A. Doubnerová (KMP Kladno), V. Novotná (PK Příbram) / F. Houška (Porthos), M. Tůma (KMP Kladno), D. Ličko (SP Rožnov), U11 - B. Hartmanová (TJ Dukla Praha), B. Karasová (PK Příbram), V. Píclová (PSC v Plzni) / M. Lukeš (VŠTJ Stavební fakulta Praha), J. Toman (TJ Dukla Praha), M. Matloch (SC Bystřice).

Mistrovství České republiky 2012

12. 12. 2012 | Výsledky MČR 2012 v moderním pětiboji: muži - 1. D. Svoboda, 2. O. Polívka, 3. J. Kuf, ženy - 1. N. Dianová, 2. L. Grolichová, 3. B. Kodedová, junioři - 1. J. Kuf, 2. D. Kindl, 3. M. Bilko, juniorky - 1. A. Lencová, 2. E. Přibylová, 3. A. Šámalová.

MS BIATHLE 2012 - DUBAJ / SAE

3. 11. 2012 | Petra Kuříková světovou šampionkou, Tomáš Svoboda bronzový, Martin Debnar, Jiří Kalus a Lukáš Kočař obsadili pódium v juniorské kategorii.
Dubajský Mezinárodní námořní klub hostil rekordních 439 závodníků z 22 zemí v 16 kategoriích letošního světového šampionátu v Biathle (běh - plavání - běh).

Česká výprava vedená olympijským vítězem Davidem Svobodou zaznamenala historický úspěch ve třech nejsilnějších kategoriích. Dvojnásobná juniorská mistryně světa z předcházejících let Petra Kuříková letos poprvé dominovala také v nejsilnější ženské kategorii, Tomáš Svoboda (Davidovo dvojče) doběhl na třetím místě mezi muži, v juniorské kategorii česká trojice Martin Debnar, Jiří Kalus a Lukáš Kočař mezi sebe nikoho ze soupeřů nepustila a v uvedeném pořadí zaplnila stupně vítězů.Vícemistr světa z roku 2010 Lukáš Purkar skončil letos až sedmnáctý. Česká výprava ziskem pěti medailí obsadila třetí místo v hodnocení národů.

Výsledky najdete na webu mezinárodní federace.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012

20. 10. 2012 | V Bystřici nad Olší proběhla za krásného počasí "Cena Rožnova", která byla posledním závodem letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Celkové výsledky najdete zde.

Závod olympijských nadějí - Bystřice

14. 10. 2012 | V Bystřici nad Olší proběhl mezinárodní Závod olympijských nadějí v kategoriích U17 a U19. Na start se postavilo celkem 77 závodníků z devíti zemí.
| celkové výsledky | mix štafety |

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012

6. 10. 2012 | Kladenský oddíl moderního pětiboje uspořádal sedmý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvim ČR kategorie U11. Na startu "Kladenské ceny" se sešlo celkem 80 závodníků a závodnic ve třech  věkových kategoriích. Titul získali Barbora Hartmanová z TJ Dukly Praha a Matěj Lukeš ze Stavební fakulty Praha.
Celkové výsledky najdete zde.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012

29. 9. 2012 | V Plzni proběhl šestý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U13. Titul získali Adéla Doubnerová z KMP Kladno a Filip Houška z Porthosu.
Celkové výsledky najdete zde.

MS U19 - Tata / Maďarsko

23. 9. 2012 | V maďarské Tatě proběhl světový šampionát mládeže do 19 let v moderním čtyřboji. Na startu se sešlo 71 dívek a 79 chlapců. Do dvoudenní soutěže nastoupili tři naši reprezentanti Martin Konvička, Filip Sikora a Zbygniew Sznapka.
Celkové výsledky:dorostenky, dorostenci.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012

15. 9. 2012 | Na pražské Julisce a v areálu Výstaviště proběhl pátý letošní závod seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu se sešlo celkem 100 závodníků a závodnic v pěti věkových kategoriích.
Celkové výsledky najdete zde.

David Svoboda bude hostem České televize

10. 9. 2012 | Český moderní pětibojař, olympijský vítěz z Londýna David Svoboda bude ve středu 12. září od 11.00 hodin hostem České televize a zodpoví dotazy na jejím online chatu. Otázky je možné už nyní pokládat zde.

MSJ 2012 - Drzonków / Polsko

9. 9. 2012 | Čeští moderní pětibojaři získali na mistrovství světa juniorů bronzovou medaili v soutěži družstev. Trojici Martin Bilko, David Kindl a Jan Kuf porazili jen vítězní Rusové a stříbrní Francouzi. Juniorským mistrem světa se stal Valentin Belaud z Francie. Martin Bilko skončil 9., David Kindl 13. a Jan Kuf 19.
V závěrečném závodu smíšených štafet skončil náš pár Alice Lencová / Ondřej Svěchota na jedenáctém místě.
Konečné výsledky: | finále junioři | družstva | mix štafety |.
Kompletní výsledky a fotogalerie jsou na webu MSJ.

Český trojlístek moderních pětibojařů útočil až do poslední disciplíny na medailové pozice v individuální i týmové soutěži. Martin Bilko byl po šermu, plavání a jízdě na koni na druhém místě. Bilko s Kufem zajeli parkúr zcela čistě, Kindl s jednou chybou a společný bodový zisk je řadil k favoritům na zlato. Na něj však nedosáhli, ale medaili získali. „Bronzová medaile v soutěži družstev je pro nás velmi cenná,“ uvedl z Drzonkówa generální sekretář Českého svazu moderního pětiboje Jiří Kuf. Český tým vylepšil umístění z úterního závodu štafet, v němž obsadil páté místo, na kterém se podíleli Martin Bilko, David Kindl a Jakub Hrudka.

Výsledky mistrovství světa juniorů v moderním pětiboji v Drzonkowě (Polsko)
Finále mužů: 1. Valentin Belaud (FRA) 5876 bodů, 2. Denis Pavljuk (UKR) 5860, 3.Arthur Lanigan-O´Keeffe (IRL) 5844, 9. Bilko 5700, 13. Kindl 5660, 19. Kuf (všichni CZE) 5588.
Týmy: 1. Rusko (Kustov, Lukach, Šugarov) 17 288 bodů, 2. Francie (Belaud, Casse, Prades) 17 212, 3. ČR (Bilko, Kindl, Kuf) 16 948.

MSJ 2012 - Drzonków / Polsko

7. 9. 2012 | Na programu dnešního dne letošního juniorského MS v moderním pětiboji je finálový závod děvčat, tentokrát bez české účasti - Alice Lencová skončila ve své kvalifikační skupině na prvním nepostupovém místě. Alice se představí spolu s Ondřejem Svěchotou ještě v nedělním závodu smíšených štafet.
Konečné výsledky: | finále juniorky |.

MSJ 2012 - Drzonków / Polsko

6. 9. 2012 | Dalším bodem programu letošního světového šampionátu juniorů v moderním pětiboji byla dnešní mužská kvalifikace. Ve třech skupinách bojovali o postup do sobotního finále také naši reprezentanti. Martin Bilko (skupina A), David Kindl (skupina B) a Jan Kuf (skupina C) si postup zajistili, sítem kvalifikace neprošel Jakub Hrudka, který ve skupině C obsadil nepostupové 17. místo.
Konečné výsledky: | skupina A | skupina B | skupina C |.

MSJ 2012 - Drzonków / Polsko

5. 9. 2012 | Mistrovství světa juniorů pokračovalo dnešní kvalifikací děvčat, ve které se ve skupině B představila Alice Lencová. Do pátečního finále postoupilo osmnáct nejlepších z každé skupiny, Alice bohužel ve své skupině obsadila devatenácté - první nepostupové - místo.
Konečné výsledky: | skupina A | skupina B |.

MSJ 2012 - Drzonków / Polsko

4. 9. 2012 | Včera začal v polském Drzonkówě juniorský světový šampionát v moderním pětiboji. Na startu se sešlo stopadesát závodnic a závodníků z devětadvaceti zemí, včetně našich - Alice Lencové, Martina Bilka, Jakuba Hrudky, Davida Kindla, Jana Kufa a Ondřeje Svěchoty.
V závodu mužských štafet české trio Bilko / Hrudka / Kindl skončilo páté. Loňský titul obhájili Korejci před štafetami Francie a Ruska. | celkové výsledky | Foto: T.Browarczyk

David Svoboda dostal na Hradě od Václava Klause Čestnou plaketu prezidenta republiky.

23. 8. 2012 | Český moderní pětibojař, olympijský vítěz z Londýna, David Svoboda převzal dnes na Pražském hradě Čestnou plaketu prezidenta republiky a pamětní minci od Václav Klause. (Foto: Matěj Chalupa)

Olympijský vítěz Svoboda se zúčastnil přijetí medailistů hlavou státu ve Společenském sále Pražského hradu. Z deseti českých majitelů cenných kovů z londýnských Her chyběly jen oštěpařka Barbora Špotáková a překážkářka Zuzana Hejnová, které startují na mítinku v Lausanne, a stříbrný tenisový pár Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, jež získávají další trofeje na amerických kurtech. „No, Lucii bych mohl svou medaili vlastně předat příště sám, protože jsme v jednom tenisovém oddíle,“ uvedl Václav Klaus a pobavil přítomné olympioniky hláškou: „Nejlepší, co jsem mohl udělat bylo, že jsem z Londýna odjel už po třech dnech, ve kterých jsme všechno prohráli. Pak se začalo dařit a snad jsem i já trochu pomohl k tolika medailím.“

 

Klaus se Svobodou se sešli uprostřed sálu krátce před společným fotografováním. Zlatý pětibojař ukázal prezidentovi svou olympijskou medaili a vášnivě nad ní spolu debatovali. „Snad jsem mu udělal radost, protože se mi pan prezident přiznal, že ji ještě neměl v ruce. Tak jsem mu ji dal i potěžkat,“ popsal setkání Svoboda a doplnil: „A na oplátku mi udělal radost pan prezident tím, že se díval na náš závod a hlavně na jeho konec.“

 

Pro reprezentačního trenéra Jakuba Kučeru šlo už o druhé setkání s Václavem Klausem po olympijských hrách. To první prožil před osmi roky po Aténách, kde získal bronz Libor Capalini. „Proběhlo to úplně stejně. Dokonce jsem seděl na stejném místě a na stejné židli. I otázky a debaty byly podobné,“ poznamenal Kučera.

Otevřené mistrovství Švýcarska - Bern

20. 8. 2012 | Poslední prověrku před svým nadcházejícím světovým šampionátem absolvovali uplynulý víkend naši junioři ve švýcarském Bernu. Z juniorek byla nejlepší Alice Lencová, mezi juniory zvítězil Jan Kuf. Další naši: 4.David Kindl, 5.Jakub Hrudka, 7.Martin Bilko, 10.Ondřej Svěchota.
Kompletní výsledky: SUISSE OPEN 2012 .

ME U17 - Varšava / Polsko

19. 8. 2012 | Od čtvrtka do neděle proběhlo ve Varšavě ME v moderním trojboji mezi mládeží do 16 let. Mezi 47 děvčaty a 57 chlapci se představilo pět našich reprezentantů Jolana Hojsáková, Jan Dzivý, Marek Grycz, Vojtěch Hercík a Martin Vlach.
Celkové výsledky: dívkychlapcidružstva chlapci, mix štafeta, chlapecká štafeta.

HRY XXX. OLYMPIÁDY - Londýn 2012

12. 8. 2012 | Natálie Dianová obsadila na Hrách XXX. olympiády v Londýně 22. místo se ziskem 5048 b. Zvítězila Laura Asadauskaite z Litvy před domácí závodnicí Samanthou Murray a Yane Marques z Brazílie.
Celkové výsledky najdete na webu OH nebo na stránkách UIPM.

Olympijská debutantka Natálie Dianová začala svou pouť Londýnem nadprůměrným výkonem v šermu, v němž obsadila slušné devatenácté místo. Osobním plaveckým rekordem 200 metrů volným způsobem 2:12,78 min. poskočila závodnice Dukly Praha na dostřel první desítky. Před parkúrem jí patřilo dvanácté místo s odstupem necelé minuty na stupně vítězů. Jízda na koni Boheme však Dianové úplně nevyšla, když ztratila 144 sekund, tedy 36 sekund.

 

„První polovina závodu byla od Natálky výborná. Ten osobní rekord v plavání je skutečně excelentní a proto tak výrazně poskočila v pořadí,“ hodnotil výkon Dianové reprezentační trenér Jakub Kučera. „Do poloviny parkúru jela velmi dobře, ale pak udělala chybu a už to lítalo. Při takovém závodě si nesmí dovolit ztratit při jízdě téměř 150 bodů. To ovlivnilo i kombinovanou disciplínu,“ vysvětlil Kučera.

 

Do závěrečné kombinované disciplíny vybíhaly na sekundu přesně Asadauskaite a Marques. Pouhé dvě vteřiny za nimi Francouzka Caze.

 

Dianová zvládla první střeleckou položku skvěle, když vůbec nechybovala. Ve druhé a třetí potřebovala na zhasnutí na pět terčů sedm resp. osm zásahů a v závěru závodu se však česká reprezentantka propadla na konečné 22. místo. „Pokud by byla Natálka po parkúru na hranici první desítky, jsem přesvědčený, že by i kombinace dopadla jinak, lépe. Takto už moc nešlo se posouvat,“ objasnil Kučera, podle něhož však „čas“ nyní 23leté závodnice Dukly Praha přijde za čtyři roky na olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiru. „Je dobře, že se Natálka kvalifikovala už do Londýna. Má za sebou první olympijskou zkušenost a myslím, že se jí to v Riu 2016 vyplatí. , vyzkoušela si olympijskou atmosféru a víme na čem máme pracovat. Pokud se nám to podaří, můžeme se dočkat v Riu zajímavých výsledků,“ nechal se slyšet Kučera.

 

Výsledky moderních pětibojařek na olympijských hrách 2012:

Ženy: 1. Asadauskaite (Lit.) 5408 bodů, 2. Murray (Brit.) 5356, 3. Marques (Braz.) 5340, … 22. Dianová (ČR) 5048.

 

Rozhovor s Natálií Dianovou:

Jste se svou olympijskou premiérou spokojená?

Vzhledem k tomu, že to byla moje první olympiáda, tak asi ano. Po šermu a plavání jsem byla nadšená. Tam jsem skutečně dosáhla maxima. Jenže pak jsem si to pokazila při parkúru. To mi ten celkový dojem kalí. Je to škoda, protože jsem ten závod měla dobře rozjetý.

 

O lepší umístění jste tedy přišla na koni?

Bohužel. A ještě větší škoda, že jsem zvrzala právě parkúr, protože ty poslední i při jezdeckých závodech jsem jezdila čistě.

 

Čím to, že jste si s koněm Boheme nesedla?

Od začátku jsme věděli, že je dobrý skokan, ale obtížnější na ovládání. To se potvrdilo. Základ je v odhadu rytmu jeho cvalu a to jsem netrefila. Nejen já, ale Němka Schleuová, která s ním také bojovala. První polovina parkúru mi podle trenéra Roberta Kopeckého vyšla, ale pak… Neměla jsem do té jízdy kafrat a nechat ho jet, aby si to uřídil sám. Když jsem ho zatáhla, nelíbilo se mu to, ale když jsem mu moc povolila, tak jsem ho pak nedokázala uřídit.

 

Může vám výkon a výsledek z Londýna pomoci pro Rio 2016?

Určitě. Věřím v to. Už vím, co to je olympiáda, jak se na ní závodí. Poučit se mohu i od Davida Svobody. Tomu Peking 2008 nevyšel a tady se stal olympijským vítězem. I já se mohu vypracovat. Třeba hlavně v šermu a pak už budu pomýšlet na lepší výkon i výsledek.

HRY XXX. OLYMPIÁDY - DAVID SVOBODA JE OLYMPIJSKÝM VÍTĚZEM V MODERNÍM PĚTIBOJI

11. 8. 2012 | David Svoboda se stal v Londýně olympijským vítězem, druhý skončil Číňan Žongrong Cao, třetí byl Adam Márosi z Maďarska. Druhý český reprezentant Ondřej Polívka obsadil 15. místo.
Celkové výsledky najdete na webu OH nebo na stránkách UIPM.

David vstoupil do svého druhé olympijského klání po Pekingu 2008 nejlépe jak mohl. Zvítězil v šermu, když 26 vítězstvími vyrovnal olympijský rekord a zaostal jedinou výhru za rekordem světovým.

 

V plavání na 200 metrů patřila Svobodovi 17. příčka, když zaplaval skvělý čas 2:04,84 sekundy. Po plavání se držel Svoboda na průběžném druhém místě za Číňanem Caoem, když na něj ztrácel 12 sekund do poslední kombinované disciplíny.

 

Do celkového vedení se sedmadvacetiletý závodník Dukly Praha vrátil po parkúru. V něm chyboval méně než jeho největší soupeři Cao a Rusové Lesun a Mojsejev. Čistými jízdami se do medailových bojů vrátili Maďaři Kasza a Marosi.

 

Do závěrečné kombinované disciplíny tříkilometrového běhu a střelby z laserové postole vstupoval David Svoboda z první pozice. Před Číňanem však měl náskok jediné sekundy. O devět vteřin později vybíhali Lesun a Kasza, dvě sekundy za nimi Marosi. Při první střelecké položce Svoboda potřeboval o ránu více než Číňan a opouštěl stadion s pětisekundovým odstupem. Během prvního tříkilometrového běhu Svoboda náskok stahoval. Číňan však i po druhé položce vedl, ale český reprezentant při doběhu na stadion zaútočil a do poslední střelby vstupoval na prvním místě. Jenže jedna rána navíc ho opět zdržela. Avšak nijak výrazně a Svoboda vybíhal do posledního okruhu těsně za Caoem a s výrazným odstupem před Maďarem Marosim. Ve vstoupání na nejvyšší bod nejtěžší pětibojařské olympijské tratě v historii převzal Svoboda vedení, náskok neustále navyšoval. Číňan na jeho trhák nereagoval a David Svoboda si s přehledem a jistotou doběhl pro první české olympijské zlato.

 

Nadšený z výkonu svého svěřence Davida Svobody byl reprezentační trenér Jakub Kučera. Jako obvykle přišel při závodě téměř o hlas, krásně a vítězně sípal. „Nervy to byly obrovské. Ale pro nás zároveň takové déja vu,“ popsal závod Kučera. Svoboda totiž před čtyřmi roky při své olympijské premiéře v Pekingu absolvoval podobný průběh závodu. Vyhrál střelbu, i po plavání útočil na medaile. Ale v Pekingu o jakoukoliv z nich přišel při parkúru. „Ta zkušenost z Pekingu nám tady ohromně pomohla. Pokračovali jsme tak, abychom neopakovali chyby z Pekingu. To se podařilo a je z toho zlato,“ vysvětlil Kučera. Při šermu se svým svěřencem ani příliš nekomunikoval. „Když to funguje, tak to ani není třeba. Už proto, abych nenarušil jeho koncentraci,“ popsal Kučera. V Londýně vstoupil Svoboda do šermířského turnaje úžasně se skóre 7:0 po prvních sedmi zápasech, v Pekingu 15:2. „Dnes ode mne nepotřeboval žádnou zpětnou vazbu. Sedělo mu, že hala vřela, mělo to atmosféru a hlavně, že za ním přijela celá rodina. Měl tu maminku i oba bratry. To mu velmi pomohlo,“ uvedl Kučera. V roce 2010 se Svobodovi vypravili do maďarského Debrecínu a David tam vyhrál.

 

O tom, že Svoboda bude moci přemýšlet o olympijské medaili, rozhodla jízda na koni. Svoboda třikrát shodil, ale… „To byl klíč k úspěchu. David ukázal, že největší zlepšení od Pekingu zaznamenal právě v parkúru. Když se mě dva dny před závodem Roman Šebrle ptal, jak se David připravený, tak jsem mu řekl, že lépe než v Pekingu. A jsem rád, že jsem nelhal,“ poznamenal Kučera, který Svobodovi věřil i v běhu, přestože většinu ze tří kilometrů vedl Číňan. „Vím, jak dobře byl David připravený a proto jsem mu po poslední střelecké položce věřil,“ uzavřel Kučera.

 

David Svoboda zlatem navázal na své medailové předchůdce. V roce 1976 v kanadském Montrealu získal bronz v individuálním závodě Jan Bártů, družstvo ve složení Jiří Adam, Jan Bártů a Bohumil Starnovský bylo stříbrné. V Aténách 2004 skončil třetí Libor Capalini.

 

Druhý český reprezentant Ondřej Polívka doplatil v šermu na dlouhodobé vážné zranění pravého zápěstí, které ho limituje téměř celou sezonu. Polívka v něm obsadil 34. příčku. Své postavení pak následně vylepšil dvanáctou pozicí v plavání a patnáctou příčkou v parkúru. Před poslední disciplínou se posunul na průběžné 24. místo se ztrátou 77 sekund na vedoucího krajana Svobodu. Ve skvělé kombinaci se Polívka i přes svůj handicap vyhoupl do poloviny druhé desítky. „Na to, co Ondřeje celou sezonu provází, je to krásné umístění. Šli jsme do závodu i s tím rizikem, že závod bude bolet a nebo ho nedokončí. Ukázal se však jako obrovský bojovník, ale hlavně získal veliké zkušenosti, které se mu budou chodit za čtyři roky v Riu,“ uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera.

 

Olympijský závod v Londýně vstoupil do historie tím, že se při něm poprvé používali laserové místo vzduchových pistolí.

 

V neděli 12. srpna je na programu závod moderních pětibojařek s Češkou Natálií Dianovou. Zlato z Pekingu 2008 obhajuje Lena Schönebornová z Německa.

 

Výsledky moderních pětibojařů na olympijských hrách 2012:

Muži: 1. Svoboda (ČR) 5928,2. Cao (Čína) 5904, 3. Marosi (Maď.) 5836, … 15. Polívka (ČR) 5652.

HRY XXX. OLYMPIÁDY - Londýn 2012

11. 8. 2012 | Dnes je na Hrách XXX. olympiády v Londýně na programu soutěž mužů s Ondřejem Polívkou a Davidem Svobodou. Výsledky a jiné informace můžete sledovat na webu OH nebo na stránkách UIPM. Přímý přenos vysílá ČT.

V neděli 12. srpna je na programu závod moderních pětibojařek s Natálií Dianovou.

ME U19 - Sofia / Bulharsko

22. 7. 2012 | V bulharském hlavním městě proběhl další kontinentální šampionát - tentokrát mládeže do 19 let v moderním čtyřboji. Mezi děvčaty zvítězila Polka Paula Markowska, mezi chlapci byl nejlepší Brit Joseph Choong. Umístění našich: 17. Martin Konvička, 24. Filip Sikora, 32. Zbygniew Sznapka, 36. Anna Šámalová.
Celkové výsledky: | dorostenci | dorostenky | komplet pdf |.

ME 2012 - Sofia / Bulharsko

10. 7. 2012 | Dnes uzavřel program ME v Sofii závod tříčlenných mužských štafet. Češi ve složení Michal Michalík, Ondřej Polívka a David Svoboda obsadili páté místo. Zvítězili Rusové (Frolov, Karjakin, Savkin) před Ukrajinci (Kirpuljanskij, Nakoněčnyj, Mordasov) a Bělorusy (Mitsyk, Pinčuk, Vasiljonok).
Konečné výsledky: | štafety mužikomplet pdf |.

Češi vstoupili do posledního závodu letošního kontinentálního šampionátu v Bulharsku čtvrtým místem v šermu. V plavání dosáhli třetího nejlepšího času ze šesti startujících trojic, když je porazili jen Rusové a Ukrajinci. Ti sice dosáhli nejrychlejšího času, ale za technickou chybu svého závodníka byli penalizováni ztrátou čtyřiceti bodů. Jízda na koni, stejně jako poslední kombinace běhu a střelby z laserové pistole, českému týmu příliš nevyšly, když v obou obsadil páté místo.

Česká výprava získala na mistrovství Evropy dvě medaile, obě bronzové. První získalo družstvo mužů ve složení Jan Kuf, Michal Michalík a Michal Sedlecký. Druhou přidala smíšená štafeta olympioniků Natálie Dianová a David Svoboda. Pro Česko jde o dvanáctou sezónu v řadě bez přerušení, kdy získalo pod vedením reprezentačního trenéra Jakuba Kučery cenný kov na velké akci typu mistrovství Evropy, světa či olympijských hrách.

„Pro olympioniky šlo o kvalitní přípravu. Ostatní závodili na maximum a v mezích své výkonnosti. Ti, co získali medaile z nich snad mají radost. A to těší i mne,“ uvedl ze Sofie pro svazovou internetovou stránku www.pentathlon.cz kouč Jakub Kučera.

ME 2012 - Sofia / Bulharsko

9. 7. 2012 | Předposlední den letošního kontinentálního šampionátu seniorů měl na programu závod ženských trojčlenných štafet. Češky v sestavě Lenka Bilková, Natálie Dianová a Barbora Kodedová skončily na čtvrtém místě. Evropskými šampionkami jsou Rusky ve složení Rimšaite, Savčenko, Lebeděva před štafetou Polska (Gawlikowska, Wojcik, Skarzynska) a Velké Británie (Prentice, Fell, Burke).
Konečné výsledky: | štafety ženy | komplet pdf |.

České pětibojařky skončily v šermu i plavání shodně na čtvrtém místě. Vítězstvím v parkúru se posunuly na třetí místo před poslední kombinovanou disciplínou běhu a střelby z laserové pistole. V kombinaci však neodolaly náporu Britek, které ji vyhrály a posunuly se tak na bronzovou pozici.

V úterý uzavře program ME v Sofii závod tříčlenných mužských štafet. Češi do něj nastoupí ve v nejsilnějším složení Michal Michalík, Ondřej Polívka a David Svoboda. Pokud by Michalík ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit, nahradil by ho Jan Kuf.

ME 2012 - Sofia / Bulharsko

8. 7. 2012 | Natálie DIANOVÁ a David SVOBODA přidali do české sbírky druhou bronzovou medaili!
Dnes byl na programu evropského šampionátu první ze tří štafetových závodů - soutěž smíšených štafet. V něm náš mix Dianová / Svoboda získal bronzové medaile. O vítězství běloruského manželského páru Anastasie a Mihaila Prokopenkových před Laurou Asadauskaite a Justinasem Kinderisem z Litvy rozhodla až cílová fotografie.
Konečné výsledky: | mix | komplet pdf |.

Český pár se k medaili blížil postupně. V šermu bral šesté místo z jedenácti startujících štafet. „U Natálky šerm neproběhl optimálně, ale s těmi závodnicemi, které budou startovat v Londýně šermovala vyrovnaně, což je dobrý signál pro olympiádu,“ hodnotil reprezentační trenér Jakub Kučera.

Druhý nejlepší čas v plavání posunul Dianovou a Svobodu na čtvrté místo, které čistou jízdou a vítězstvím v parkúru ještě vylepšili na druhou příčku před poslední kombinovanou částí, která se skládá z běhu a střelby laserovou pistolí. Ke zlatu chybělo Čechům19 sekund, ztrátu snížili na 10 sekund, ale nakonec skončili třetí, když se před ně dostali finišmani běloruské a litevské štafety. 

„Jsem spokojený, protože tady bylo pět nejlepší smíšených štafet na světě a bronz se prostě počítá,“ řekl Kučera a doplnil: „David závodil moc hezky, dosáhl v mužích nejlepšího individuálního výkonu a je vidět, že směrem k olympiádě jdeme správným směrem. Natálka měla kromě šermu ještě mírné nedostatky ve střelbě, ale není to nic zásadního.“ 

ME 2012 - Sofia / Bulharsko

7. 7. 2012 | České družstvo ve složení Jan KUF, Michal MICHALÍK a Michal SEDLECKÝ získalo na ME bronzové medaile! Posledním bodem programu individuálních soutěží letošního evropského šampionátu seniorů bylo dnešní mužské finále, ve kterém nastoupila kompletní čtveřice našich reprezentantů. V celkovém pořadí skončil Michal Michalík čtrnáctý, Jan Kuf osmnáctý, Michal Sedlecký šestadvacátý a David Kindl jedenatřicátý. Zvítězil Ital Riccardo De Luca před Robertem Kaszou a Bencem Demeterem (oba z Maďarska). V hodnocení družstev byli nejlepší Rusové (Mojsejev | Lesun | Frolov) před Maďary (Kasza | Demeter | Márosi) a naší trojicí.
Konečné výsledky: | finále muži | družstva | komplet pdf |.

Čeští moderní pětibojaři pokračují ve sbírání medailí na nejvýznamnějších akcích a již dvanáct let bez přerušení po sobě vozí pod vedením reprezentačního trenéra Jakuba Kučery cenné kovy buď z mistrovství Evropy či světa nebo olympijských her. Další mohou přidat Natálie Dianová, Ondřej Polívka a David Svoboda za pět týdnů při olympijském vrcholu této sezony v Londýně.

Michal Michalík až do poslední disciplíny – kombinace tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole – útočil na medaili. Po čistě zvládnutém parkúru se posunul na páté místo, pouhých devět sekund od bronzu. „Poté, co si vytvořil osobní rekord ve střelbě, kdy jen jednou minul, jsme pomýšleli na lepší než 14. místo, ale Michal není zdravotně zcela fit a proto v běhu ztrácel,“ uvedl kouč Jakub Kučera.

Jízda na koni vyšla i dalším Čechům a i díky ní se přiblížili k medaili v soutěži týmů. Do ní se počítají body tří předem určených závodníků. Trenér Kučera do ní nominoval zkušené Michalíka a Sedleckého a jedenadvacetiletého Kufa, který tak získal svou premiérovou medaili mezi seniory.

Maďaři a Rusové nastoupili v nejsilnějších sestavách a tak o jejich zlatém a stříbrném umístění nebylo pochyb. „Na bronzovou medaili aspirovaly kromě nás ještě další tři týmy a je velmi potěšující, že jsme ji získali,“ řekl Kučera, jehož výkonem potěšil především stříbrný z nedávného juniorského evropského šampionátu Jan Kuf. „Až na střelbu už se může měřit s dospělými. Víme, že se může zlepšovat a pokud se tak skutečně stane, měl by být v budoucnu hodně vysoko ve výsledcích,“ poznamenal Kučera. 

ME 2012 - Sofia / Bulharsko

6. 7. 2012 | Barbora Kodedová a Lenka Bilková obsadily na mistrovství Evropy v bulharské Sofii 32. a 34. místo. Mistryní Evropy se stala aktuální světová "jednička" Laura Asadauskaite z Litvy, která ve finále soutěže žen zvítězila před Ukrajinkami Irinou Chochlovou a Annou Burjak. V soutěži družstev zvítězily Rusky (Grečičnikova, Churaskina, Rimšajte) před Maďarkami (Gyenesei, Kovács, Tóth) a Britkami (Fell, Prentice, Burke).  
Konečné výsledky: | finále ženy | družstva |.

Lenka Bilková se o svém dodatečném povolání do finále kontinentálního šampionátu dověděla až večer před závodem. Ve středeční kvalifikaci obsadila ve své skupině B devatenáctou příčku, tedy první nepostupové místo. Původně doplatila na to, že evropská konfederace závod žen „otevřela“ pro jedinou neevropskou závodnici. Mexičanka Tamara Vegová obsadila v kvalifikaci 15. místo, čímž Evropanku Bilkovou posunula na první nepostupovou pozici. „Zástupci evropské konfederace i na náš podnět rozhodli, že by vůči Bilkové nebylo fér, aby ji na ME vyřadila neevropská závodnice a proto jí umožnili ve finále startovat,“ vysvětlil zástupce českého týmu v Sofii a mezinárodní rozhodčí Jiří Adam.

Obě české reprezentantky absolvovaly svá premiérová finále evropského šampionátu. Lépe do něj vstoupila v šermu Kodedová, která v něm obsadila 31. příčku, Bilková skončila tři místa za ní. Třicáté místo patřilo Kodedové v plavání, Bilková byla 32. Parkúr vyšel skvěle Bilkové, když shodila jen jednu překážku. V závěrečné kombinované disciplíně tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole Kodedová své postavení o jedno místo vylepšila, Bilková zůstala 34. 

ME 2012 - Sofia / Bulharsko

5. 7. 2012 | Druhý den kontinentálního seniorského šampionátu nastoupili do soutěže ve dvou kvalifikačních skupinách také muži. Všichni čtyři naši závodníci - Jan Kuf a David Kindl ze skupiny A a Michal Sedlecký s Michalem Michalíkem ze skupiny B postupují do sobotního finále mezi šestatřicet nejlepších!
Celkové výsledky: | skupina A | skupina B |. 

Především pro oba jedenadvacetileté mladíky Davida Kindla a Jana Kufa jde o výrazný úspěch mezi dospělými. Vždyť Kindl absolvoval svou premiéru na seniorském kontinentálním šampionátu. Nervozitu nedal znát a hned v první disciplíně šermu si řekl o respekt a postup, když skončil šestý ve své skupině A. Za sebou nechal například bývalého mistra světa Karjakina z Ruska. Šerm v dnešním podání Čechů byl vstupenkou mezi 36členou elitu starého kontinentu. V kvalifikační skupině B obsadil Sedlecký v šermu druhé místo, Michalíkovi patřila čtvrtá příčka. Skvělý šermířský den doplnil 11. místem v „áčku“ Kuf.

Ani jeden z Čechů neměl s postupem do finále problémy a v kombinované disciplíně tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole hlídali postupové příčky a šetřili síly na sobotní boj o medaile. 

Další zpravodajství najdete  také na webu UIPM.

ME 2012 - Sofia / Bulharsko

4. 7. 2012 | Dnes bylo zahájeno kvalifikačními boji žen letošní otevřené Mistrovství Evropy seniorů. Na startu se sešlo 44 závodnic, které ve dvou skupinách bojovaly o postup do finálové šestatřicítky. Ze skupiny A postoupila do pátečního finále Barbora Kodedová (na snímku). Lenka Bilková skončila v „béčku“ devatenáctá, na první nepostupové pozici.
Celkové výsledky: | skupina A | skupina B |.

Bára Kodedová si premiérovou účast ve finále kontinentálního šampionátu pojistila až závěrečnou kombinovanou disciplínou tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole, v němž obsadila čtvrtou příčku. 

Lenka Bilková naopak o svůj postup do finále přišla právě v kombinaci. V šermu obsadila skvělé sedmé místo, na postupové pozici se držela i po plavání. V kombinaci skončila 18. ze 22 závodnic skupiny B. Lenka doplatila na to, že vedení evropské federace připustilo k závodu Mexičanku Tamaru Vegovou, jedinou neevropskou závodnici, která skončila čtyři místa před Bilkovou. „Vedly se o tom debaty, federace nakonec udělila šampionátu titul Open, a proto mohla Mexičanka startovat. Nedá se nic dělat,“ uvedl Jiří Adam, mezinárodní rozhodčí. 

Zítra je v Sofii na programu kvalifikace mužů, do níž zasáhne český čtyřlístek David Kindl, Jan Kuf, Michal Michalík a Michal Sedlecký. Do soutěže družstev se budou počítat výkony a bodové zisky zkušených Michalíka se Sedleckým a Kufa, stříbrného z nedávného ME juniorů v Maďarsku. 

Čeští reprezentanti Natálie Dianová, Ondřej Polívka a David Svoboda, kteří budou startovat na olympijských hrách v Londýně, se v Sofii představí pouze ve štafetových závodech, které jsou na programu od neděle 8. do úterý 10. července.

Fotogalerie z průběhu soutěže zde.

ME 2012 - Sofie / Bulharsko

3. 7. 2012 | Zítra začíná ME seniorů. Dianová, Polívka a Svoboda berou Evropu jako přípravu na olympiádu. Reprezentační trenér Jakub Kučera je nenasadí do individuálních závodů, ale pouze do štafet. V soutěži jednotlivců se představí mužský mix zkušeností v podobě dvou nejstarších českých špičkových pětibojařů Michala Michalíka a Michala Sedleckého a dvou nastupujících mladíků, věkem ještě juniorů, Jana Kufa a Davida Kindla. V ženách si loňskou účast z britského Medway zopakují Lenka Bilková a Barbora Kodedová.

Natálie Dianová, Ondřej Polívka a David Svoboda, kteří se za pět týdnů představí na olympijských hrách, berou právě začínající mistrovství Evropy v Sofii jako poslední závodní přípravu na Londýn. Lucie Grolichová má únavovou zlomeninu nohy a sezona pro ni skončila. Češky tak nezasáhnou do soutěže družstev. Mezi muži se do ní nebude počítat Kindlův výkon, který prožije premiéru na tak velké akci mezi dospělými.

Ženská štafeta se představí ve složení Bilková, Dianová a Kodedová. Toto trio se pokusí vylepšit loňské skvělé páté místo z Medway, kterého dosáhlo jako nejmladší ze všech startujících. Složení mužské štafety a mixu bude známo až po individuálních závodech. ME je pro závodníky, kteří nebudou startovat na OH, vrcholem letošní sezony.

Program mistrovství Evropy moderních pětibojařů v Sofii:
Středa 4. 7. – 8.00 až 16.30 hodin: kvalifikace žen (Bilková, Kodedová); čtvrtek 5. 7. – 8.00 až 16.30: kvalifikace mužů (Kindl, Kuf, Michalík, Sedlecký), pátek 6. 7. – 8.00 až 18.30: finále žen, sobota 7. 7. – 8.00 až 18.30: finále mužů, neděle 8. 7. – 8.00 až 17.00: smíšená štafeta; pondělí 9. 7. – 8.00 až 17.00: tříčlenná ženská štafeta (Bilková, Dianová, Kodedová); úterý 10. 7. – 8.00 až 17.00: tříčlenná mužská štafeta.

Mezinárodní mistrovství Maďarska - Budapešť

24. 6. 2012 | Michal Michalík obsadil šesté místo na otevřeném mistrovství Maďarska, které se konalo v Budapešti. Zvítězil domácí závodník Robert Kasza, druhý doběhl Mexičan Oscar Soto před Maďarem Péterem Tibolyou.
Celkové výsledky: muži.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012

24. 6. 2012 | V Bystřici nad Olší proběhl čtvrtý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvím ČR kategorie U19. Titul získali Anna Šámalová z TJ Dukly Praha a Martin Konvička z SC Bystřice.
Celkové výsledky najdete zde.

Mezinárodní mistrovství Polska - Drzonków

23. 6. 2012 | Martin Bilko skončil bronzový na Mezinárodním mistrovství Polska seniorů, které se tento víkend konalo v Drzonkowě. Zvítězil domácí závodník Szymon Staskiewicz před svým krajanem Bartoszem Majewskim. Umístění dalších našich - 11. Marek Szmek, 17. Jakub Hrudka.
Celkové výsledky: muži | ženy.

Kremlin Cup 2012 - Moskva

17. 6. 2012 | Natálie Dianová, jistá účastnice olympijských her v Londýně, obsadila v sobotním závodě 11. místo. Druhá česká reprezentantka Barbora Kodedová skončila dvacátá. David Svoboda a Ondřej Polívka obsadili v neděli 8., resp. 15. místo.
Celkové ýsledky: ženy | muži.

Dianová začala pouť exhibicí 24 pětibojařek 14. místem v šermu. Po plavání, v němž skončila sedmá, a jízdě na koni, kdy parkúr absolvovala čistě, se před poslední disciplínou usadila na jedenáctém místě. Při tříkilometrovém běhu a střelbě z laserové pistole si Dianová vytvořila osobní rekord v rychlosti tří střeleckých položek. Ten nyní činí 36,19 sekundy. „To je skutečně výborný výkon,“ pochválil svěřenkyni reprezentační trenér Jakub Kučera a k závodu uvedl: „Na toto období to byl dobrý závod, protože se tady sešla špičková konkurence. U Natálky, stejně jako dalších závodnic bylo vidět, že ho absolvovala po regeneračním cyklu po skončení kvalifikací. Tomu odpovídaly výkony v plavání a běhu.“ Kodedová přišla podle Kučery o možnost bojovat o vyšší příčky již v začátku šermu. „Tam zaváhala a ztrátu už nedohnala.“

Svoboda začal závod, v němž obhajoval loňský triumf, dvanáctou příčkou v šermu. Po plavání se usadil na osmém místě a to už do konce soutěže neopustil. Napomohl mu k tomu osmý nejlepší čas v plavání a devátá pozice v parkuru. Ten vyšel nejlépe ze všech 24 závodníků Ondřeji Polívkovi. Ani jednou nezaváhal a připsal si maximální počet 1200 bodů. V závěrečné kombinované disciplíně střelby a tříkilometrového běhu potvrdil Svoboda příslušnost do absolutní světové špičky a skončil v Top 10. Ondřej Polívka vylepšil své postavení a uzavřel první patnáctku. A to přes přetrvávající zdravotní obtíže s rukou.

HRY XXX. OLYMPIÁDY - Londýn 2012

16. 6. 2012 | Na Hry XXX. Olympiády v Londýně se do soutěže v moderním pětiboji kvalifikovala trojice českých reprezentantů - Natálie DIANOVÁ, Ondřej POLÍVKA a David SVOBODA - GRATULUJEME!

MEJ 2012 - Székesfehérvár / Maďarsko

10. 6. 2012 | Jan KUF se stal v maďarském Székesfehérváru juniorským vicemistrem Evropy! Ve finále podlehl pouze Litevci Lukasi Kontrimavičiusovi, třetí doběhl Pavels Švecovs z Lotyšska. Mezi juniorkami získala mistrovský titul již počtvrté v řadě domácí závodnice Sarlota Kovács, druhá skončila Britka Kate French a na třetím místě Ruska Světlana Lebeděva.
Výsledky: | juniorky / družstva || JUNIOŘI / družstva |

Kontinentální šampionát zakončily závody štafet, ve kterých náš tým ve složení Jakub Hrudka, David Kindl a Jan Kuf obsadil šesté místo.
Výsledky: | štafeta junioři | MIX | štafeta juniorky |.

MEJ 2012 - Székesfehérvár / Maďarsko

8. 6. 2012 | Jan Kuf jako jediný z našich reprezentantů postoupil z dnešní kvalifikace do nedělního finále letošního evropského juniorského šampionátu, který se koná v maďarském Székesfehérváru. Ostatní naši závodníci - Martin Bilko, Jakub Hrudka ani David Kindl sítem kvalifikace neprošli. 
Celkové výsledkysemifinále A | semifinále B.

Výsledky včerejší kvalifikace juniorek (bez naší účasti):
semifinále A | semifinále B.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012

2. 6. 2012 |  V Praze na Julisce v prostorách ASC Dukly proběhl třetí závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U15. Titul získali Lea Chvalovská z TJ Dukly Praha a Jan Zeis z KMP Kladno.
Celkové výsledky najdete zde.

Finále Světového poháru - Chengdu / Čína

27. 5. 2012 | Ondřej Polívka dokončil finálový závod letošního ročníku Světového poháru v čínském Chengdu na 23. místě a musí čekat do 16. 6. na konečné pořadí v redukovaném olympijském žebříčku, které rozhodne zda se kvalifikoval na OH v Londýně. Zvítězil Rus Ilia Frolov. David Svoboda v přípravě na OH tento závod vynechal.
Celkové výsledky: muži.

Polívka absolvoval závod se sebezapřením, protože již od března bojuje se zraněním ruky. Kvůli tomu například téměř netrénoval šerm, což se projevilo i v Chengdu, kde v něm skončil 30. „Předvedl to, co mu ruka dovolila. Nelze mu nic vyčíst. Jediným problémem závodu byla jízda na koni, kde přišel o 80 bodů, které mu scházely, aby se dostal do první dvacítky,“ uvedl z Číny reprezentační trenér Jakub Kučera.

Podle něho teď nejen Ondru potká nervózní vyčkávání, koho vyšlou na olympijské hry Britové, Italové, Maďaři a Rusové, kteří mají více nominovaných než umožňuje kvóta dvou závodníků za stát. Lhůta, kdy se svazy musejí rozhodnout, vyprší 15. června. Podle jmenných nominací se pak dopočítá a zredukuje žebříček pro Londýn.

„Ondřej byl před Čínou na 11., posledním postupovém místě. Nyní je zřejmě 12., takže na hraně a nezbývá než čekat, koho vyberou ty čtyři země. Jeho naděje samozřejmě pořád žije,“ poznamenal Kučera.

Finále Světového poháru - Chengdu / Čína

26. 5. 2012 | Natálie Dianová obsadila ve finálovém závodu letošního ročníku Světového poháru v čínském Chengdu 12. místo a zajistila si tak účast na OH v Londýně. Lucie Grolichová doběhla 24. Zvítězila Laura Asadauskaite z Litvy. Zítra proběhne soutěž mužů s Ondřejem Polívkou.
Celkové výsledky: ženy.

Dianové patří podle reprezentačního trenéra Jakuba Kučera v redukovaném pořadí olympijského žebříčku čtvrté místo ze třinácti postupujících. Druhá Češka startující v Číně Lucie Grolichová je na druhé nepostupové pozici pro olympijské hry.

Lucka absolvovala závod s únavovou zlomeninou nártu. Její výkon ovlivnilo zranění. „Limitovalo ji už na šermu a po něm bylo téměř jasné, že se mezi postupující na OH nevejde,“ uvedl Kučera.

Přes první postup na olympijské hry v životě byla Natálie i kouč Kučera hodně rozezleni na čínské rozhodčí, protože závodnici Dukly Praha upřeli jedno místo. „To snad není možné. Oni jsou snad slepí. Sprintuji a jasně jsem předběhla i Italku a oni mě dají ve výsledcích za ni,“ vysvětlila Dianová a pak už klidně přidala: „Ještě že taková chyba nerozhodovala o olympiádě. Jsem samozřejmě ráda, že jsem se kvalifikovala. Zvlášť po sezoně, která zatím nebyla nic moc. Věřím, že mě to teď nakopne a nastartuje do závěrečné přípravy pro Londýn.

Podle Kučery absolvovala Natálie standardní závod, přesně takový, aby dosáhla cíle: „Mohu ji jen pochválit. Natálka třetím časem skvěle zaplavala, měla výbornou i kombinaci.“

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012

20. 5. 2012 | Na pražské Julisce při druhém závodu Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů se sešlo 142 závodnic a závodníků v šesti věkových kategoriích. Závod v kategorii U17 byl zároveň Mistrovstvím České republiky. Titul získali Jolana Hojsáková z AŠ Mladá Boleslav a Martin Vlach z KMP Kladno.
Celkové výsledky najdete zde.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2012 - Itálie / Řím

13. 5. 2012 | David Svoboda obsadil 9. místo na mistrovství světa v Římě a zajistil si tak účast na OH v Londýně. Michal Michalík doběhl 25. Mistrem světa se stal Rus Aleksander Lesun před krajanem a obhájcem titulu Andrejem Moiseevem. Třetí doběhl Korejec Jung Jinhwa.
Výsledky: finále mužů.

David Svoboda disciplínu po disciplíně vylepšoval své postavení ve finále světového šampionátu, v němž bojoval o přímou olympijskou kvalifikaci na olympijské hry do Londýna. Po dvou šestnáctých místech v šermu a plavání na 200 metrů byl dvanáctý. Při parkúru jen jednou chyboval a obsadil v něm šesté místo. V závěrečné kombinované části tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole dosáhl na sedmou příčku, která ho udržela na devátém místě, ze kterého vybíhal.

Stejně jako z loňského, i z letošního MS, postupovali do Londýna medailisté. Na rozdíl od loňska se letos kvalifikační místa posouvala dál, pokud byli mezi medailisty již dříve kvalifikovaní. Složité počty a posuny nahrály Svobodovi, jemuž devátá příčka stačila k přímému postupu. „Ano, u Davida jde o přímý postup na olympijské hry do Londýna,“ hlásil z Říma reprezentační trenér Jakub Kučera a vysvětlil: „Byla tady k dispozici tři postupová místa a David se na ně určitě vešel. Jen si musí mezinárodní federace rozhodnout, jestli ho dá na první nebo na třetí místo. To podle toho, jestli zařadí Itala Benedettiho jako postupující z loňského mistrovství Evropy nebo až z letošního MS.“

„První úkol letošní sezony jsem splnil,“ radoval se Svoboda a doplnil: „Už se nemusím starat o body a bát se, jestli se do Londýna dostanu přes redukovaný žebříček. Teď už mám klid a mohu se rozmýšlet, jestli poletím na finále Světového poháru do Číny nebo ne.“ Se svým finálovým výkonem ani výsledkem nebyl pětibojař Dukly Praha zcela spokojen. „Mám na víc, ale nevyšla mi střelba,“ hodnotil Svoboda, který vystoupení v Římě popsal slovním spojením: „Pocit dobře vykonané práce s velkými rezervami.“

Michal Michalík předvedl standardní výkon, který ho zařadil do třetí desítky. „Už to, že se dostal v takové konkurenci do finále, se musí považovat za úspěch,“ uvedl Kučera.

O posledních postupujících na olympijské hry do Londýna se rozhodne při finále Světového poháru za dva týdny v čínském Chengdu. Na základě výsledků dopočítá Mezinárodní federace moderního pětiboji žebříčky, které zredukuje o již kvalifikované sportovce. Mezi ženami bude ve hře 13 míst, Česka Natálie Dianová je momentálně v onom redukovaném žebříčku pátá a tedy blízko účasti v Londýně. Mezi muži se v Chengdu bude soutěžit o 11 letenek do Londýna. A Ondřej Polívka se pohybuje přesně na hraně, neboť je jedenáctý. „U něj hlavně musíme vyřešit zdravotní stav, aby do Číny mohl odletět a prát se tam o postup,“ řekl Kučera. Polívka od března bojuje se zraněním ruky, kterého ho limituje především při šermu a střelbě.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2012 - Itálie / Řím

12. 5. 2012 | Barbora Kodedová obsadila ve finále mistrovství světa v Římě 23. místo. Natálie Dianová doběhla 31. Mistryní světa se stala Britka Mhairi Spence před Číňankou Qian Chen a krajankou Samanthou Murray.
Výsledky: finále žen.

Reprezentační trenér Jakub Kučera prohlásil, že výkonu Barbory Kodedové nemá co vytknout. "Při své první účasti ve finále MS v kariéře odvedla očekávané. Bohužel poté, co před třemi týdny brala antibiotika, jsme věděli, že v cyklických disciplínách nemůže být v plné výkonnosti".

Výsledek Natálie Dianové podle něho ovlivnilo čerstvé zranění pravé ruky, které ji limitovalo především v šermu. "Po něm jsme věděli, že už nemůže dosáhnout top výsledku. S olympijskou kvalifikací se nedostala do problémů, protože mnoho jejích soupeřek, které bojují o Londýn, dopadlo výsledkově podobně. O všem se tedy rozhodne za dva týdny při finále Světového poháru v Číně," dodal Kučera.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2012 - Itálie / Řím

11. 5. 2012 | Michal Michalík a David Svoboda postoupili do nedělního finále mistrovství světa v italském Římě. Kvalifikací neprošli Ondřej Polívka a Michal Sedlecký.
V sobotu je v Římě na programu finálový závod žen s Natálií Dianovou a Barborou Kodedovou.
Konečné výsledky: skupina A, skupina B, skupina C.
Pozdrav: http://youtu.be/nn5F1VJz-KQ.

Michal Michalík s Davidem Svobodou předvedli ukázkovou kvalifikaci, na postupových příčkách jejich skupiny B se drželi od první disciplíny šermu. Michalík v něm skončil pátý, Svoboda 12. Svá umístění ještě vylepšili při plavání.

David absolvoval závěrečnou kombinovanou disciplínu tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole v pátém nejlepším čase a doběhl sekundu za vítězným Britem Cookem. Michal si v klidu pohlídal poslední postupové 12. místo. „Michalík poskládal skvělý závod, ve všech disciplínách podal svůj nejlepší letošní výkon a v takové konkurenci je pro něj finále skvělým výsledkem,“ hodnotil reprezentační trenér Jakub Kučera.

Ondřej Polívka přišel o postup vinou dlouhodobého zdravotního problému s rukou. „Táhne se to již od března, když jsme startovali v USA. Ruka ho bolí a navíc vypadá jako když není jeho. Prostě taková zamrzlá. Původně jsme si mysleli, že je to od zad, ale nyní se zdá, že jde o problém cévní,“ popsal trable trenér Kučera. Je velmi pravděpodobné, že ani neúčast ve finále neohrožuje Ondrův možný start na olympijských hrách. „Hodně závodníků, s kterými soupeří o žebříčkové místo pro Londýn, dopadlo nyní v Římě výsledkově podobně, takže se definitivně rozhodne až při finále Světového poháru v Číně,“ vysvětlil Kučera.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2012 - Itálie / Řím

10. 5. 2012 | Natálie Dianová a Barbora Kodedová se kvalifikovaly do sobotního finále mistrovství světa v Římě. Sítem naopak neprošla Lucie Grolichová.
V pátek je v Římě na programu kvalifikace mužů s českým čtyřlístkem Michalem Michalíkem, Ondřejem Polívkou, Michalem Sedleckým a Davidem Svobodou.
Konečné výsledky: skupina A, skupina B, skupina C.

Dianová obsadila ve své skupině A čtvrté místo, když předvedla své nejlepší letošní výkony v plavání na 200 metrů a kombinované disciplíně tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole.

Mezi dvanáctku postupujících v každé ze tří skupiny se protlačila i Barbora Kodedová, která si tak zajistila premiérový start ve finále mistrovství
světa. Pět míst scházelo k postupu nejzkušenější české reprezentantce Lucii Grolichové.

„Natálie i Barbora předvedly výborné výkony, kterým nelze nic vytknout,“ konstatoval reprezentační trenér Jakub Kučera a doplnil: „Zvlášť musím ocenit Natálčin šerm v tak těžké skupině. Naopak Lucii, která patří mezi nejlepší šermířky, šerm nevyšel podle představ a po něm bylo jasné, že se jí finále vzdaluje. Také Barbora absolvovala skvělý závod. Téměř vše jí vyšlo, v kombinaci si postup takticky pohlídala.“

„Konečně se cítím zdravá a to mi velmi pomohlo, abych podala takový výkon a tak s přehledem se kvalifikovala do finále. Teď si pořádně odpočinu, v pátek se podívám na dva filmy a dočtu knížku," uvedla z dějiště šampionátu Natálie Dianová.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2012 - Itálie / Řím

9. 5. 2012 | Lenka Bilková a Jan Kuf obsadili na mistrovství světa v Římě ve štafetovém závodě smíšených dvojic překvapivé čtvrté místo. Zvítězili Ukrajinci před Ruskem a Čínou.
Výsledky: mix štafeta.

Podle reprezentačního trenéra Jakuba Kučery jde o překvapivý výsledek, pod který se podepsala skvělá forma obou mladých českých závodníků. „Nemohu jim vůbec nic vytknout. Podali skvělý výkon, jen škoda, že v závěru nedosáhli na medaili. Ale musíme přiznat, že soupeřům vyšla poslední kombinovaná disciplína přece jen o něco lépe,“ posteskl si Kučera.

Dvaadvacetiletá Bilková absolvoval premiéru na světovém šampionátu dospělých. Dvacetiletý Kuf si ji odbyl loni ve stejném závodě se zkušenou Lucií Grolichovou, kdy v Moskvě obsadili 11. příčku.

Češi šokovali už v šermu, který vyhráli. „To je zásluha především Lenky, která skutečně podala výborný výkon a jen čtyřikrát prohrála,“ chválil kolegyni Kuf. Společně se pak dál drželi na medailových příčkách, díky dalším parádním výsledkům v jednotlivých disciplínách. Po jízdě na koni a před kombinací Bilková s Kufem vedli o 21 sekund před pronásledovateli. Náskok však neudrželi a o medaili na nakonec v těsném závěru přišli.

„Teď to mrzí, ale kdyby nám někdo ráno před závodem řekl, že budeme mít medaili na dosah, nevěřili bychom mu a asi ho poslali do blázince,“ uvedla v cíli radostně-zklamaná Bilková a dodala: „Ale je vidět, že se dá závodit s každým a můžeme myslet i na medaile. To je dobré do budoucna.“

Také Jan Kuf byl s výsledkem, i když těsně pod stupni vítězů, spokojený: „Samozřejmě je to krásné. Ale… Škoda, že jsem při druhé střelbě zůstal stát celých čtyřicet sekund, což je daleko za průměrem. Kdybych se vešel aspoň do něj, mohla to být ta toužená medaile.“

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2012 - Itálie / Řím

7. 5. 2012 | Program letošního mistrovství světa v Římě začal dnes štafetovým závodem žen. První dva soutěžní dny proběhnou bez české účasti, ve středu se ve smíšené štafetě představí Lenka Bilková s Janem Kufem.
Výsledky: štafeta žen, štafeta mužů.

Hlavním důvodem neúčasti našich reprezentantů v tříčlenných štafetách je koncentrace na individuální závody, v nichž si tři nejlepší zajistí účast na OH v Londýně. Pokud by tato místa obsadili závodníci, kteří už dříve splnili kritéria pro účast na OH, pořadí kvalifikovaných se posouvá na další v pořadí. Na MS půjde samozřejmě také o důležité body do olympijského žebříčku.

Nominace: Smíšená štafeta: Lenka Bilková, Jan Kuf. Ženy – individuální soutěž: Natálie Dianová, Lucie Grolichová, Barbora Kodedová. Muži – individuální soutěž: Michal Michalík, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký, David Svoboda.

Program: Středa 9. května 2012 – 12.30 až 20.00 hodin: smíšená štafeta; čtvrtek 10. května – 9.00 až 17.00: kvalifikace žen (Dianová, Grolichová, Kodedová); pátek 11. května – 9.00 až 19.30: kvalifikace mužů (Michalík, Polívka, Sedlecký, Svoboda), sobota 12. května – 10.30 až 20.00: finále žen, neděle 13. května – 10.30 až 20.00: finále mužů.

Průběžné zpravodajství můžete sledovat na stránkách UIPM.

Evropský pohár mládeže generála Pattona / Plzeň

29. 4. 2012 | Dnes se uzavřel program mezinárodních závodů moderních trojbojařů do 16-ti let soutěží smíšených štafet. Na startu se sešlo šestnáct dvojic. Štafeta ve složení Jolana Hojsáková a Vojtěch Hercík obsadila druhé místo.
Výsledky: mix štafety .

Evropský pohár mládeže generála Pattona / Plzeň

27. 4. 2012 | Dnes proběhl v Plzni mezinárodní závod moderních trojbojařů do 16-ti let. Na startu se sešlo třicet chlapců a pětadvacet dívek. Jolana Hojsáková a Jan Dzivý obsadili třetí místa. Program EPM 2012 .
Výsledky: dívky - jednotlivkyně , chlapci - jednotlivcidívky - družstvachlapci - družstva .

Akce nese jméno slavného vojevůdce a osvoboditele Plzně z roku 1945 generála Pattona, který byl zároveň i výborný moderní pětibojař. V roce 1912, jako poručík americké armády, obsadil 5. místo na OH ve Stockholmu.

SVĚTOVÝ POHÁR # 4 - Rostov na Donu / Rusko

22. 4. 2012 | Ondřej Polívka obsadil páté místo ve finále čtvrtého závodu Světového poháru v ruském Rostově na Donu. Zvítězil Rus IIja Šugarov před Bělorusem Stanislavem Žuravljovem a Christopherem Pattem z Francie. Více informací najdete na stránkách UIPM.
Celkové výsledky: finále mužů.

Ondřejovi se v Rusku dařilo od první disciplíny. V šermu obsadil jedenácté místo. Po plavání se pořád pohyboval na „dostřel“ Top 10, když po osmnáctém nejlepším čase klesl o jednu příčku. Jedenáctá pozice v parkúru ho posunula do první desítky. Před startem kombinované části - tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole ztrácel na stupně vítězů půl minuty, na první místo 48 sekund.

V kombinaci patřila Ondřejovi desátá příčka, ta mu však vynesla posun na celkové páté místo. K medaili scházelo závodníkovi Dukly Praha pouhých deset sekund.

Ondřej Polívka získal v Rusku důležité body do olympijského žebříčku. O účasti jeho i Davida Svobody na Hrách v Londýně se rozhodne při finále Světového poháru v Číně 22. května. Ještě před tím absolvují pětibojaři mistrovství světa, které hostí od 7. do 13. května Řím. Z něj postupují první dva přímo do Londýna. Pokud by tato místa obsadili již jistí účastníci olympiády, posouvá se pořadí nominovaných k hranici ještě nekvalifikovaných.

SVĚTOVÝ POHÁR # 4 - Rostov na Donu / Rusko

21. 4. 2012 | Natálie Dianová skončila ve finále čtvrtého letošního závodu Světového poháru v ruském Rostově na Donu na dvanáctém místě. Zvítězila Běloruska Anastasia Prokopenko před Ukrajinkou Viktorií Těreščuk a Samanthou Murray z Velké Británie.
Celkové výsledky: finále žen.

Natálie sahala po jednom z nejlepších umístění v závodech Světového poháru v kariéře. V šermu obsadila desátou příčku. Ještě o tři místa lépe skončila v plavání. První ztrátu zaznamenala čtyřmi shozy v parkúru. Ale i tak byla před závěrečnou kombinovanou částí tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistoli na devátém místě s odstupem 19 sekund na bronz a 26 sekund na prvenství. Jindy nadprůměrná disciplína tentokrát Dianové nevyšla, obsadila v ní 25. příčku a celkově klesla na 12. místo.

V nedělním finále mužů se představí Ondřej Polívka.

SVĚTOVÝ POHÁR # 4 - Rostov na Donu / Rusko

20. 4. 2012 | Ondřej Polívka postoupil do nedělního finále závodu Světového poháru v ruském Rostově na Donu, když v dnešní kvalifikaci obsadil šestou příčku ve své skupině. Martin Dvořák, Jan Kuf a Michal Michalík se mezi nejlepších šestatřicet pětibojařů nedostali.
Celkové výsledky: | semifinále A  |  semifinále B |

V sobotním finále, které startuje v 7.00 českého času, nastoupí jediná Češka – Natálie Dianová, která svou kvalifikační skupinu ve čtvrtek vyhrála. Lucie Grolichová kvůli zdravotním problémům nepostoupila ze semifinále a odcestovala zpět do Prahy.

Ondřej si ve své skupině A zajistil šesté místo se stejným bodovým ziskem jako vítězný Rus Maxim Kuzněcov. Dopracoval se k němu především bravurně zvládnutou posledním disciplínou – kombinace střelby z laserové pistole a tříkilometrového běhu. V ní obsadil po plně profesionálním výkonu sedmou příčku, když nemusel závodit naplno a šetřil síly na neděli.

Naopak kombinace se stala ve stejném semifinále osudnou Martinovi. V šermu sice obsadil devátou příčku a před startem kombinace ztrácel na postupové osmnácté místo pouhých pět sekund.

Také Michal doplatil na horší výsledek kombinaci. Do ní vyrážel ve skupině B šestý s náskokem 21 sekund na poslední postupovou příčku, ale neudržel ho. Honza přišel o postup v šermu, v němž obsadil předpolední místo a ztrátu již nedohnal.

Mužské finále je na programu v neděli 22. dubna, jeho konec se očekává před sedmnáctou hodinou.

SVĚTOVÝ POHÁR # 4 - Rostov na Donu / Rusko

19. 4. 2012 | Natálie Dianová vyhrála kvalifikaci závodu Světového poháru v ruském Rostově na Donu a postoupila do sobotního finále. Lucie Grolichová, startující ve skupině B, vinou virózy do finále čtvrtého letošního závodu SP neprošla. V pátek je na pořadu semifinále mužů, do kterého nastoupí český čtyřlístek Martin Dvořák, Jan Kuf, Michal Michalík a Ondřej Polívka.
Celkové výsledky: | semifinále A | semifinále B |

Natálie položila základy postupu již v první disciplíně šermu, v němž obsadila ve své skupině A sedmé místo. Ještě o příčku výše skončila v plavání. V závěrečné kombinaci běhu a střelby nemusela vynaložit maximální úsilí a nejen postup, ale i vítězství v semifinále A, si taktickým výkonem pohlídala.

Lucii od rána trápila viróza, přesto do závodu nastoupila, na jejím výkonu to však bylo od první disciplíny znát.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - Százhalombatta / Maďarsko

15. 4. 2012 | David Svoboda doběhl ve finále třetího závodu Světového poháru v maďarské Százhalombattě na pátém místě. Michal Sedlecký obsadil jednatřicáté místo. Zvítězil Ital Nicola Benedetti před Rusem Andrejem Mojsejevem a domácím Péterem Tibolyou.
Celkové výsledky: finále mužů. Výsledkový servis ze závodu poskytuje také CARDSYS.

Svoboda se v dramatickém finiši kombinované části běhu a střelby dotahoval ke stupňům vítězů, od kterých ho nakonec dělilo jen devět sekund. Závodník Dukly Praha odstartoval do finále vydařeným šermem, v němž obsadil slibnou devátou příčku. Po plavání a jízdě na koni se pohyboval za hranicí první desítky. Před startem kombinace ztrácel na první místo, které v Százhalombattě z loňska obhajoval, 48 sekund, k bronzu by musel stáhnout 32 vteřin.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012

14. 4. 2012 | Na pražské Julisce proběhl první letošní závod seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu "Memoriálu J. Krále" se sešlo celkem 136 závodníků a závodnic v šesti věkových kategoriích. Pro kategorie U15, U13 a U11 to byla také mistrovská soutěž v BIATHLE.
Celkové výsledky najdete zde.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - Százhalombatta / Maďarsko

14. 4. 2012 | Lucie Grolichová obsadila ve finále třetího závodu Světového poháru v maďarské Százhalombattě 27. místo. Zvítězila Amélie Cazé z Francie před Ruskou Donatou Rimšaite a Laurou Asadauskaite z Litvy.
Celkové výsledky: finále žen. Výsledkový servis ze závodu poskytuje také CARDSYS.

Grolichová začala skvělým šermem. V průběhu turnaje se dlouho držela na první pozici, nakonec v něm obsadila šestou příčku mezi 36 finalistkami. Po plavání se stále udržovala „na dostřel“ první desítky. O výrazný úspěch a zisk důležitých bodů pro olympijskou kvalifikaci se česká reprezentantka připravila při jízdě na koni. V ní obsadila 32. příčku, když získala 960 bodů.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - Százhalombatta / Maďarsko

13. 4. 2012 | Michal Sedlecký a David Svoboda postoupili do nedělního finále závodu Světového poháru v maďarské Százhalombattě. Dnešní kvalifikací neprošli Michal Michalík a Jan Kuf. V sobotním finále, které startuje v 8.30 hodin, nastoupí jediná Češka - Lucie Grolichová. Celkové výsledky kvalifikace můžů. Výsledkový servis ze závodu poskytuje také CARDSYS.

David obsadil ve své skupině C čtvrté místo, které si zajistil profesorskými výkony. Ani v jedné disciplíně nepropadl a v závěrečné kombinaci běhu a střelby šetřil síly na finále. Michal Sedlecký, který startoval ve stejné skupině, o svém postupu rozhodl v kombinaci, do které startoval ze 13. příčky se ztrátou jediné sekundy na postupovanou dvanáctku. Michal Michalík a Jan Kuf získali ve skupině B shodný počet 4416 bodů, což však na postup nestačilo.

Mužské finále je na programu v neděli 15. dubna, jeho konec se očekává před osmnáctou hodinou. David Svoboda v něm bude obhajovat svůj loňský triumf.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - Százhalombatta / Maďarsko

12. 4. 2012 | Lucie Grolichová postoupila do sobotního finále třetího závodu Světového poháru v maďarské Százhalombattě. Zbylé dvě české reprezentantky Lenka Bilková a Natálie Dianová kvalifikací neprošly. V pátek je na pořadu kvalifikace mužů, do kterého nastoupí český čtyřlístek Jan Kuf, Michal Michalík, Michal Sedlecký a David Svoboda, který v Százhalombattě obhajuje loňské prvenství. Celkové výsledky kvalifikace žen. Výsledkový servis ze závodu poskytuje také CARDSYS.

Lucie položila základy postupu již v první disciplíně šermu, který ve své skupině A vyhrála. V plavání a především v závěrečné části kombinace běhu a střelby postup taktickým výkonem pohlídala. Natálie, ve stejné skupině, na rozdíl od Lucie přišla o důležité body právě v šermu. K postupu do finále jí nepomohlo ani skvělé páté místo v plavání.

Lenka ve skupině B obsadila v šermu 15. příčku, v plavání a kombinaci skončila shodně 22. To nestačilo na umístění v první dvanáctce, která se z každé ze tří skupin kvalifikovala do finále. V něm si může Lucie připsat další body do žebříčku olympijské kvalifikace. Z ní vzejdou 31. května účastnice olympijského závodu v Londýně.

Barbora Kodedová a Ondřej Polívka díky nemoci do Maďarska neodcestovali.

MZ Frutigen / Budapest Cup / MZ Drzonków

25. 3. 2012 | Uplynulý víkend se závodilo na několika frontách. Ve švýcarském Frutigenu zvítězila Lucie Grolichová, pátá skončila Barbora Kodedová | výsledky |. 
V Budapešti byla Lenka Bilková čtyřiadvacátá, Jan Kuf obsadil mezi muži páté místo, sedmý byl Michal Michalík a osmadvacátý skončil David Kindl | ženy | muži |.
V Polsku závodili junioři a dorostenci - celkové výsledky najdete na polském pětibojařském webu: | muži | ženy |.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

18. 3. 2012 | Dnešním finálovým závodem mužů skončil program druhého závodu letošní série Světového poháru. Na 15. místě doběhl Ondřej Polívka. David Svoboda dokončil finálový závod na 35. příčce díky technickým problémům s laserovou pistolí. Zvítězil Aleksander Lesun z Ruska před krajanem Sergejem Karyakinem a Italem Riccardem De Lucou. Závod můžete sledovat ze záznamu na youTube nebo na stránkách UIPM.
Celkové výsledky: finále muži.

Ondra v Riu de Janeiru průměrně zašermoval a byl po první disciplíně 21. Davidovi se dařilo o něco hůř a byl tak o šest příček níže. Po plavání se oba posunuli směřem dopředu, Ondra v něm obsadil 14. pozici, David skončil hned za ním. Dvacátou nejlepší jízdou na koni udržel Ondřej dvacáté místo před poslední kombinovanou disciplínou, 36 sekund od stupňů vítězů a 14 sekund od umístění v Top 10. Tomu se Ondra stále přibližoval, ale nakonec skončil patnáctý.

„Na to, že Ondřej není zcela zdráv a má delší dobu zdravotní problémy s pravou rukou, ve které při šermu téměř neudrží zbraň a také ho to limituje při střelbě, tak jde o solidní výsledek,“ poznamenal reprezentační trenér Jakub Kučera.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

17. 3. 2012 | Ve finále druhého závodu letošní série SP v brazilském Riu, zvítězila Francouzka Elodie Clouvel (5512 bodů) před Ruskou Jekatěrinou Churaskinou (5428), třetí v cíli byla Australanka Chloe Esposito (5420). Lucie Grolichová obsadila 23. místo (5120) a Natálie Dianová, kterou trápí zdravotní problémy doběhla na 26. pozici (5076). Více najdete na webu UIPM.
Celkové výsledky: finále žen.

Lucie Grolichová vstoupila do finále skvělým pátým místem v šermu, Natálie Dianová v něm skončila 28. Po plavání se Lucie držela na 13. příčce, Natálka zůstala 28. I přes vydařený parkúr, v něm obsadila 4. místo, se posunula jen o čtyři příčky výše. Lucie vybíhala do závěrečné disciplíny ze 14. pozice se ztrátou 20 sekund na stupně vítězů. V kombinaci patřily Češkám pozice ve třetí desítce. Stejný výsledek zaznamenaly i v konečném pořadí.

Natálii Dianové patří v olympijském pětibojařském žebříčku 20. místo a stále má naději se kvalifikovat na Hry do Londýna 2012.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

16. 3. 2012 | Dnes byla na programu druhého závodu SP v Riu de Janeiro kvalifikace mužů. Ondřej Polívka skončil šestý v semifinále A, David Svoboda obsadil ve skupině B třetí místo. Mezi dvanáct postupujících z každé ze tří kvalifikačních skupin se nedostal Michal Sedlecký, kterému v B skupině patřila 21. příčka.
Celkové výsledky kvalifikace mužů:
skupina A | skupina B | skupina C.

Ondřej i David o svých postupech rozhodli už v prvních dvou disciplínách šermu a plavání. Před poslední kombinací tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole se oba již pohybovali na postupových příčkách. A protože patří mezi nejlepší střelce a nejrychlejší běžce, finálovou účast si pohlídali. Michal ztratil zejména v plavání. Do kombinované části vybíhal na hranici postupu, ale díky nevydařené střelbě o něj přišel.

David si zopakuje týden starou finálovou účast z amerického Charlotte, Ondřej se letos do finále kvalifikoval poprvé. „Jsem v lepší formě než před týdnem a pokud budu lépe střílet, myslím, že bych se mohl dostat na stupně vítězů a nebo se jim aspoň velmi přiblížit,“ uvedl z Ria David Svoboda a doplnil: „Pokud by se mi to skutečně podařilo, měl bych mít na 95 procent jistou účast na olympiádě v Londýně.“ Tam se Češi mohou probojovat v letošním roce především z žebříčku Světového poháru, který se redukuje o ty, kteří se na Hry loni kvalifikovali přímo z mistrovství světa a Evropy či finále Světového poháru.

V sobotním finále se představí obě české ženy Natálie Dianová a Lucie Grolichová. Konečné výsledky finále můžeme očekávat kolem 21.15 hodin našeho času.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - Rio de Janeiro / Brazílie

15. 3. 2012 | Dnes proběhla v Riu de Janeiru kvalifikace žen. Natálie Dianová z devátého a Lucie Grolichová z dvanáctého místa postoupily do sobotního finále druhého podniku Světového poháru 2012. Na startu se sešlo 79 moderních pětibojařek.
Celkové výsledky kvalifikace žen:
skupina A | skupina B | skupina C.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Charlotte / USA

11. 3. 2012 | David Svoboda obsadil v úvodním podniku Světového poháru v americkém Charlotte 9. místo. Do závěrečné kombinace střelby a běhu startoval ze 17. pozice. Zvítězil Ilja Frolov z Ruska před Ukrajincem Pavlo Tymoščenkem a krajanem Alexandrem Lesunem. Záznam můžete sledovat na webu mezinárodní federace nebo na YouTube. Fotogalerii a další informace najdete také na stránkách UIPM nebo na oficiálním webu závodu.
Celkové výsledky: finále mužů.

Svoboda vstoupil do finálového klání 24. příčkou v šermu, s níž nebyl spokojen. V dalších disciplínách se už jen zlepšoval. Čtrnáctý čas v plávání ho posunul na průběžné 20. místo. V jízdě na koni Svoboda jen dvakrát shodil překážku, čímž ztratil pouhých 40 bodů a opět vstoupal pořadím výš. Do závěrečné kombinované části tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole vybíhal ze sedmnácté pozice. Tu po každé střelbě dobrým během zlepšoval až na končené deváté místo.

„Pro mě to byl vlastně testovací závod, abych věděl, jak na tom po tak dlouhé přestávce jsem,“ poznamenal David Svoboda. „V Riu už chci předvést lepší výkon, dám do toho vše a třeba by to mohlo i zacinkat. Zajišťovací výsledek pro olympijskou kvalifikaci bych měl. Věřím, že se ale nakonec budou počítat tři jiné – lepší výsledky,“ uvedl Svoboda k cestě do Londýna přes olympijský žebříček. Podle něho se 31. května určí zbytek postupujících na Hry.

Český tým se v úterý přesouvá z USA do Brazílie, kde se v Riu de Janeiru od čtvrtka 15. března do neděle 18. března koná druhý závod letošního Světového poháru.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Charlotte / USA

10. 3. 2012 | Úřadující olympijská vítězka Lena Schöneborn z Německa zvítězila ziskem 5492 bodů v prvním závodu letošního ročníku Světového poháru v moderním pětiboji. Druhá doběhla Britka Mhairi Spence, třetí skončila Běloruska Anastasija Prokopenko. Záznamy a další informace ze závodu najdete na stránkách UIPM.
Celkové výsledky: finále žen.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Charlotte / USA

9. 3. 2012 | Trojice pětibojařů ve složení Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda nastoupila do bojů o nedělní finále. Na startu se sešlo 99 mužů. Ve skupině A se představil Michal Sedlecký a David Svoboda. Do finále se kvalifikoval David z osmého místa, Michal doběhl dvaadvacátý. Ondřej dokončil závěrečnou kombinaci ve skupině C na nepopulární první nepostupové pozici. V této skupině vypadl mimo jiné i úřadující světový a Evropský šampion Andrei Moiseev.
Výsledky: skupina A | skupina B | skupina C.

David si hlídal postup od první disciplíny, vždy se pohyboval mezi první dvanáctkou. Před závěrečnou kombinovanou disciplínou tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole byl na desáté pozici. Tu ještě o dvě místa vylepšil. Nemusel podat maximální výkon a mohl šetřit síly na nedělní finále. Naopak Ondřej v kombinaci mocně dotahoval ztrátu ze šermu, ale na postup o jediné místo nedosáhl.

Sobotní finále žen je bez české účasti, protože Natálie a Lucie neprošly čtvrteční kvalifikací. V neděli ve 14 hodin českého času začne David Svoboda šermem bojovat o první letošní body do Světového poháru, ale i do žebříčku, z něhož 31. května vzejde olympijská nominace. Konec nedělního finále se očekává před půlnocí českého času.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Charlotte / USA

8. 3. 2012 | Ženy bojovaly v americkém Charlotte o postup do sobotního finále ve třech kvalifikačních skupinách. Lucie Grolichová, zejména díky nevydařené druhé polovině šermu, doběhla ve skupině A na 14. nepostupovém místě. Natálie Dianová nastoupila se zdravotními potížemi, které ovlivnily obě cyklické disciplíny. Ve skupině B dokončila kvalifikaci na 15. místě.
Výsledky: skupina A | skupina B | skupina C.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Charlotte / USA

7. 3. 2012 | V nejsilnějším složení odcestovali čeští moderní pětibojaři k zahajovacímu závodu Světového poháru 2012 do amerického Charlotte. Ve čtvrtek osmého března se v kvalifikaci představí Natálie Dianová a Lucie Grolichová. O den později vstoupí do bojů o 36 účastnických míst ve finále trojice mužů Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda. Finále jsou na programu v sobotu a v neděli.

Češi vyrazili do Severní Karoliny pod vedením reprezentačního trenéra Jakuba Kučera v sobotu přes Mnichov. V dějišti prvního letošního závodu Světového poháru absolvovali aklimatizační soustředění a ladili formu na vstup do jedné z nejdůležitějších sezon, jejíž nejvýraznějším vrcholem jsou olympijské hry v Londýně 11. a 12. srpna.

Letos lze do Londýna proniknout přímo přes umístění na mistrovství světa v Římě a nebo na základě postavení na světovém žebříčku Mezinárodní federace moderního pětiboje (UIPM).

Na olympijské hry do Londýna se mohou kvalifikovat maximálně čtyři Češi, dvě ženy a dva muži. Pokud jich splní kritéria Mezinárodního olympijského výboru a UIPM více, o jmenovité nominaci rozhodne Český svaz moderního pětiboje.

Program Světového poháru v Charlotte:
Čtvrtek 8. března 2012: kvalifikace žen; pátek 9. března: kvalifikace mužů; sobota 10. března: finále žen; neděle 11. března: finále mužů.

Mezinárodní halové mistrovství Maďarska / Budapest

19. 2. 2012 | Tento víkend odstartovala letošní evropská soutěžní sezóna prvním oficiálním UIPM závodem, kterým bylo tradiční Mezinárodní halové mistrovství Maďarska v Budapešti. Na startu se sešlo 40 žen a 54 mužů z 18ti zemí. V ženské kategorii zvítězila Britka Samantha Murray, mezi muži byl nejlepší domácí obhájce loňského titulu Robert Kasza. Umístění našich: 9. Barbora Kodedová, 17. Lenka Bilková, 20. Jan Kuf, 27. Martin Dvořák, 39. Martin Bilko a 42. Marek Szmek. 
Celkové výsledky: | ženy | muži |

SOUTĚŽNÍ PRAVIDLA UIPM 2012

10. 2. 2012 | Aktuální znění soutěžních pravidel moderního pětiboje platných od 1. ledna 2012 najdete na oficiáních stránkách UIPM.

David Svoboda je opět nejlepším Pětibojařem roku

5. 1. 2012 | David Svoboda zvítězil v hlasování trenérů a funkcionářů Českého svazu moderního pětiboje a stal se českým Pětibojařem roku 2011. Obhájil tak svůj loňský triumf a celkově vyhrál počtvrté. Druhé místo patří Natálii Dianové, o bod za ní skončil Ondřej Polívka.

Svobodovo vítězství je přesvědčivé, všichni hlasující ho „posadili“ na první místo. Jako jediný z Čechů v loňském roce pronikl na stupně vítězů v závodech Světového poháru, když dominoval v květnovém klání v maďarské Százhalombattě. Na to navázal triumfem na Kremlin Cupu v Moskvě, který byl nejlépe dotovaným závodem v historii moderního pětiboje. V červnu 2011 vystoupal Svoboda na pozici světové pětibojařské jedničky. Společně s Ondřejem Polívkou a Michalem Sedleckým získali bronzovou medaili na mistrovství Evropy v britském Medway a v posledním závodě sezony "Champion of Champions" na Sicílii obsadil druhé místo.

„Snad to nebude znít přehnaně, ale takový výsledek ankety jsem vlastně očekával. Odpovídalo to mému měřítku. I když Natálka, a také Ondřej měli dobrou sezonu,“ uvedl vítěz David Svoboda, který litoval toho, že se mu loni nevydařily dva nejvýznamnější závody, tedy mistrovství Evropy i světa. „Ano, tam jsem se neumístil tak, jak bych si přál. Nebudu zastírat, že na mých výkonech se podepsaly problémy s laserovými terči a hlavně únava z dlouhé sezony.“ Aby se na tu nejdůležitější – tedy olympijskou připravil co nejlépe, vyrazil před Vánocemi Svoboda na šestitýdenní soustředění do amerického Colorada Springs. „Absolvoval jsem tam kompletní přípravu ve všech disciplínách. Kromě toho jsem také stihl napsat bakalářskou práci na téma Historie moderního pětiboje,“ pochlubil se vítěz ankety také z let 2007, 2008 a 2010.

Dianová skvěle odstartovala sezonu šestým místem v úvodním závodu Světového poháru v americkém Palm Springs. Podílela se na 4. a 5. místě českých ženských štafet na MS v Moskvě a ME v Medway.

Polívka má z loňska bronz z ME v Medway, k němu tam přidal 4. místo v soutěži štafet. Obsadil 7. místo na Kremlin Cupu v Moskvě. Je držitelem nejlepšího střeleckého světového výkonu v moderním pětiboji časem 31,50 sekundy.

Ocenění Pětibojař roku 2011 v juniorské kategorii získala také díky stříbru ze smíšené štafety na MEJ v polském Drzonkově Barbora Kodedová, která startovala i na seniorských šampionátech v Medway a Moskvě.

Vyhlášení nejlepších českých moderních pětibojařů roku proběhlo v areálu ASC Dukly Praha na Julisce. Moderátor televize Nova Tomáš Radotínský, který všechny přítomné večerem provázel, sice „nedonutil“ vítěze Davida Svobodu zpívat, ale s cenou ho propustil až poté, co zatancoval na písničku „Pětatřicátníci“, kterou mu zazpíval předseda Českého svazu moderního pětiboje Jan Hrdina.

Výsledky anket - Pětibojař roku 2011: 1. David Svoboda 13 bodů, 2. Natálie Dianová 29, 3. Ondřej Polívka 30 (všichni ASC Dukla).
Junior roku 2011:
1. Barbora Kodedová (ASC Dukla Praha) 17 bodů, 2. Jan Kuf (TJ Dukla Praha) 18, 3. David Kindl (SDJ Dukla/TJ Dukla Praha) 44. (Body jsou součtem umístění hlasujících. Čím méně, tím lépe.)

Vyhlášení Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů

5. 1. 2012 | Slavnostnímu vyhlášení ankety o nejlepšího pětibojaře roku 2011, které včera proběhlo v areálu ASC Dukla na pražské Julisce, předcházelo ocenění medailistů loňského ročníku Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů. Ceny předávali úspěšní seniorští reprezentanti Lucie Grolichová a David Svoboda.

Výsledky: U19 - A. Lencová, A. Šámalová, K. Janková (všechny TJ Dukla Praha) / M. Bilko, Z. Sznapka (oba SC Bystřice), O. Svěchota (TJ Dukla Praha), U17 - A. Šámalová, E. Přibylová (obě TJ Dukla Praha), B. Ciprová (PSC v Plzni) / M. Konvička, F. Sikora, J. Dzivý (všichni SC Bystřice), U15 - J. Hojsáková (AŠ Mladá Boleslav), L. Chvalovská (TJ Dukla Praha), A. Humlová (SC Bystřice) / M. Vlach (KMP Kladno), V. Hercík (AŠ Mladá Boleslav), M. Grycz (SC Bystřice), U13 - M. Matlochová (SC Bystřice), M. Martínková (TJ Kralupy), A. Radová (PSC v Plzni) / L. Kvasnica, T. Zikmund (oba PK Příbram), M. Dřevínek (TJ Spartak Hořovice), U11 - K. Tomanová (TJ Dukla Praha), L. Furchová (PK Příbram), E. Vincencová (TJ Dukla Praha) / F. Houška (Porthos), O. Jócsik (PSC v Plzni), M. Tůma (KMP Kladno).
Kompletní výsledky najdete zde.

Ondřej Polívka pomáhal nemocným dětem

22. 11. 2011 | Český pětibojařský reprezentant Ondřej Polívka se společně s desítkami sportovců zapojil do projektu „Pomocná ruka“ na financování ubytovacích kapacit pro dlouhodobě nemocné děti a jejich rodiny v areálu Fakultní nemocnice Motol v Praze. Nabízel samolepku „ručičky“ při obsluhování v restauracích McDonald's.

Kromě nabídky jídel a pití, zvládl také upéct zákusky či připravit maso. „Beru tyto akce jako milé zpříjemnění dne a těší mě, že mohu pomoci,“ poznamenal český pětibojař.

Za pultem se sešel například s jachtařkou Markétou Audyovou, judistou Lukášem Krpálkem či dvojnásobným olympijským vítězem v rychlostní kanoistice Martinem Doktorem nebo jeho talentovaným nástupcem Radkem Miškovským.

MS JUNIORŮ - Buenos Aires / Argentina

21. 11. 2011 | Juniorský světový šampionát se dnes uzavřel soutěžemi dvoučlenných štafet. V závodu smíšených štafet obsadili Barbora Kodedová a Jan Kuf po výborném výkonu v "combi" (celkově druzí) konečné páté místo, Marek Szmek s Davidem Kindlem "combi" mezi juniory vyhráli, celkově skončili v této kategorii sedmí. 
Výsledky: | mix | juniořijuniorky |

MS JUNIORŮ - Buenos Aires / Argentina

20. 11. 2011 | Juniorskými mistry světa se stali Sarlota Kovács z Maďarska a James Cooke z Velké Británie. Bára Kodedová skončila po nepovedené jízdě na koni dvacátá, Marek Szmek byl mezi juniory sedmnáctý, David Kindl skončil třiatřicátý. V soutěži družstev zvítězily Britky a Korejci, naše družstvo (Kindl, Kuf, Szmek) skončilo osmé.
Celkové výsledky: | juniorky | junioři | družstva juniořii |
Další informace najdete také na webu UIPM, krátký sestřih z obou finálových závodů si můžete prohlédnout na pětibojařském kanálu youtube, fotogalerii na facebooku.

MS JUNIORŮ - Buenos Aires / Argentina

18. 11. 2011 | Včera začal v argentinské metropoli letošní juniorský světový šampionát. Na startu se sešlo 125 závodnic a závodníků z 25 zemí. Účast v sobotním finále si devátým místem ve své kvalifikační skupině zajistila Bára Kodedová. Výsledky: | semifinále A | semifinále B |
Z dnešní kvalifikaci juniorů postoupili Marek Szmek a David Kindl, Jan Kuf díky technickým problémům ve střelbě skončil ve své skupině na nepostupovém 22 místě. 
Výsledky: I semifinále A  | semifinále B |

KONGRES UIPM 2011 - Nice / Francie

14. 11. 2011 | Během uplynulého víkendu se ve francouzském Nice sešli zástupci národních pětibojařských federací ke svému každoročnímu zasedání. Kromě běžné agendy se jednalo především o úpravách pravidel v souvislosti se zavedením laserové střelby. Výkonný výbor UIPM se rozšířil o pátého místopředsedu, kterým byl zvolen president ruské federace Vjačeslav Aminov. Více na webu UIPM.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

6. 11. 2011 | V Praze na Julisce v prostorách ASC Dukly proběhl poslední závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Celkové výsledky najdete zde.

Champion of Champions 2011 - Catania / Itálie

30. 10. 2011 | David Svoboda obsadil druhé místo v prestižním závodě pod názvem Champion of Champions, který se konal ve městě Catania na Sicílii. Klání dotované částkou 25 tisíc eur, do kterého zasáhlo osmnáct pozvaných závodníků všech kontinentů, vyhrál domácí Pierpaolo Petroni.
Celkové výsledky: zde.

Svobodu vlastní výsledek zaskočil: „Také pro mě je to obrovské překvapení. Nechtěl jsem být poslední, abych neudělal ostudu. Přál jsem si být kolem desítky. A teď toto.“ Šestadvacetiletý závodník Dukly Praha přiznal, že odletěl na Sicílii vlastně na výlet. „Zaplatili mi letenku, bydlíme v luxusním hotelu Hilton přímo na pláži. To bych byl hloupý, kdybych nepřijel, ne?“ žertoval Svoboda, který si po zářijovém mistrovství světa v Moskvě udělal delší volno. Vyplnil ho například účastí na triatlonovém Ironmanovi na Havaji, kde dělal podpůrný tým svému o deset minut mladšímu dvojčeti Tomášovi, který v něm startoval.

Přípravu na prestižní klání, které se konávalo v sedmdesátých a osmdesátých letech, ale pak zaniklo, popsal s typickou nadsázkou až ironií: „Minulý týden jsem se teprve začal hýbat. Nedá se tomu říct trénink, spíš rozcvička, abych si na Sicílii něco neudělal. Od Moskvy jsem nestřílel ani nešermoval, jezdit na koni jsem byl dvakrát a něco málo jsem odklusal a naplaval, jinak nic.“

Podle Svobody rozhodl o jeho skvělém umístění šerm. „Jak jsem ho letos zkazil na ME i na MS, tak tady mi vyšel, což mě nakoplo a od začátku jsem byl v boji o medaile,“ poznamenal Svoboda, kterého překvapil též výkon v plavání. „Vylosoval jsem si dobrého koně a jízdu jsem zvládl velmi dobře,“ doplnil. Do poslední kombinované disciplíny střelby z laserové pistole a tříkilometrového běhu vybíhal ze třetí pozice s odstupem 17 sekund na vedoucího Petroniho. Již po prvním kole se posunul Svoboda na druhou příčku a stále se přibližoval k Italovi. „Za druhé místo jsem samozřejmě rád. Střílel jsem na jistotu, abych nemusel moc rychle běžet,“ popsal taktiku Svoboda. Přesto kombinaci vyhrál.

Polívka a Sedlecký převzali ocenění od ministra obrany Vondry

21. 10. 2011 | Ondřej Polívka a Michal Sedlecký zastupovali český moderní pětiboj při přijetí sportovců Dukly ministrem obrany Alexandrem Vondrou. Stejně jako dalších 23 závodníků obdrželi od ministra písemné ocenění za reprezentaci republiky i armády na sportovních kolbištích v letošním roce.

Dvaatřicetiletý Sedlecký, dosud jediný český minstr světa v individuálním závodě, absolvoval své již desáté setkání se svým nejvyšším nadřízeným – ministrem obrany. A z aktivních sportovců dnešního přijetí byl jedním z nejpilnějších „návštěvníků“. „Vím, že je to slušnost člověka a povinnost vojáka,“ poznamenal desátník Sedlecký a dodal: „A také jde o ocenění našich výsledků. Kdybychom nebyli úspěšní, k ministrovi bychom se nedostali.“

Moderní pětibojaři otevřeli letos druhou „desetiletku“ nepřetržitého dovozu medailí z vrcholných akcí – olympijských her, mistrovstvích světa a Evropy. Družstvo Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda získalo bronz na letošním evropském šampionátu v britském Medway.

Praporčík Ondřej Polívka nemá s účastí na takových akcí problém. „Naopak je hezké, že si pan ministr vzpomene na medailisty z významných akcí,“ uzavřel mistr Evropy z roku 2009.

SPORTOVNÍ HVĚZDY NEPADAJÍ Z NEBE

14. 10. 2011 | Český svaz moderního pětiboje se připojil k výzvě českých sportovců poslancům Parlamentu ČR a k žádosti o podporu sportovnímu prostředí při nastávajícím projednávání klíčových zákonů týkajících se budoucího financování českého sportu. Podpořit tuto iniciativu můžete také každý z vás osobně: více informací na www.hvezdynepadajiznebe.cz.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

15. 10. 2011 | V Bystřici nad Olší proběhl předposlední závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů.
Celkové výsledky najdete zde.

ZÁVOD OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ - Varšava / Polsko

2. 10. 2011 | V polském hlavním městě se tento víkend konaly tradiční Závody olympijských nadějí a ani tady se čeští závodníci a závodnice neztratili. V kategorii do 16 let zvítězili Martin KONVIČKA a české družstvo Konvička, Sikora, Dzivý. Mezi dívkami v kategorii do 18 let byla Alice Lencová stříbrná a družstvo ve složení Lencová, Šámalová, Janková skončilo bronzové. Stříbrné medaile přidali Martin Bilko, Zbygniew Sznapka a Ondřej Svěchota v soutěži chlapeckých družstev do 18 let a smíšená štafeta do 16 let Martin Konvička a Eliška Přibylová. 
Výsledky: chlapci U17 | U19,  dívky U17U19
družstva chlapci U17 | U19, družstva dívky U17 | U19,
smíšené štafety U17 | U19 |.
FOTOGALERIE.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

1. 10. 2011 | V Plzni proběhl osmý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů,  který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U13. Titul získali Michaela Matlochová ze Sportovního centra Bystřice a Lukáš Kvasnica z PK Příbram.
Celkové výsledky najdete zde.

MEJ 2011 - Drzonków / Polsko

25. 9. 2011 | Barbora KODEDOVÁ a Jan KUF se stali juniorskými vicemistry Evropy v soutěži smíšených štafet! V posledním závodu letošního evropského šampionátu nestačili pouze na francouzskou dvojici Paola Bartoli / Valentin Belaud, třetí skončila štafeta Ukrajiny ve složení Ganna Burjak / Denis Pavljuk.
Výsledky: | šerm | plavání | jízda | kombi | CELKEM |.
Fotogalerii a kompletní výsledky všech soutěží šampionátu najdete na oficiálních stránkách MEJ 2011, nebo také na webových stránkách UIPM.

MEJ 2011 - Drzonków / Polsko

24. 9. 2011 | Předposlení soutěží letošního evropského juniorského šampionátu bylo dnešní finále jednotlivců, kam se probojovali také naši tři závodníci Jakub Hrudka, David Kindl a Jan Kuf. Mistrovský titul získal Bence Demeter
z Maďarska, druhý doběhl Geoffrey Megi a třetí Valentin Prades, oba z Francie. Umístění našich: 13. Jan Kuf,
20. David Kindl, 33. Jakub Hrudka. V soutěži družstev dominovali Francouzi v sestavě Megi, Prades, Patte, naši v sestavě Kuf, Kindl, Szmek skončili na osmém místě.
Konečné výsledky: | šerm | plavání | jízda | kombi | CELKEM | družstva |.

MS BIATHLE - Sofia / Bulharsko

25. 9. 2011 | Petra KUŘÍKOVÁ a Petr ŠLAJS se stali juniorskými mistry světa v BIATHLE!!! Letošní mistrovství světa všech věkových kategorií se konalo v hlavním městě Bulharska. Ondřej Svěchota doběhl v kategorii osmnáctiletých čtvrtý a Lukáš Purkar skončil v kategorii seniorů na šestém místě.
Výsledky.

ME MASTERS - Bonn / Německo

24. 9. 2011 | Medailovou žeň českého moderního pětiboje o tomto víkendu zahájili veteráni na svém evropském šampionátu v Bonnu. V soutěži čtyřbojařů (šerm, plavání, střelba, běh) se mistrem Evropy stal Jan JINDRA, české družstvo v sestavě Jan Jindra, Bohumil Hrudka, Lumír Kroček bylo stříbrné.

MEJ 2011 - Drzonków / Polsko

23. 9. 2011 | V dnešním finálovém závodu se představilo šestatřicet nejlepších juniorek, mezi nimi také dvě naše děvčata. Barbora Kodedová skončila na devátém místě, Alice Lencová se během poslední kombinované disciplíny propadla až na konečné dvaatřicáté místo. Mistrovský titul získala úřadující juniorská mistryně světa Sarlota Kovács z Maďarska, druhá skončila domácí závodnice Joanna Gomolińska a bronzovou příčku obsadila Britka Freyja Prentice. Titul v soutěži družstev získaly Maďarky, náš tým obsadil osmé místo.
Konečné výsledky:
| šerm | plavání | jízda | kombi | CELKEM | družstva |.

MEJ 2011 - Drzonków / Polsko

22. 9. 2011 | Mezi 36 nejlepších postoupili z kvalifikace tři naši reprezentanti - David Kindl, Jan Kuf a Jakub Hrudka. Marek Szmek se tentokrát do finále neprobojoval.
Výsledky: semifinále A | semifinále B.

MEJ 2011 - Drzonków / Polsko

21. 9. 2011 | Z dnešní kvalifikace juniorek postoupily do pátečního finále Barbora Kodedová a Alice Lencová. Veronika Andrlová zůstala za postupem ze své skupiny deset sekund.
Výsledky: semifinále A | semifinále B.

MEJ 2011 - Drzonków / Polsko

20. 9. 2011 | Dnes mistrovství pokračovalo štafetami juniorů, za nás nastoupili Jakub Hrudka, David Kindl 
a Marek Szmek, kteří skončili na celkově pátém místě pouhých 54 bodů od medailového umístění - podrobnosti
z průběhu závodu čtěte na stránkách TJ Dukla Praha.
Mistry Evropy se stali Francouzi Christopher Patte, Geoffrey Megi a Valentin Prades, druzí skončili Rusové
v sestavě Artem Nedov, Maxim Kuzněcov, Ilja Šugarov
a třetí Maďaři, za které závodili Bence Demeter,Péter Prill
a Bence Harangozó.
Celkové výsledky: štafety junioři.

MEJ 2011 - Drzonków / Polsko

20. 9. 2011 | Včera byl v polském Drzonkówě zahájen letošní evropský juniorský šampionát. První den byly na programu štafety juniorek (bez naší účasti), zvítězila štafeta Velké Británie ve složení Freyja Prentice, Lydia Rosling a Kate French, druhé byly Maďarky Adrienn Tóth, Sarlota Kovács a Zsófia Földházi, bronzové skončily domácí Polky v sestavě Oktawia Nowacka, Joanna Gomolińska a Natalia Koźuchowska. 
Celkové výsledky: štafety juniorky.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

14. 9. 2011 | Čeští moderní pětibojaři Michal Michalík, Ondřej Polívka a Michal Sedlecký obsadili ve štafetovém závodě na mistrovství světa v Moskvě osmé místo. V závěrečné disciplíně celého šampionátu zvítězili Maďaři (Márosi, Tibolya, Kasza) před Korejci (Lee, Hong, Hwang) a Ukrajinci (Kirpuljanskij, Tymoščenko, Mordasov).
Celkové výsledky: štafeta muži.

Češi vstoupili do první disciplíny šermu skvěle a drželi se na medailových pozicích. Nakonec skončili pátí. Po plavání, v němž zaznamenali sedmý nejrychlejší čas ze 14 štafet, klesli na šestou příčku. Po jízdě na koni, kde český prapor držel čistou jízdou Michal Sedlecký na koni Brize, se vrátili na páté místo a do závěrečného dvoukilometrového běhu se dvěma střelbami z laserové pistole na každém ze tří úseků vstupovali s odstupem 36 sekund na vedoucí Maďary a 22 sekund na bronzovou medaili.

Polívka se po prvním střelbě a uběhnutém kilometru posunul o příčku blíže ke stupňům vítězů, ale druhá položka mu nevyšla, když na pět terčů potřeboval jedenáct ran. Na sebe nezvykle mnoho, protože Polívka patří k nejpřesnějším a nejrychlejším střelcům mezi pětibojaři. „Věděl jsem, že na to jednou dojedu. A bohužel se stalo,“ přiznal Polívka, který si zcela nezvykl na nové terče. „Tyto mají delší interval zobrazovaní zásahu a při druhé položce už jsem viděl poslední střelu přes mířidla v terči a proto vybíhal ze stojánky, ale systém rozsvítil červený terč, takže jsem se musel vrátit a hned jsem se nesrovnal, takže jsem tam zůstal o dalších deset možná patnáct sekund déle,“ vysvětlil technickou záležitost Polívka a už s nadsázkou před kolegy ze štafety dodal: „No aspoň jsem si udělal rekord. Jedenáct. Tak špatně jsem ještě nikdy nestřílel.“

Sedlecký, který podal v běhu skvělý výkon, vrátil štafetu na páté místo, ale nakonec skončila osmá. „Objektivně si musíme přiznat, že ostatní jsou lepší,“ nehledal výmluvy finišman Michalík, podle něhož česká štafeta nejvíce ztratila v plavání a překvapivě také na koních. „Ty jsme dnes nezvládli, ale normálně je to disciplína, na kterou spoléháme,“ doplnil Michalík.

„Osmé místo nic moc. Chtěli jsme medaili a nebo být aspoň jako holky do čtvrtého místa. Ale osmé už je moc daleko. Každý jsme něco zkonili, ale bohužel jsme v ničem nepředvedli žádný supervýkon,“ hodnotil Sedlecký, jediný český mistr světa v individuálním závodě, podle něhož lepší umístění uniklo v šermu. „Kdybychom se vyvarovali několika zbytečným prohrám, mohli jsme mít o sto bodů více a byli bychom přímo v boji o medaile,“ uzavřel Sedlecký.

Reprezentační trenér Jakub Kučera viděl problém ve střelbě. „Špatně stříleli, ale neumím si vysvětlit proč. To, co předvedl Ondřej, je u něj výjimečné a závod to z našeho pohledu hodně ovlivnilo. Na celkovém výsledku se podepsaly i zbytečné chyby při jízdě,“ uvedl Kučera.

Výsledky MS v moderní pětiboji v Moskvě
Štafeta mužů: 1. Maďarsko (Marosi, Kasza, Tibolya) 6536 bodů, 2. Korea (Lee, Hong, Hwang) 6492, 3. Ukrajina (P. Kirpuljanskij, Tymoščenko, Mordasov) 6456, … 8. ČR (Michalík, Polívka, Sedlecký) 6220.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

13. 9. 2011 | Natálie Dianová, Lucie Grolichová a Barbora Kodedová skončily šest sekund za bronzovou medailí v závodě štafet na mistrovství světa v Moskvě. Postaraly se tak o největší překvapení šampionátu z českého pohledu. Zvítězily Maďarky, před Němkami, třetí skončily Ukrajinky s Victorií Těreščukovou, která ze svého třetího moskevského závodu získala ke dvěma zlatým třetí medaili.
Celkové výsledky: štafeta žen.

„Kdyby nám někdo před závodem řekl, že to takto dopadne, tak bychom mu nevěřily a ještě si klepaly na hlavy,“ poznamenala v cíli nejzkušenější třiatřicetiletá Grolichová, která přes šestitýdenní tréninkový výpadek kvůli zraněné patě absolvovala v Moskvě dva závody ve dvou dnech. V pondělí skončila jedenáctá s Janem Kufem ve smíšené štafetě, v úterý jí šest sekund scházelo na stupně vítězů. „Spokojená jsem, přestože k medaili chyběl jen takový kousíček. Je to škoda, ale…“ doplnila.

Češky šokovaly vítězstvím v šermu, v němž se jim poslední dobou nedařilo. V plavání dosáhly sedmého nejlepšího času ze 13 štafet. Po jízdě na koni se vrátily do průběžného vedení. Za jízdu sklidily Češky obrovské uznání, protože dokázaly „zkrotit“ koně, na nichž Kanaďanky zcela pohořely. „Když jsem viděl vylosování, napadlo mě jediné: Skupina smrti,“ tak komentoval los tří koní jezdecký trenér Robert Kopecký. Češky absolvovaly parkur pouze se dvěma shozy. „Vynikající výsledek, zvlášť s ohledem na to, jaké měly koně a co ti předvedli v první skupině s Kanaďankami. Holky si skutečně zaslouží maximální uznání,“ poklonil se výkonu svěřenkyň Kopecký.

Do závěrečné kombinované disciplíny tří dvoukilometrových běhů se dvěma střelbami v každém z nich vstoupily Češky na sekundu přesně s Maďarkami. Kodedová dokonce po první úvodní střelbě vybíhala ze střelnice jako první. Grolichové předala na druhém místě. Dianová získala pomyslný štafetový kolík jako čtvrtá, posunula se na medailovou pozici, ale v posledním okruhu neodolala náporu „sprinterky“ Těreščukové a doběhla šest sekund za ní.

„Bolí to, ale mám respekt k jejímu výkonu. Vždyť běhá jako atletka a mohla by s nimi závodit,“ pravila Dianová a Grolichová s nadsázkou doplnila: „Vždyť tu kombinaci absolvovala jako Mojsejev.“ Tedy jako letošní mistr světa i Evropy a dvojnásobný olympijský vítěz z Ruska. „S kýmkoliv jiným bych si na závěr věřila, ale s ní to prostě nejde,“ objasnila sílu soupeřky Dianová.

Největší závod v seniorské kategorii absolvovala věkem ještě juniorka Kodedová. „Je to neuvěřitelné. Ani jsme nedoufaly, že bychom mohli být tak vysoko,“ řekla Kodedová, která se po operaci ramene „přeškolila“ a začala jako pravačka šermovat levou rukou. „Jsem maximálně spokojená a věřím, že dneškem se můj šerm konečně posunul tam, kde býval, když jsem šermovala pravou,“ radovala. se. Nejmladší členka štafety, která příští týden jede do Polska na mistrovství Evropy juniorů, nesmutnila z nepopulárního čtvrtého místa. „Jsem ráda za ten výsledek, i když nemáme medaili. Podaly jsme výborný výkon a prostě nám chyběl jen kousek,“ doplnila Kodedová.

Výsledky MS v moderní pětiboji v Moskvě
Štafeta žen:
1. Maďarsko (Tóthová, Kovácsová, Gyeneseiová) 5726 bodů, 2. Německo (Schönebornová, Trautmannová, Schleuová) 5620, 3. Ukrajina (Těreščuková, Buriaková, Levčenková) 5576, 4. ČR (Dianová, Grolichová, Kodedová) 5552.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

12. 9. 2011 | Česká smíšená štafeta Lucie Grolichová a Jan Kuf obsadila na mistrovství světa v moderním pětiboji v Moskvě 11. místo. Zvítězili Ukrajinci Viktoria Těreščuková a Dmitro Kirpuljanskij před Rusy Jevdokií Gretčičnikovou se Sergejem Karjakinem, bronz brali Laura Asadauskaiteová a Justinas Kinderis z Litvy.
Celkové výsledky: mix štafeta.

Grolichová s Kufem vytvořili nejzajímavější pár mezi smíšenými štafetami. Ona patří k nejzkušenějším závodnicím světové špičky, on, věkem ještě junior, do ní vstupuje a absolvoval své premiérové mistrovství světa mezi dospělými. Věkový rozdíl mezi nimi činí 13 let. A ještě jeden primát si připsal český pár – výšku. Grolichová měří 182 centimetrů, nejvíce ze všech závodnic, Kuf je se svými 187 centimetry třetí mezi mužskými členy štafet.

Český tandem začal štafetový závod skvěle, když v šermu obsadil čtvrté místo. Udržel ho i po plavání, v němž předvedl pátý nejlepší čas.

Grolichová na koni Perspektiva a Kuf na Poběgu pětkrát shodili, sice udrželi čtvrtou příčku, ale ztratili cenné sekundy náskoku před pronásledovateli. To se ukázalo klíčové v poslední kombinované disciplíně střelby z laserové pistole a dvakrát dvoukilometrového běhu. Na výkonu Grolichové se podepsala šestitýdenní tréninková přestávka způsobená zraněním paty.

Kuf si pochvaloval, jak díky Grolichové zvládl svou seniorskou premiéru. „Hodně mi pomohla. Je velmi klidná, nic ji nerozhází. Když se nám něco nepodařilo, tak jsme se tomu zasmáli,“ uvedl po závodě Kuf a ke Grolichové poznamenal: „Mám před ní respekt, takže jsem nevěděl, jak ten závod prožiju, ale prosila, abych se k ní choval normálně jako ke svým vrstevníkům. I to, stejně jako její obrovské zkušenosti, mi velmi pomohlo.“ Kuf byl se svým výkonem až na první střeleckou položku, kde zaváhal, spokojený. „Vím, že dospělí jsou v ´kombi´někde jinde a mám co dohánět, ale v šermu i plavání jsem s nimi mohl závodit.“

To ocenila i Grolichová: „Necítila jsem rozdíl, kdybych závodila s jinými našimi staršími kluky. Byl to fajn závod, kdy jsem se dlouho drželi nahoře. Měla jsem super střelbu, ale po zranění paty na to v běhu nemám.“

Výsledky MS v moderní pětiboji v Moskvě
Smíšená štafeta: 1. Ukrajina (Těreščuková, D. Kirpuljanskij) 6212 bodů, 2. Rusko (Gretčičniková, Karjakin) 6148, 3. Litva (Asadauskaiteová, Kinderis) 6096, … 11. ČR (Grolichová, Kuf) 5876.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

11. 9. 2011 | David Svoboda obsadil ve finále mistrovství světa v Moskvě 32. místo. Vyhrál Rus Andrej Mojsejev před svým krajanem Alexanderem Lesunem a Adamem Marosim z Maďarska.
Celkové výsledky: finále muži.

Svoboda odstartoval šerm třemi výhrami za sebou, ale pak se mu přestalo dařit a klesal výsledkovou listinou. Nakonec obsadil v šermu 33. místo, za které získal 664 bodů. V plavání odvedl průměrný výkon, který stačil na 22. příčku. V jízdě s koněm Mačecha předvedl Svoboda jeden z lepších výkonů dne. „Byla to hezká jízda, jen škoda jediného zaváhání, které stálo Davida body a čas. Ale zvládl koně, s kterým měli ostatní závodníci obrovské problémy,“ hodnotil Svobodův výkon jezdecký trenér Robert Kopecký.

Do poslední kombinované disciplíny střelby z laserové pistole a tříkilometrového běhu nastupoval z 25. pozice a se ztrátou dvou minut na vedoucího Rusa Mojsejeva. V ní Svoboda podle svých slov doplatil na sedm měsíců dlouhou sezonu, která začínala prvním závodem Světového poháru v únoru v USA, a sesunul se na konečnou 32. příčku.

„Jsem unavený a ´přezávoděný´,“ vysvětlil jasně Svoboda důvody svého umístění. „Své sehrála i psychika. Těžko se mi hledala motivace, když sezona trvá sedm měsíců. Navíc se stejný problém opakuje třetí rok po sobě. Proto pro ten příští udělám radikální změnu. Už nechci další takovou sezonu. Ta příští je pro mě nejdůležitější, protože jde o olympiádu v Londýně,“ pokračoval Svoboda, který věří, že si bude moci vzít dvouměsíční oddychový čas. „Potřebuji absolutní volno a nedělat nic, co by mělo spojitost s pětibojem,“ popsal plány Svoboda, který vyrazí s bratrem-dvojčetem na Havaj, kde se Tomáš jako amatér zúčastní triatlonového Ironmanu. „Potřebuji, aby příští sezona měla tři, maximálně čtyři měsíce s vrcholem v srpnu v Londýně. Tomu podřídím vše. Vynechám některé závody Světového poháru a absolvuji jen ty, které budou nutné kvůli olympijské kvalifikaci,“ doplnil šestadvacetiletý pětibojař Dukly.

Výsledky MS v moderní pětiboji v Moskvě
Finále mužů: 1. Mojsejev 5964 bodů, 2. Lesun (oba Rus.) 5944, 3. Marosi (Maď.) 5924, … 32. Svoboda (ČR) 5444.
Družstva: 1. Rusko (Frolov, Karjakin, Lesun) 17 588 bodů, 2. Maďarsko (Demeter, Kasza, Marosi) 17 560, 3. Itálie (de Luca, Franceschini, Benedetti) 16 956, … 14. ČR (Svoboda, Polívka, Sedlecký) 14 412.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

10. 9. 2011 | Natálie Dianová obsadila ve finále mistrovství světa v Moskvě 15. místo a dosáhla svého nejlepšího umístění v individuálním závodě. Mistryní světa se stala Ukrajinka Victoria Těreščuková, druhá skončila Maďarka Sarlota Kovácsová, bronz brala Laura Asadauskaiteová z Litvy.
Celkové výsledky: finále žen

Dianová začala finále 25. místem v šermu. To následně vylepšila 10. nejlepším časem v plavání na 200 metrů volný způsob a posunula se na průběžnou 18. pozici. Jízdu na koni Prichožanka absolvovala Dianová pouze se dvěma shozy a s 40 trestnými body, takže do závěrečné kombinované disciplíny střelby z laserové pistole a tříkilometrové běhu vstupovala z 15. příčky se ztrátou jedné minuty na vedoucí Maďarku Kovácsovou a 45 sekund na bronzový stupínek, který by ještě znamenal přímou olympijskou kvalifikaci do Londýna 2012. V „kombi“ předvedla Dianová standard a uhájila 15. pozici. S ní však spokojená nebyla.

„Myslela jsem výš. Kdybych byla do desátého místa, byla bych spokojená,“ pronesla v cíli závodu Dianová a vysvětlila, kde nejvíce ztratila: „Na začátku šermu a pak mi chybělo deset sekund v běhu. Jinak jsem nic nezkazila, ale bohužel jsem se ani žádným vlastním výkonem nenadchla.“

Asistent reprezentačního trenéra Libor Capalini, bronzový medailista z olympiády v Aténách 2004, měl stejný názor jako Dianová: „Ano, chyběly jí body ze šermu. V ostatních disciplínách odvedla to, na co má. Škoda, že v jízdě na koních byly tak malé rozdíly.“

Šermířský trenér Andrej Jefremenko svěřenkyni pochválil: „V daný moment šermovala dobře, ale oba víme, že máme před sebou ještě dost práce. Třeba začátek šermu, než se dostala do tempa, ji skutečně nevyšel a na tom musíme pracovat,“ uvedl Jefremenko.

Výsledky MS v moderní pětiboji v Moskvě
Finále žen: 1. Těreščuková (Ukr.) 5544 bodů, 2. Kovácsová (Maď.) 5512, 3. Asadauskaiteová (Lit.) 5504, … 15. Dianová (ČR) 5260.
Družstva: 1. Německo (Schönebornová, Schleuová, Trautmannová) 16 044 bodů, 2. Maďarsko (Kovácsová, Gyeneseiová, Tóthová) 15 928, 3. Rusko (Gretčičniková, Kolegová, Churaskinová) 15 788, … 12. ČR (Dianová, Grolichová, Kodedová) 13 020.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

10. 9. 2011 | V Praze na Julisce v prostorách ASC Dukly proběhl sedmý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů,  který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U11. Titul získali Kateřina Tomanová z TJ Dukly Praha a Ondřej Jócsik z Plzeňského sportovního centra.
Celkové výsledky najdete zde.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

9. 9. 2011 | Moderní pětibojař David Svoboda postoupil do finále mistrovství světa v Moskvě, když ve své kvalifikační skupině obsadil deváté místo. Ostatní reprezentanti Michal Michalík, Ondřej Polívka a Michal Sedlecký se do nedělních bojů o medaile nekvalifikovali.
Výsledky kvalifikace: skupina A, skupina B, skupina C.

Svoboda i Polívka se trápili v šermu, v němž v jejich skupině obsadili 23. resp. 26. příčku. Svoboda stáhl ztrátu svým nejlepším časem v plavání bez kombinézy a před poslední kombinovanou disciplínou se posunul na dvacáté místo. Při běhu se střelbou potvrdil, že patří v této kombinaci k nejlepším na světě. „Do postupové dvanáctky se dostal během dvou střeleb a jednoho kilometru. Vypadalo to, že David jede na kole a ostatní běží,“ hodnotil výkon svého svěřence reprezentační trenér Jakub Kučera. Přestože Polívka v této disciplíně obsadil páté místo, na postup již nedosáhl. „Pokazil jsem šerm jako bohužel téměř pokaždé v této sezoně. A to přestože jsem se necítil špatně. Ale body mi to nepřineslo. S takovou ztrátou se nedalo nic dělat,“ komentoval Polívka.

Michalové Michalík a Sedlecký skončili v šermu na dělené 10. příčce a vytvořili si dobrou výchozí pozici. Sedlecký o ni přišel v plavání, Michalíkovi nakonec nepomohlo ani to, že vyhrál ve své skupině střelbu. „Za daných podmínek byli soupeři lepší a úspěšnější,“ uvedl Kučera.

Na šampionátu v Moskvě se střílí na terče české společnosti Apeom, na rozdíl od předchozí německé technologie Kremer se neobjevila chyba. Vedení mezinárodní federace nečekaně rozhodlo o rozšíření černého zásahového pole, což nahrálo ostatním, Češi, výborní střelci, však přišli o svou výhodu.

Výsledky kvalifikace MS moderních pětibojařů v Moskvě
Skupina A: 1. Cooke (V. Brit.) 4640, 2. D. Kirpuljanskij (Ukr.), 3. Lesun (Rus.) oba 4632, … 9. Svoboda 4624, 24. Polívka (oba ČR) 4428.
Skupina B: 1. Krungolcas (Lit.) 4644, 2. Tibolya (Maď.), 3. Karjakin (Rus.) oba 4640, … 14. Michalík 4564, 16. Sedlecký (oba ČR) 4540.
Skupina C: 1. Mojsejev (Rus.) 4648, 2. Nobis (Něm.), 3. de Luca (It.) oba 4644.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

8. 9. 2011 | Natálie Dianová postoupila z dnešní kvalifikace do sobotního finále mistrovství světa v Moskvě. Další dvě české reprezentantky Lucie Grolichová a Barbora Kodedová se mezi 36 nejlepších nekvalifikovaly. V pátek je v Moskvě na programu semifinále mužů.
Výsledky kvalifikace: skupina A, skupina B.

Dianová se po plavání a šermu pohybovala mezi postupující „osmnáctkou“ své semifinálové skupiny B. V kombinované disciplíně střelby z laserové pistole a tříkilometrového běhu si postup bez problémů pohlídala. V sobotu bude bojovat o svou premiérovou individuální medaili na světovém šampionátu. Pokud by na stupně vítězů dosáhla, získala by pro Českou republiku účastnické místo na olympijských hrách 2012 v Londýně.

Grolichová na tom byla po dvou disciplínách stejně, ale při běhu se projevil její šestitýdenní výpadek v tréninku, kdy léčila zraněnou patu a z postupových míst vypadla. Kodedové se nevydařil šerm a ztrátu z něj už potom ve zbývajících disciplínách nedohnala.

Výsledky kvalifikace MS moderních pětibojařek v Moskvě
Skupina A: 1. Gyeneseiová (Maď.), 2. Kolegová (Rus.), 3. Miaová (Čína.) všechny 4128 bodů , … 23. Grolichová (ČR) 3948.
Skupina B:
1. Prokopenková (Bělor.), 2. Tóthová (V. Brit.), 3. Clouvelová (Fr.) všechny 4184 bodů, … 13. Dianová 4124, 27. Kodedová (obě ČR) 3812.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

8. 9. 2011 | Dnes se v semifinálových skupinách představí tři české závodnice – Natálie Dianová, Lucie Grolichová a Barbora Kodedová. Zítra bude o finále usilovat čtyřlístek Čechů Michal Michalík, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda.

Družstvo mužů obhajuje stříbro z loňského šampionátu v čínském Chengdu, kterým završilo „desetiletku“ exportu cenných kovů z nejvýznamnější akcí – olympijské hry, mistrovství světa i Evropy. „Rádi bychom v tom pokračovali i dále,“ uvedl při odletu do Moskvy reprezentační trenér Jakub Kučera a doplnil: „Všichni si uvědomujeme, že jde o vrchol a nejdůležitější závod sezony. A myslím, že jsou na něj všichni náležitě připraveni.“ Jedinou výjimkou může být Lucie Grolichová, která šest týdnů léčila zraněnou patu. „Má za sebou nestandardní přípravu, takže jsme na její výkonnost zvědavi,“ poznamenal Kučera, který zvažoval, že tým přesune do jiného než oficiálního hotelu. „Jenže to se ukázalo nemožné, takže stejně jako ostatní týmy budeme v hotelu Kosmos.“ Sami závodníci si vezou jídlo, aby se v Rusku nepotkali s takovými nepříjemnostmi jako před rokem v Číně, kdy hladověli, což se negativně odrazilo především na výkonnosti Davida Svobody. „Dostali jsme nějaká doporučení ohledně výživy a potravinových doplňků, takže jsme se vybavili,“ vysvětlil Kučera.

Trenéra, stejně jako závodníky potěšilo, že se v Moskvě nestřílí laserovými pistolemi na německé terče Kremer. Ty v sezoně několikrát selhaly a potkalo to i Čechy – Michala Sedleckého při Světovém poháru v Itálii, Davida Svobodu při finále SP v Londýně či Natálii Dianovou na mistrovství Evropy v britském Medway. V Moskvě se bude střílet do terčů české společnosti Apeom. „Držím jim palce, aby bylo vše v pořádku. To by znamenalo následně posun i pro nás jako závodníky a trenéry,“ uvedl Kučera. Apeom dodával terče už pro červnový nejlépe dotovaný závod v historii moderního pětiboje, který v Moskvě vyhrál David Svoboda. „Tehdy všechno fungovalo a nezaznamenali jsme jedinou chybu. Kéž by to tak bylo i nyní,“ přál si Kučera, podle něhož je pro férovost závodu dobré, že se bude střílet v hale: „Sice je to po zavedení kombinované disciplíny neobvyklé řešení, ale závodu to jist prospěje. Střelbu aspoň neovlivní přírodní podmínky jako slunce či déšť a omezí se tím možná chybovost.

“Dosud jediný český individuální mistr světa Michal Sedlecký v posledních týdnech trénoval nejvíce v životě. Zaměřil se jak na střelbu z laserové pistole, tak i jízdu na koni. „Myslím, že jsem v nejlepší formě za poslední roky,“ prohlásil Sedlecký a doplnil: „Proto chci dosáhnout co nejlepšího výsledku. A uvědomuji si, že jde také o olympijské hry v Londýně. Pro mě je to zřejmě poslední šance, jak se na olympiádu dostat.“

Z Moskvy vede do Londýna cesta přes stupně vítězů. Pokud některý z Čechů na nich skončí, získá místo pro Hry 2012. Nejde o jmennou nominaci, nýbrž o účastnické místo pro stát. Pokud by na prvních třech místech skončili již kvalifikovaní Evropané z finále Světového poháru (Němka Schönebornová a Maďar Kasza) a kontinentálního mistrovství v Medway (Maďarky Tóthová a Kovácsová, Ukrajinka Těreščuková, Francouzka Cazeová, Litevka Asadauskaiteová, Lotyška Rublevská, Britka Prenticeová a Ruska Churaskinová, Rusové Mojsejev a Karjakin, Italové Giancamilli a Petroni, Ukrajinec Kirpuljanskij, Brit Cooke, Němec Gebhardt a Bělorus Melijach), dostane se na další v pořadí. Další šancí, jak se kvalifikovat na olympijské hry, je světový žebříček. „Z toho důvodu je dobré na mistrovství světa co nejlépe uspět, protože je to závod, který má nejvyšší bodové ohodnocení. Tedy i čtvrté a páté místo znamená hodně bodů do žebříčku, což zvyšuje šanci na účast v Londýně,“ uzavřel Kučera.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2011 - Moskva / Rusko

7. 9. 2011 | Dnes odcestovala seniorská reprezentace ve složení Natálie Dianová, Lucie Grolichová, Barbora Kodedová, Michal Michalík, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda na 51. světový šampionát do Moskvy. Český tým pro soutěže štafet doplní v neděli ještě Lenka Bilková a Jan Kuf.
Veškeré informace najdete na stránkách UIPM.

Program MS:
8. září
, 5.45 – 16.45: semifinále žen (3 skupiny) ; 9. září, 5.45 – 17.00: semifinále mužů (3 skupiny); 10. září, 8.20 – 16.30: finále žen (36 soutěžících); 11. září, 8.20 – 16.45: finále mužů (36 soutěžících); 12. září, 8.20 – 16.15: závod smíšených štafet mužů a žen; 13. září, 8.00 – 16.00: závod ženských štafet, 14. září, 10.00 – 16.00: závod mužských štafet. Všechny údaje jsou v českém letním čase.

MS U19 - Istanbul / Turecko

21. 8. 2011 | V tureckém Istanbulu se konal letošní světový šampionát osmnáctiletých. Mezi děvčaty zvítězila Mexičanka Tamara VEGA (4320 bodů), mezi chlapci byl nejlepší Rus Alexandr KUKARIN (4740 bodů).
Umístění našich: 26. Alice Lencová (3736), 34. Martin Bilko (4256).
Celkové výsledky: chlapci | děvčata.

ME U19 - Székesfehérvár / Maďarsko

4. 8. 2011 | V maďarském Székesfehérváru probíhá letošní mistrovství Evropy osmnáctiletých. V kategorii dívek zvítězila domácí závodnice Zsófia Földházi ziskem 4044 bodů, mezi chlapci byl nejlepší Angličan Joseph Evans (4556 bodů).
Umístění našich: 21. Alice Lencová, 33. Martin Bilko,
37. Zbyšek Sznapka, 43. Martin Konvička, 48. Ondřej Svěchota.
Celkové výsledky:
 dívky | chlapci | družstva dívky | družstva chlapci.

ME 2011 - Medway / Velká Británie

1. 8. 2011 | Česká ženská štafeta ve složení Lenka Bilková, Natálie Dianová a Barbora Kodedová skončila dnes na mistrovství Evropy pátá. Mužská štafeta ve složení Michal Michalík, Ondřej Polívka a Michal Sedlecký doběhla čtvrtá. Za medailí zaostala o 12 sekund. Obě české štafety se kvalifikovaly na zářijový světový šampionát v Moskvě. Štafetovým závodů dominovali Maďaři, vyhráli v obou kategoriích.
Celkové výsledky: štafeta ženy, štafeta muži.

„Jsme spokojené, protože jsme splnily hlavní cíl a tím byla kvalifikace na mistrovství světa. Pro nás je to dobrý výsledek, protože jsme měly nejmladší štafetu a zatím sbíráme zkušenosti,“ řekla Bilková. Věkový průměr české ženské štafety je 21,6 roku. „Přiznám, že šerm jsem na rozdíl od holek nezvládla,“ vysvětlila Bilková. Češkám se povedl unikátní výsledek při jízdě na koni, kdy neshodily ani jednu překážku, vešly se do časového limitu a získaly maximální počet 1200 bodů. „Dobří koně a ještě lepší jezci,“ glosovala s nadsázkou výjimečný jezdecký výsledek Bilková. Přesto česká štafeta vybíhala do poslední disciplíny z posledního devátého místa. „Ale věřily jsme, že to doběháme a ustřílíme,“ uzavřel Bilková.

„Čtvrtý flek jde. Bohužel jsme ´nechali´sto bodů na šermu a to nás stálo medaili,“ uvedl v cíli Sedlecký, který skvělým finišem posunul českou štafetu těsně za medailové stupně. Češi vybíhali do poslední kombinované disciplíny běhu a střelby ze sedmé pozice. „Ondřej soupeře skvěle doběhl a Michal se udržel v kontaktu,“ chválil Sedlecký kolegy a dodal: „A pak už to bylo na mě. Hlavně, abych se někde nezasekl. Neznervóznilo mě, když mě Brit po poslední střelbě rychle předběhl, protože jsem viděl, že to přepálil. Po chvilce jsem ho předběhl a pak mu utekl.“ Polívka litoval, že se mu neběželo tak uvolněně jako při sobotním individuálním závodě. „Střelba šla, ale už jsem cítil vyčerpání, na běhu jsem se trápil. Proto je čtvrté místo krásné,“ poznamenal Polívka.

Češi získali v Medway bronz v soutěži mužských družstev, do níž se sčítají výsledky v závodě jednotlivců. A jedenáct let v řadě vozí medaile z vrcholných akcí – olympijských her či mistrovství světa nebo Evropy.

Problémy s terči pro střelbu s laserové pistole ovlivnily v Medway i závody štafet. Na protest proti jejich nefunkčnosti do nich v obou kategoriích nenastoupili Litevci ani Italové. Přímo při závodě na ně tentokrát doplatily Rusky, když na prvním úseku běžící Gubajdulinová při obou střelbách nezaznamenala ani jediný výstřel a vždy zůstala na střelnici plných 70 sekund.

Výsledky štafet ME moderních pětibojařů v Medway (Velká Británie)
Ženy: 1. Maďarsko (Tóthová, Kovácsová, Gyeneseiová) 5578 bodů, 2. Německo (Schönebornová, Tratmannová, Schleuová) 5458, 3. Francie (Cazéová, Eudesová, Arnaudová) 5398, 5. ČR (Dianová, Kodedová, Bilková) 5246.
Muži: 1. Maďarsko (Kasza, Marosi, Demeter) 6618 bodů, 2. Polsko (Klekot, Majewski, Staskiewicz) 6458, 3. Bělorusko (Meliach, Gajanouskij, Žuraulijov) 6400, 4. ČR (Polívka, Sedlecký, Michalík) 6350.

Vít Chalupa

ME 2011 - Medway / Velká Británie

31. 7. 2011 | Česká moderní pětibojařka Natálie Dianová obsadila ve finále mistrovství Evropy v britském Medway 17. místo. Její výsledek ovlivnily problémy při střelbě z laserové pistole, když krátce před startem poslední disciplíny musela měnit její části. Laserový paprsek jí u závodní pistole přestal fungovat, proto musela použít náhradní součástky, na které není zvyklá a které fungují odlišně. Zvítězila olympijská vítězka Němka Lena Schöneborn před Adrienn Toth z Maďarska a Ukrajinkou Victorií Tereshuk. Na olympijské hry v Londýně se kvalifikovalo prvních osm závodnic, ostatní mají šanci ještě při zářijovém mistrovství světa v Moskvě nebo příští rok.
Celkové výsledky: ŽENY.

„Proč se mi toto musí stát zrovna při takovém závodě,“ láteřila Dianová po skončení závodu, když společně s reprezentačním trenérem Jakubem Kučerou řešila další českou lapálii s laserovými pistolemi a terči. Podobné technické problémy už v sezoně postihly Michala Sedleckého na Světovém poháru v Itálii, Davida Svobodu při finále SP v Londýně a Lenku Bilkovou při páteční kvalifikaci přímo v Medway.

„Pistole chvíli fungovala, pak se jí nikdo nedotkl a ani nespadla a vše skončilo. To přece není korektní postup,“ vysvětlovala Dianová a doplnila: „Takže jsme krátce před startem museli měnit některé části, což mě velmi ovlivnilo, protože na ně nejsem zvyklá a fungují jinak. Například již při první střelbě jsem třikrát nabíjela a pistole nereagovala.“ Dianovou zlobí především fakt, že její výkon ovlivňují věci, za které sama nemůže. „Když jsem si pokazila střelbu s diabolkami, bylo vše jasné a na nic jsem se nevymlouvala. Ale tady?“ dodala.

Dianové vyšel vstup do závodu, když v šermu obsadila 23. místo. „Byl to její nejlepší turnaj za poslední rok. Slušné body, ale především jsem spokojen s kvalitou,“ uvedl Andrej Jefremenko, ukrajinský šermířský trenér české reprezentace.

V plavání skončila dvaadvacetiletá závodnice z Rožnova pod Radhoštěm devátá a posunula se na průběžnou 18. příčku. Tu ještě o sedm míst vylepšila díky skvělému parkúru, když s koněm Rosie Sunset shodila jen jednu překážku a odečetlo se jí pouze dvacet bodů od maximálních 1200. To ji před poslední kombinovanou disciplínou běhu a střelby posunulo na 11. místo, nedaleko od postupové osmičky na olympiádu v Londýně.

V pondělí se v Medway uskuteční závody tříčlenných štafet. Reprezentační trenér Jakub Kučera rozhodne o jejich složení až ráno, podle zdravotního stavu závodníků.

Výsledky finále ME moderních pětibojařů v Medway (Velká Británie)
Jednotlivkyně: 1. Schöneborn (Něm.) 5600 bodů, 2 Toth (Maď.) 5548, 3. Tereshuk (Ukr.) 5536, … 17. Dianová (ČR) 5236.
Družstva: 1. Maďarsko (Toth, Kovacs, Gyenesei) 16 340 bodů, 2 Německo (Schöneborn, Trautman, Schleu) 16 224, 3. Francie (Caze, Eudes, Arnaud) 15 764, … 11. ČR (Dianová, Kodedová, Bilková) 12 968.

Vít Chalupa

ME 2011 - Medway / Velká Británie

30. 7. 2011 | Čeští moderní pětibojaři mají bronz z mistrovství Evropy. Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda obsadili třetí místo v soutěži družstev. Zvítězilo Rusko před Itálií. V individuální soutěži obsadil Polívka 18. místo, Sedlecký skončil 22., příčku za ním Svoboda a Michal Michalík obsadil 29. místo. Zvítězil olympijský vítěz Rus Andrej Mojsejev před krajanem Sergejem Karjakinem a Ukrajincem Dmytrem Kirpuljanským. Na olympijské hry 2012 v Londýně se z Medway kvalifikovalo osm nejlepších.
Celkové výsledky: MUŽI.

„Týmová medaile je pro mě velká, hodně velká náplast na nevydařený individuální závod,“ uvedl Svoboda, jenž neobhájil loňský titul z Debrecínu. Ke svému výkonu výmluvy nehledal: „Všechno je to v hlavě. Netušil jsem, že problémy s terčem, které mě potkaly při finále Světového poháru v Londýně, na mě budou mít takový dopad. Velmi mě to rozhodilo a moji výkonnost to ovlivňuje.“ Stejný názor měl také reprezentační trenér Jakub Kučera. „To, co se stalo v Londýně, se stát nemělo. Doplácíme na něco, co nemůže ovlivnit. A má to dopad nejen na Davida a nás, ale i ostatní závodníky. Nevěřím, že je náhoda, že ti, co měli stejné problémy jako David v Londýně, neuspěli také v Medway.“ Z kvalifikace nepostoupili Litevci Kinderis a Krunglocas či Rakušan Daniel.

Svoboda podle vlastních slov zažil nejhorší šermířský turnaj v kariéře. „To skutečně nepamatuji. Šermovat nezapomeneš, stejně jako jsem na tom nebyl špatně fyzicky. Prostě to bylo v hlavě. Hrůza,“ přiznal Svoboda a už s nadsázkou vysvětloval: „Plavecky, jezdecky a běžecky jsem na tom, jak mám být.“

Také Polívka doplatil na slabší šerm. „Tam ztrácím a proto se na něj musím zaměřit. Pokud chci bojovat o olympiádu, nestačí poskládat průměrné výkony. Sice jsem nic výrazně nezkazil, ale nikde jsem také nepředvedl něco zcela výjimečného,“ hodnotil vlastní výkon Polívka.

„Potřeboval bych získat o sto bodů více v šermu, abych mohl pomýšlet na osmičku pro olympiádu,“ poznamenal Sedlecký a doplnil: „Tam jsem chtěl, ale… Soupeřům to dnes vyšlo lépe a konkurence se přitvrdila. Vždyť Mojsejev loni téměř nestřílel a do špičky se vrátil po dvou letech.“

Ani Michalík nehledal výmluvy: „Nepovedlo se mi to, ale na víc jsem neměl. Vidím, že můj standard už nestačí. Zřejmě jsem nechytil nástup, kdy se zavedla kombinovaná disciplína a k tomu teď ještě laser. Ale to nejsou věci, na které se mohu vymlouvat.“

O složení štafet pro pondělní závody rozhodne reprezentační trenér Jakub Kučera na základě výsledků a zdravotního rozpoložení pětibojařů až v neděli večer.

Finále žen s českou reprezentantkou Natálií Dianovou startuje v 10 hodin českého času, konec se očekává kolem dvacáté hodiny. Lenka Bilková a Barbora Kodedová nepostoupily z kvalifikace.

Výsledky finále ME moderních pětibojařů v Medway (Anglie)
Jednotlivci: 1. Mojsejev 5996 bodů, 2. Karjakin (oba Rus.) 5992, 3. D. Kurpuljanskij (Ukr.) 5896, … 18. Polívka 5760, 22. Sedlecký 5732, 23. Svoboda 5716, Michalík (všichni ČR) 5632.
Družstva: 1. Rusko (Karjakin, Frolov, Lesun) 17 568, 2. Itálie (Petroni, De Luca, Benedetti) 17 432, 3. Česko (Polívka, Sedlecký, Svoboda) 17 208.

Vít Chalupa

ME 2011 - Medway / Velká Británie

29. 7. 2011 | Včera dopoledne začal kvalifikací mužů program letošního Mistrovství Evropy, které se koná
v anglickém Medway. Všichni čtyři naši - David SVOBODA, Ondřej POLÍVKA, Michal MICHALÍK a Michal SEDLECKÝ - se kvalifikovali do zítřejšího finále.
Dnes nastupují do kvalifikace i tři naše děvčata - Natálie DIANOVÁ, Barbora KODEDOVÁ a Lenka BILKOVÁ. 
Průběžné zpravodajství sledujte na stránkách UIPM,
další zprávy také sport.idnes.
Výsledky:
muži semifinále A | semifinále B,
ženy semifinále A | semifinále B.

 Zpravodajství Víta Chalupy čtěte zde: Medway - Kvalifikace mužů .

ME kategorie B - Tata

14. 7. 2011 | Dnes skončily v maďarské Tatě soutěže jednotlivců na Mistrovství Evropy v kategorii do sedmnácti let. Mezi 56 děvčaty obsadila Anna Šámalová dvaatřicáté místo, Eliška Přibylová dokončila svůj premiérový zahraniční start na osmatřicáté pozici. Mezi chlapci se představilo celkem 60 závodníků a z českých reprezentantů si nejlépe vedl Martin Konvička, který doběhl na třináctém místě. Filip Sikora skončil osmadvacátý. Z obou individuálních titulů se radovala Francie. Výsledky najdete zde.

Finále Světového poháru - Londýn

10. 7. 2011 | Natálie Dianová po nevydařeném šermu obsadila ve finálovém závodu letošního ročníku Světového poháru v moderním pětiboji osmadvacáté místo. Lucie Grolichová ze zdravotních důvodů nenastoupila do závěrečné kombinované disciplíny a skončila tak pětatřicátá. Zvítězila Němka Lena Schoneborn před Litevkou Laurou Asadauskaite a Elodie Clouvel z Francie. Celkové výsledky najdete na stránkách UIPM

Finále Světového poháru - Londýn

9. 7. 2011 | Davidu Svobodovi nevyšel útok z devátého místa na přední příčky v závěrečné kombinaci díky technickým problémům s laserovým terčem a obsadil sedmnácté místo. Ondřej Polívka doběhl šestadvacátý. Michal Michalík skončil třicátý. Zvítězil Maďar Robert Kasza, druhý doběhl Aleksander Lesun z Ruska před domácím závodník Nicolasem Woodbridgem.
Výsledky naleznete na stránkách UIPM. Zítra je na programu závod žen s Natálií Dianovou a Lucií Grolichovou.

Finále Světového poháru - Londýn

9. 7. 2011 | O víkendu se uskuteční v Londýně finále Světového poháru, které ho se zúčastní pětice našich reprezentantů. V sobotu nastoupí muži i se současnou světovou pětibojařskou jedničkou Davidem Svobodou, kterému budou sekundovat Michal Michalík a Ondřej Polívka. V neděli zakončí závody ženy s Natálií Dianovou a Lucií Grolichovou. Průběžné výsledky a informace můžete sledovat na stránkách UIPM. Přímé přenosy ze závěrečných kombinovaných disciplín přináší 247.tv. Záznam z dnešního dne odvysílá ČT4 ve 23:10 s komentářem Libora Capaliniho.

French Open 2011 - Paříž

26. 6. 2011 | V Paříži se za účasti dvou našich reprezentantů konalo otevřené mistrovství Francie
v moderním pětiboji. Michal Sedlecký obsadil se ziskem 5672 bodů celkově páté místo, Michal Michalík skončil
s 5592 body osmý. Nejlepší mezi muži byl domácí závodník Bruno Merle, mezi ženami zvítězila rovněž domácí závodnice Elodie Clouvel.
Celkové výsledky najdete na stránkách FFPM.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

24. 6. 2011 | V Bystřici nad Olší proběhl šestý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U15. Titul získali Lea Chvalovská z TJ Dukly Praha a Martin Vlach z Klubu moderního pětiboje Kladno. Celkové výsledky najdete zde.

Mezinárodní mistrovství Polska - Drzonków

19. 6. 2011 | Za účasti závodníků sedmi států proběhlo o víkendu v polském Drzonkowě Mezinárodní mistrovství Polska seniorů v moderním pětiboji. V soutěži žen zvítězila domácí závodnice Sylvia Czwojdzinska, druhé místo obsadila Barbora Kodedová (na snímku). Pátá doběhla Lenka Bilková, osmnáctá Veronika Andrlová a jednadvacátá Alice Lencová. Mezi muži zvítězil Lukasz Klekot z Polska, třetí místo obsadil Jan Kuf. David Kindl skončil čtrnáctý. Ve smíšených štafetách zvítězil domácí pár Czwojdzinska - Kacer. Barbora Kodedová a Jan Kuf obsadili šesté místo, Veronika Andrlová s Davidem Kindlem skončili patnáctí. Výsledky: | ženy | muži | mix |.

Kremlin Cup - David Svoboda zvítězil

12. 6. 2011 | David Svoboda zvítězil dnes v Moskvě na Prezidentském poháru, které ho se zúčastnilo pouze 24 pozvaných závodníků patřících do světové špičky. Ondřej Polívka se posunul z patnáctého místa po jízdě na koni na konečnou sedmou pozici. Lucie Grolichová včera obsadila mezi ženami desáté místo.
Celkové výsledky najdete na CARDSYSU. Více informací na stránkách iDnes a UIPM.

Kremlin Cup v Moskvě

11. 6. 2011 | Dnes a zítra se uskuteční v Moskvě Prezidentský pohár, které ho se zúčastní Lucie Grolichová, Ondřej Polívka a David Svoboda. Tento závod je určen jen pro 24 pozvaných žen a stejný počet pozvaných mužů, povětšinou medailistů z OH, MS a ME. Celková dotace na obě soutěže činí 100 000 dolarů. Jedná se o poslední velký závod před přímými olympijskými kvalifikacemi - finále SP, ME, MS. Průběžné výsledky a přímý přenos ze závěrečné kombinované disciplíny můžete sledovat na stránkách UIPM nebo na CARDSYSU.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

4. 6. 2011 | V Praze na Julisce v prostorách ASC Dukly proběhl pátý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů,  který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U19. Titul získali Alice Lencová z TJ Dukly Praha a Martin Bilko ze Sportovního centra Bystřice. Celkové výsledky najdete zde.

Seminář na Julisce

30. 5. 2011 | Komise mládeže pořádá odborný seminář, který se koná 5. 6. 2011 ve středisku ASO - moderní pětiboj na pražské Julisce. Obsah semináře vychází z vyhodnocení kineziologických testů a kladných reakcí trenérů sportovně talentované mládeže na plavecké rozbory. Součástí semináře budou praktické ukázky za aktivní účasti sportovců i trenérů. | pozvánka |

SVĚTOVÝ POHÁR # 4 - Chengdu / Čína

28. 5. 2011 | Lucie Grolichová obsadila na SP v Chengdu dvaadvacáté místo. I když se jí závod zejména v šermířské části vůbec nevydařil, body za umístění ji zaručují postup do finále letošního ročníku Světového poháru. Spolu s Lucií se v Londýně představí také Natálie Dianová, která potřebné body získala již na předcházejících soutěžích SP, a závod v Číně proto vynechala.
Ve včerejší kvalifikaci doběhl Michal Michalík ve skupině C na nepostupovém osmnáctém místě.
Další informace nejen z finále žen najdete na stránkách UIPM. Výsledky jsou zde.

SVĚTOVÝ POHÁR # 4 - Chengdu / Čína

24. 5. 2011 | Lucie Grolichová a Michal Michalík odletěli v pondělí do Čínského Chengdu, kam dorazí cca 40 hodin před startem ženské kvalifikace posledního dílu dlouhodobé části letošního seriálu Světového poháru. Jediným důvodem původně neplánované účasti je skutečnost, že oba museli vynechat ze zdravotních důvodů jeden ze závodů SP a start v Číně by jim měl zajistit dostatečný počet bodů pro postup do finále SP. Program a další informace najdete zde. Aktuální stav SP je na webu UIPM.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

14. 5. 2011 | V Bystřici nad Olší proběhl čtvrtý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu 1. ročníku Ceny Rožnova se sešlo ve třech věkových kategoriích celkem 44 závodníků a závodnic. Celkové výsledky najdete zde.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - DAVID SVOBODA zvítězil

8. 5. 2011 | David Svoboda se stal dnes vítězem třetího kola Světového poháru v Maďarsku. Do závěrečné kombinované disciplíny vybíhal ze druhého místa, i když se mu nedařilo střílet čistě přesto si skvělým během zajistil první příčku. Martin Dvořák obsadil sedmadvacáté místo a Ondřej Polívka doběhl třicátý. Více informací zde. Výsledky najdete na stránkách UIPM nebo Cardsys:
| šerm | plavání | jízda | kombi | CELKEM |.

Podrobnější zpravodajství ze včerejšího finále najdete také na sport.idnes.cz.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - LUCIE GROLICHOVÁ čtyřiadvacátá

7. 5. 2011 | Do dnešního finálového závodu žen nastoupila Lucie Grolichová, která se jako jediná z Češek probojovala ze čtvrteční kvalifikace. Do závěrečné kombinované discipliny vybíhala na devátém místě, to se jí ale nepodařilo udržet a postupně klesla až na konečnou čtyřiadvacátou příčku. Dnes byla nejlepší Egypťanka Aya Medany před Němkou Lenou Schöneborn a Britkou Mhairi Spence. Aktuální zpravodajství najdete zde. Výsledky sledujte na stránkách UIPM nebo na CARDSYSU: | šerm | plavání | jízda | kombi | CELKEM |.

Lucie doplatila na tréninkové manko, které způsobila dvoutýdenní viróza na přelomu února a března. "Po nemoci stále ještě nejsem na běžné fyzické úrovni a proto jsem se především v běhu trápila", přiznala po doběhu závodu v Százhálombattě. V plavání skončila Grolichová 27. ze 36 účastnic finále, v tříkilometrovém běhu kombinovaném se střelbou z laserové pistole dokonce 31. "První dvě položky byly skvělé, ale třetí jsem pokazila, protože už jsem neměla dostatek sil a neudržela jsem se v klidu. Proto jsem propadla minimálně o deset míst", vysvětlila Grolichová.

V technických disciplínách jako téměř vždy získávala vysoké bodové ohodnocení. V šermu skončila celkově čtvrtá s pozitivním skóre 23 vítězství při dvanácti porážkách. Parkúr projela na koni Aranykapu zcela čistě, pouhých osm ztracených bodů jdou na vrub dvousekundového "zpoždění" oproti limitu. "S těmito disciplínami jsem spokojená. Zvlášť druhá polovina šermu byla vynikající. Při jízdě už to nešlo skoro líp udělat. Těch osm bodů nemrzí ani o ničem nerozhoduje", uzavřela Grolichová.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - Százhalombatta / HUN

6. 5. 2011 | David Svoboda, Ondřej Polívka a Martin Dvořák postoupili ze svých kvalifikačních skupin do nedělního finále. Závod se nepovedl pouze Michalu Sedleckému, který obsadil jednadvacáté místo. Ve třech kvalifikačních skupinách se představilo 104 moderních pětibojařů. Více na webových stránkách UIPM.
Výsledky: skupina A, skupina B, skupina C.

Ondřej Polívka předvedl jeden ze svých nejlepší šermů, v němž skončil ve své skupině B na druhém místě a o postup se nemusel strachovat. Stejně jako David Svoboda kvalitně zaplaval a proto oba mohli v závěrečné kombinované disciplíně běhu a střelby šetřit síly díky velkému náskoku. Dominovali ve střelbě, po druhé a třetí položce vždy střelnici opouštěli na prvním a druhém místě a v taktickém doběhu si pohlídali pozice mezi postupující dvanáctkou.
Martin Dvořák, který na poslední chvíli nahradil nemocného Michala Michalíka (bakteriální infekce), překvapil skvělým šermem, v němž obsadil ve své skupině C třetí místo a do poslední kombinované disciplíny nastupoval ze sedmé pozice a s dostatečným náskokem, který mu stačil k postupu. „V takové konkurenci je jeho postup skvělým výsledkem. Vždyť za sebou nechal loňského mistra světa Karjakina či třetího z minulého Světového poháru Kinderise,“ chválil Dvořáka reprezentační kouč Jakub Kučera.
Michal Sedlecký přišel o postup již v první disciplíně šermu, který uzavřel s pasivním skórem 13:20. Svou pozici nevylepšil ani plaváním a přes slušnou kombi disciplínu už ztrátu nedokázal dohnat. „Od rána se necítil dobře, bojoval tedy spíš s nedostatkem fyzických sil, protože na něj přišla viróza,“ popsal Kučera.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - Százhalombatta / HUN

5. 5. 2011 | Pouze Lucie Grolichová postoupila do sobotního finálového závodu žen. Ve stejné kvalifikační skupině se nedařilo Sylvii Černé, která obsadila nepostupové třiadvacáté místo. Barbora Kodedová s Natálií Dianovou ve druhé skupině doběhly na prvním, resp. druhém nepostupovém místě. V kvalifikačních skupinách startovalo celkem 73 moderních pětibojařek. Zítra je na programu kvalifikace mužů. Více na webových stránkách UIPM. Výsledky: skupina A | skupina B.

Lucie Grolichová položila základ k postupu výborným šermem, který ve své skupině B vyhrála. Umístění mezi osmnácti šťastnými si pohlídala v poslední kombinované disciplíně, přestože při druhé střelecké položce musela využít maximální počet patnácti ran.
Báru Kodedovou potkala v Maďarsku stejná smůla jako před třemi týdny při druhém závodu Světového poháru v Itálii. Opět skončila ve své skupině na prvním nepostupovém místě. Tentokrát ji scházelo sedm vteřin a to přestože v kombinované disciplíně obsadila vynikající druhou příčku. „Jenže o postup přišla v plavání,“ uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera a neskrýval překvapení: „Nevím, čím si vysvětlit o tolik horší čas než v Itálii. Bohužel skvělým během a střelbou postup nezachránila.“
Natálie Dianová na rozdíl od Lucie Grolichové doplatila na špatnou poslední položku při střelbě. I ona při ní musela použít plných patnáct ran. „A pak už to nemohla dohnat. Ta ztráta byla příliš veliká,“ poznamenal Kučera.

Z ženského sobotního finále odvysílá internetová televize 247.tv závěrečnou kombi disciplínu přímým přenosem.

SVĚTOVÝ POHÁR # 3 - Százhalombatta / HUN

5. 5. 2011 | Třetí závod letošní série Světového poháru odstartuje dnes v Maďarsku kvalifikací pětibojařek.
Zítra je na programu kvalifikace mužů, o víkendu pak bude následovat sobotní finále žen a v neděli soutěž uzavře finálový závod mužů. Reprezentovat nás budou Lucie Grolichová, Natálie Dianová, Sylvie Černá, Barbora Kodedová, David Svoboda, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a Martin Dvořák. Další informace najdete zde, výsledky přináší CARDSYS nebo UIPM.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

30. 4. 2011 | Na pražské Julisce proběhl třetí závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů, který byl zároveň Mistrovstvim ČR v kategorii U17. Titul získali Anna Šámalová z TJ Dukly Praha a Martin Konvička ze Sportovního centra Bystřice. Na startu "Jarní ceny Prahy" se sešlo v pěti věkových kategoriích celkem 140 závodníků a závodnic. Celkové výsledky najdete zde.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - David Svoboda obsadil čtvrté místo

17. 4. 2011 | Český moderní pětibojař David Svoboda doběhl ve finále druhého letošního závodu Světového poháru v italském Sassari o jednu vteřinu na čtvrtém místě (880; 2:00,98 - 1352; 1160; 10:44,8 - 2424 / 5816). Ondřej Polívka se posunul z průběžného sedmnáctého na konečné deváté místo (784; 2:03,68 - 1316; 1180; 10:40,0 - 2440 / 5720). Z vítězství se radoval Maďar Adam Marosi. Druhý doběhl Aleksander Lesun z Ruska před Justinasem Kinderisem z Litvy.
Celkové výsledky najdete zde.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - Lucie Grolichová obsadila jednadvacáté místo

16. 4. 2011 | Lucie ve svém letos prvním závodě po nevydařené kombinované disciplíně doběhla na jednadvacátém místě (952; 2:18,14 - 1144; 1136; 13:06 - 1856 / 5088). Pětatřicátá skončila Natálie Dianová (664; 2:13,34 - 1200; 1100; 13:29,9 - 1764 / 4728). Zvítězila Donata Rimsaite, která po změně občanství reprezentuje Rusko. Druhá doběhla, po dvouleté mateřské pauze, Anastasiya Prokopenko-Samusevich z Běloruska před Freyjrou Prentice z Velké Británie.
Podrobné výsledky finálového závodu žen najdete zde.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - Sassari / Itálie

15. 4. 2011 | David Svoboda a Ondřej Polívka postoupili dnes ze svých kvalifikačních skupin do nedělního finále. Michal Michalík po nevydařeném šermu doběhl ve své skupině devatenáctý. Michal Sedlecký neudržel postupovou devátou pozici, díky závadě na laserovém zařízení, v závěrečné kombinaci a dokončil závod jednadvacátý. V kvalifikaci se představila rovná stovka moderních pětibojařů. Více na webových stránkách UIPM. Výsledky: skupina A | skupina B | skupina C.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - Sassari / Itálie

14. 4. 2011 | Lucie Grolichová a Natálie Dianová postoupily bez problémů do sobotního finále. Barbora Kodedová doběhla na prvním nepostupovém místě a finále jí tak uteklo o pouhou jednu vteřinu. Lenka Bilková dokončila závod na 19. místě. V kvalifikačních skupinách startovalo celkem 86 žen. Zítra je na programu kvalifikace mužů. Více na webových stránkách UIPM. Výsledky: skupina A | skupina B | skupina C.

SVĚTOVÝ POHÁR # 2 - Sassari / Itálie

13. 4. 2011 | Druhý závod Světového poháru začne zítra na Sardinii kvalifikačním závodem žen. V neděli vyvrcholí finálovou soutěží mužů. V Itálii se představí osmička reprezentantů: Lenka Bilková, Natálie Dianová, Lucie Grolichová, Barbora Kodedová, Michal Michalík, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda.
Více informací zde.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

2. 4. 2011 | Kladenský oddíl moderního pětiboje uspořádal dnes za krásného počasí druhý závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu "Ceny Kladna" se sešlo celkem 46 závodníků a závodnic ve dvou nejmladších věkových kategoriích U11 a U13. Celkové výsledky najdete zde.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2011

26. 3. 2011 | Na pražské Julisce proběhl první letošní závod seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Na startu "Ceny Dukly Praha" se sešlo celkem 116 závodníků a závodnic v pěti věkových kategoriích. Celkové výsledky najdete zde.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Michal Michalík obsadil čtvrté místo

28. 2. 2011 | Michal Michalík neudržel vedoucí postavení po třech disciplínách a doběhl na čtvrtém místě (952; 2:09,12 - 1252; 1200; 11:44,1 - 2184 / 5588) ve finále prvního letošního závodu Světového poháru v americkém Palm Springs. Podařil se mu tak skvělý návrat do světové špičky po téměř půlroční pauze zaviněné zdravotními problémy. Osmý skončil David Svoboda (784; 2:07,70 - 1268; 1140; 11:00,6 - 2360 / 5552), dvaadvacátý Ondřej Polívka (664; 2:07,61 - 1272; 1160; 11:19,3 - 2284 / 5380) a třiatřicátý doběhl Michal Sedlecký (832; 2:13,08 - 1196; 808; 12:16,0 - 2056 / 4900). Zvítězil Pavlo Tymoshchenko z Ukrajiny (5740), před Adamem Marosim z Maďarska (5720) a Mikalajem Hayanouskym z Běloruska (5596).
Podrobné výsledky finálového závodu mužů najdete zde.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Natálie Dianová obsadila šesté místo

27. 2. 2011 | Česká moderní pětibojařka Natálie Dianová obsadila šesté místo ve finále prvního letošního závodu Světového poháru v americkém Palm Springs. Dosáhla tak životního výsledku, neboť jejím dosavadním maximem byla 8. příčka z Budapešti v květnu 2010. V Palm Springs vyhrála úřadující mistryně světa i Evropy Amelie Cazeová z Francie, před Britkou Mhairi Spenceovou a Němkou Lenou Schönebornovou.
Konečné pořadí: 1. Amelie Cazeová (Fr.) 5284 bodů, 2. Mhairi Spenceová (VB) 5208, 3  Lena Schönebornová (Něm.) 5192, … 6. Natálie Dianová (ČR) 5088. Lucie Grolichová kvůli viróze nenastoupila do kvalifikace. Podrobné výsledky najdete zde.

Dnes je na programu finálová soutěž mužů, ve které se představí čtveřice českých reprezentantů Michal Michalík, Michal Sedlecký, Ondřej Polívka a David Svoboda. Výsledky najdete zde, od půlnoci sledujte živě na 247.tv.

Dianová se k medaili ze závodu Světového poháru přiblížila díky skvělé a čisté jízdě na koni, při které neshodila ani jednu překážku. Obsadila v ní třetí místo ze 36 účastnic finále. „Byl to můj nejlepší parkúr v životě,“ poznamenala z dějiště závodu Dianová a pokračovala: „Jsem ráda, že se po loňské sezoně, kdy jsem právě kvůli němu nedokončila mistrovství světa v Číně, projevila větší a lepší příprava na koních.“

Po průměrném šermu, v němž skončila dvacátá, se Dianová vrátila do bojů o přední umístění osmým nejlepším časem v plavání na 200 metrů volným způsobem. Do poslední kombinované disciplíny tříkilometrového běhu se střelbou, nově z laserových pistolí, vybíhala Češka z deváté pozice. Osmý nejlepší čas pro ni znamenal posun na výborné šesté místo.

„Je to skvělé, takový start do sezony jsem snad ani nečekala, ale prodala jsem vše, co jsem v posledních měsících natrénovala. Ať ve fyzických disciplínách, nebo při zvykání si na laserovou zbraň,“ uvedla Dianová, které přechod na novou střeleckou technologii neuškodil: „Zvykla jsem si rychle a slušně. Těší mě, že jsem potvrdila svou střeleckou formu z minulých let a dokázala, že ten, kdo uměl střílet s předchozím typem zbraně, tak to umí i s laserem.“

Reprezentační trenér Jakub Kučera byl z výkonu i výsledku Natálie Dianové nadšený: „Je to přesně, to co jsme si představovali. Vynikající start do velmi důležité předolympijské sezony. Natálie dokonce získala více bodů, než jsem čekal.“ Podle Kučera má Dianová nejrychlejší rytmus střelby na světě a pokud při ní bude méně chybovat, má na to pravidelně soutěžit o medailová umístění. „Čtyři chyby na patnáct zásahů nejsou špatné, ale pokud bude střílet čistě, je to jednoznačně na medaili,“ uzavřel Kučera.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Palm Springs&Rancho Mirage / USA

26. 2. 2011 | Všichni naši reprezentanti - Michal Michalík, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda postoupili bez problémů ze svých kvalifikačních skupin do nedělního finále. Výsledky najdete na stránkách UIPM.
Dnes do finálové soutěže žen nastoupí Natálie Dianová.
Lucie Grolichová bohužel nestartovala v kvalifikaci, protože ji trápí viróza.
Výsledky finále najdete ZDE.

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Palm Springs&Rancho Mirage / USA

25. 2. 2011 | Včera odstartovala v americkém Palm Springs kvalifikačním závodem žen letošní série Světového poháru v moderním pětiboji.
Se zájmem sledujeme, jak si pětice českých reprezentantů poradí s nástrahami závodu; především nás zajímá, jak si naši povedou v premiéře laserové střelby v SP, která v USA při této příležitosti proběhne. Lucie Grolichová kvůli viróze, která ji trápí od druhého dne po příletu, nemůže startovat. Do kvalifikace tudíž nastoupila jen Natálie Dianová, která bez větších problémů postoupila do zítřejšího finále. Dnes je na programu kvalifikace mužů, zítra finálová soutěž žen a v neděli finále mužů.
(V Kalifornii je o 9 hodin méně, než v Praze).
Další informace najdete na webových stránkách závodu nebo UIPM, přímé zpravodajství z obou finálových dnů již tradičně přinese 247.tv.
Výsledky kvalifikace zde:  SP1_group_1 | SP1_group_2 .

SVĚTOVÝ POHÁR # 1 - Palm Springs&Rancho Mirage / USA

22. 2. 2011 | V sobotu 19.2. odcestovala seniorská reprezentace ve složení Natálie Dianová, Lucie Grolichová, Michal Michalík, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda pod vedením Jakuba Kučery na první závod Světového poháru, který se uskuteční 24.2. - 27.2. v Palm Springs.
Podle posledních informací proběhl let dobře, až na krátké vysvětlování ohledně laserových zbraní na letišti v Praze. Z Los Angeles se výprava přemisťovala do Palm Springs auty, na místo závodu dorazila po 25 hodinách…

MEZINÁRODNÍ HALOVÝ ZÁVOD - DRZONKOW

13. 2. 2011 | O víkendu se v polském Drzonkowě konal další ze série halových závodů v moderním pětiboji. Mimo domácí reprezentanty a závodníky Lotyšska se ho zúčastnila také část naší juniorské reprezentace. Zvítězili Marcin Horbacz a Joanna Gomolińska (oba POL); Jan KUF obsadil celkově druhé místo, do první desítky se vešel také Marek SZMEK, který skončil sedmý. Lenka BILKOVÁ po slibném začátku odstoupila před kombinovanou disciplínou kvůli zdravotním problémům.
V hodnocení juniorů zvítězil Jan KUF před domácím závodníkem Szymonem Trojakem, třetí skončil Marek SZMEK a třináctý David KINDL.
CELKOVÉ VÝSLEDKY: muži | ženy.

Slavnostní vyhlášení ČPM 2010

27. 1. 2011 | Na pražské Julisce proběhlo slavnostní vyhlášení loňského ročníku Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů.
Výsledky (1. místo, 2. místo, 3. místo): 
U19 - A. Lencová, K. Janková (obě TJ Dukla Praha),
H. Kluzová (SC Bystřice) / J. Hrudka (TJ Dukla Praha),
M. Bilko (SC Bystřice), J. Frajbiš (TJ Dukla Praha), 
U17 - A. Šámalová (Porthos), K. Janková (TJ Dukla Praha), B. Ciprová (Pětibojařské sportovní centrum
v Plzni) / Z. Sznapka, M. Konvička, F. Sikora (všichni SC Bystřice), 
U15 - B. Ciprová, M. Laštovková (obě Pětibojařské sportovní centrum v Plzni), A. Humlová (SC Bystřice) /
J. Dzivý, M. Grycz (oba SC Bystřice), M. Vlach (LaRS Kladno), 
U13 - L. Chvalovská (TJ Dukla Praha), M. Matlochová (SC Bystřice), A. Radová (Pětibojařské sportovní centrum
v Plzni) / K. Vavřička (TJ Spartak Hořovice), I. Ličko (SP Rožnov), V. Břečka (TJ Dukla Praha), 
U11 - M. Martínková (TJ Kralupy), L. Kotová (Porthos),
V. Novotná (PK Příbram )/ D. Ličko (SP Rožnov), F. Houška, O. Zmeškal (oba Porthos).
Kompletní výsledky najdete zde.

MEZINÁRODNÍ HALOVÝ ZÁVOD - DRZONKOW

19. 12. 2010 | Poslední letošní závod absolvoval během uplynulého víkendu český juniorský výběr v polském Drzonkowě. Silně obsazeného mezinárodního halového závodu ve čtyřboji (61 mužů / 30 žen) se kromě našich juniorů zúčastnila kompletní domácí pětibojařská špička
a také závodníci z Ruska a Německa. V obou kategoriích zvítězili domácí - Michal Kacer a Oktawia Nowacka;
z našich skončili nejlépe Jan Kuf na šestém místě a Lenka Bilková desátá.
Výsledky:  HALA DRZONKOW .

Evropský šampion Svoboda je českým pětibojařem roku

10. 11. 2010 | David Svoboda vyhrál potřetí anketu o nejlepšího českého moderního pětibojaře roku. Pětadvacetiletý závodník pražské Dukly se na pozici krále domácího pětiboje vrátil po roce. Druhé místo obsadil armádní vicemistr světa a loňský vítěz ankety Ondřej Polívka. Třetí příčku obsadil Michal Sedlecký. V kategorii juniorů vyhrála Natálie Dianová před Janem Kufem a Lenkou Bilkovou.

"Zlato z Evropy mám doma v kuchyni pověšené na držátku na pokličky a na sběračky. Každý ho tak hned vidí," řekl Svoboda při vyhlášení, ale celý sál se viditelně bavil. David Svoboda nebyl oním zpovídaným, byl jím totiž jeho bratr - dvojče Tomáš. Toho kromě zadržovaného smíchu prozradilo i jemné ráčkování. "Za všechno vděčím svýmu bráchovi. Nebýt něj, tak tady dnes nestojím," dodal Tomáš. Moderátor slavnostního večera pak na konci programu uvedl záměnu na pravou míru. Evropský šampion David Svoboda se nemohl ceremoniálu zúčastnit, protože mu vojenské nemocnici budou brát ve čtvrtek krční mandle. "David vzkazuje, že si ocenění váží, protože to je v této konkurenci těžké," oznámil o sedm minut starší Tomáš. Svoboda vyhrál anketu už v letech 2007 a 2008. Letošní prvenství si vysloužil především díky zisku premiérového titulu mistra Evropy z maďarského Debrecínu, ale dařilo se mu i jinde. Ve finále Světového poháru v Moskvě obsadil třetí místo, v rámci seriálu triumfoval na podniku v Mexiku. Na armádním mistrovství světa v Praze pak vybojoval titul v jednotlivcích a spolu s Capalinim a Dvořákem zvítězili v družstvech. Ve světovém žebříčku patří pražskému rodákovi druhé místo za Rusem Aleksandrem Lesunem. Nevyšlo mu pouze mistrovství světa v Číně, kde coby obhájce předchozích dvou stříbrných medailí skončil až 17. Náplastí mu tak bylo jen stříbro z družstev spolu s Polívkou a Michalem Sedleckým.

Zdroj: www.iDNES.cz, Vítězslav Bureš

TRENÉRSKÝ SEMINÁŘ - ZÁKLADY ŠERMU

8. 11. 2010 | V šermírně TJ Dukla na pražské Julisce se
v sobotu 20.11. koná trenérský seminář na téma "Základy šermu pro začátečníky". Podrobnější informace najdete zde: SEMINÁŘ , vaše případné dotazy zodpoví a přihlášky přijímá Dan Kašpar (739 206 799).

KONGRES UIPM 2010 - RIGA

6. 11. 2010 |  V hlavním městě Lotyšska proběhl za účasti čtyřiceti států letošní kongres UIPM. Nejdůležitějším rozhodnutím jednání je zavedení laserové střelby pro všechny oficiální soutěže v kategoriích juniorů a mládeže (youth A a youth B) s účinností od 1.ledna 2011. Olympijská kvalifikace a OH 2012 by měly probíhat
v dosavadním formátu.
Více informací na stránkách UIPM a sport.idnes.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2010

6. 11. 2010 | Závěrečný závod letošního ročníku ČPM - Memoriál Karla Bártů proběhl dnes v Praze na Julisce.
Výsledky.

MS BIATHLE 2010 - DUBAJ / SAE

30. 10. 2010 | Dnes se v hlavním městě Spojených arabských emirátů konalo mistrovství světa v BIATHLE. Na startu byli i čtyři čeští reprezentanti, kteří se ani letos ve startovním poli neztratili. Petra KUŘÍKOVÁ se stala juniorskou mistryní světa, Petr ŠLAJS skončil v kategorii juniorů druhý, Vojtěch DĚDEK šestý. V seniorské kategorii obsadil Lukáš PURKAR skvělé druhé místo! GRATULUJEME!!!
Startovní listina | oficiální web šampionátu | výsledky.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2010

23. 10. 2010 | Předposlední závod letošního ročníku ČPM proběhl dnes v Plzni.
Výsledky.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2010

16. 10. 2010 | Osmý závod letošního ročníku ČPM proběhl dnes v Bystřici nad Olší.
Výsledky.

OLYMPIJSKÉ NADĚJE - Banská Bystrica / Slovensko

4. 10. 2010 | Uplynulý víkend se ve slovenské Banské Bystrici konal Závod olympijských nadějí (kategorie Youth A a B), letos bez zisku individuálních medailí pro Českou republiku .
Výsledky: | chlapci A | chlapci B | dívky A | dívky B |.

MČR v biathle 2010

25. 9. 2010 | Za podpory Hlavního města Prahy a ASC Dukla proběhl na pražské Julisce finálový závod Českého poháru 2010 v biathle, který byl současně mistrovstvím České republiky pro letošní rok.
Výsledky.

Reprezentační trenér Jakub Kučera hodnotí mistrovství světa v Číně i právě skončenou sezonu

13. 9. 2010 | Reprezentační trenér Jakub Kučera se v obsáhlém rozhovoru pro oficiální webové stránky Českého svazu moderního pětiboje vrací k nedávno skončenému mistrovství světa v čínském Chengdu, ale i celé sezoně. Ta byla desátá v řadě, v níž jeho svěřenci přivezli medaili ze světového šampionátu. Další přidali na červencovém ME v Maďarsku. Kučera též hovoří o budoucnosti pětiboje, zavádění laserových zbraní, olympiádě v Londýně či možném návratu Světového poháru do Česka.

Jak byste hodnotil právě skončené mistrovství světa v čínském Chengdu z pohledu českého týmu?

Na nějaké detailní hodnocení je ještě brzy. MS bylo z mnoha pohledů velmi nestandardní a český tým na něj odcestoval v porovnání s předchozími léty oslabený. Libor Capalini ukončil v červenci sportovní kariéru, Michala Michalíka vyřadilo z nominace zranění zad, kvůli viróze neodjela do Číny Barbora Kodedová, zdravotně v pořádku nebyla před startem šampionátu ani Natálie Dianová a přímo v Číně onemocněla Lucie Grolichová. To nemá vyznít jako výmluva, to je prostě skutečnost. Každopádně pokud by někdo považoval stříbrnou medaili v soutěži družstev mužů a dalších pět umístění v „top ten“ za neúspěch, pak je mimo realitu.

Jak splnili jednotlivci to, co jste od nich očekával vy?

Nezáleží na tom, zda splnili to, co jsem očekával já, ale jak jsou se svými výkony spokojeni oni sami. David Svoboda odjížděl do Číny jako novopečený mistr Evropy, suverénně letos vyhrál armádní MS i dlouhodobou část Světového poháru a pro mnohé byl největším favoritem na titul mistra světa. Pokud by se konal šampionát v Evropě, možná by ho i získal. S extrémními podmínkami se ale v Číně nedokázal úplně vyrovnat, stejně jako mnoho dalších elitních pětibojařů. Svými výkony přispěl alespoň ke kvalitním výsledkům v kolektivních soutěžích. Na světovém žebříčku zůstává druhý, a to je také objektivní obraz jeho skutečné výkonnosti... Naprosto bez výhrad byly z mého pohledu výkony Ondřeje Polívky a Michala Sedleckého. Ondřej absolvoval během šesti dnů čtyři soutěže, ve všech skončil mezi nejlepšími šesti a ve všech předvedl vůbec nejrychlejší závěrečnou kombinovanou část. Michal Sedlecký je jedním ze tří světových pětibojařů, kteří dokázali zopakovat „top ten“ umístění z červencového ME v maďarském Debrecínu, a i ve štafetě byl výborný. Natálie Dianová měla na MS životní formu, což potvrdila v kvalifikaci a hlavně ve štafetě. V situaci, kdy byla v soutěži jednotlivkyň kousek od nejcennějšího individuálního výsledku dosavadní kariéry, svého koně bohužel nezvládla. S ohledem k jejímu věku (21 let) ale všichni víme, že její čas ještě přijde. A možná už brzy. Lucie Grolichová nebyla zdravotně v pořádku, a pokud by se nekonalo MS tak daleko, vůbec by na něm nestartovala. Kvůli štafetám vynechala individuální soutěž a její výkony byly, snad s výjimkou šermu v ženské štafetě, „maximem možného“. Martin Dvořák a náhradnice Sylvie Černá svými výkony na světovou konkurenci nestačili a svá očekávání určitě nesplnili.

Jak moc ovlivnily atypické podmínky v Číně výkony a výsledky členů vašeho týmu?

Nestandardní podmínky v nichž se MS konalo, musely výkony samozřejmě ovlivnit. A netýkalo se to jen českého týmu. Mnoho špičkových družstev nebo jednotlivců extrémní podmínky vůbec „neustála“. Světová jednička Adam Marosi skončil 13., domácí mistryně světa Qian Chen uzavírala druhou desítku, dvojnásobný olympijský vítěz a pátý muž letošního ME Andrej Mojsejev a mnoho dalších nepostoupilo vůbec ani z kvalifikace. Tentokrát nešlo ani zdaleka jen o složité a atypické koně, ale o mnoho dalších věcí. Hotel, v němž byly výpravy ubytovány, měl k mezinárodnímu standardu hodně daleko. Brouky jsem na pokoji při MS ještě v životě neměl... Strava byla nekvalitní a složená prakticky výhradně z místních „specialit“. Pro některé, např. právě pro Davida Svobodu, to v praxi znamenalo 14 dní téměř bez jídla, žití jen na energetických tyčinkách a suplementech... Nový pětibojařský areál stál v Číně v přepočtu neuvěřitelné 2,5 miliardy korun, přesto byla střelnice neregulérní, běžecká trať neskutečně nerovná a vedla hlubokým bahnem. Všude smog a těžko dýchatelný vzduch. To ovlivní každého...

Můžete udělat něco proto, aby mezinárodní federace příště lépe dohlédla na přípravy a takové podmínky se již neopakovaly?

Nedělám si iluze, protože těm, kteří rozhodují, o závodníky mnohdy vůbec nejde. Je to prostě vrcholový sport, jako každý jiný. A tam jde i o „politiku“ a peníze...

A nebo se dá o něco lépe připravit?

Myslím, že jak závodníci, tak i všichni členové realizačního týmu dělali už letos všechno proto, aby byli čeští pětibojaři a pětibojařky připraveni co nejlépe. Některé věci vyšly na sto procent (např. aklimatizace na časový posun), některé už tak optimální nebyly. Jediné, co jsme mohli udělat určitě jinak, je výběr hotelu. Napříště už čínským organizátorům neuvěříme a zajistíme si pravděpodobně vlastní ubytování v kvalitním hotelu. Jde ale také samozřejmě o peníze. Start na letošním MS stál i s omezeným realizačním týmem přes milion korun. Bez pomoci ASC Dukla by to bylo hodně těžké...

Příští mistrovství světa je v Egyptě. Tušíte, co vás tam za rok čeká?

Na rozdíl od Číny se v Egyptě koná každoročně závod Světového poháru, s organizací podobných akcí mají proto větší zkušenosti. Výsledkově se v Káhiře českému týmu většinou daří. Naposledy jsme tam byli vloni v březnu a Ondřej Polívka závod SP suverénně vyhrál... Čekají nás opět nepříjemné klimatické podmínky a složití koně. Na druhou stranu ubytování bývá v posledních letech relativně kvalitní, cesta do dějiště šampionátu je výrazně kratší a levnější než letos. Můžeme proto počítat se standardně širokým realizačním týmem. Hlavně ale odpadnou starosti s aklimatizací, Káhira leží ve stejném časovém pásmu jako Praha.

Nyní závodníkům skončila sezona. Co budou dělat a kdy začíná příprava na tu novou?

V tomto týdnu nás čeká ve spolupráci s firmou APEOM testování nové střelecké laserové technologie, o jejíž budoucnosti bude rozhodovat listopadový kongres mezinárodní federace. Přechodné období máme většinou delší, než je tomu u ostatních špičkových týmů. První „iniciační“ mikrocykly začnou v posledním říjnovém týdnu, přípravu na příští sezónu zahájí český tým okolo 10. listopadu. Do té doby se budou hlavně řešit zdravotní problémy, kterých se v průběhu každé sezóny nastřádá hodně.

Uděláte něco zcela jinak, nově?

„Něco“ určitě ano, „něco zásadního“ ale určitě ne. Šampionát v Chengdu byl desátým MS v řadě, z něhož si český pětiboj přivezl alespoň jednu medaili. Olympijských sportovních odvětví, ve kterých patříme takovou dobu mezi absolutní světovou extratřídu, není v ČR mnoho. Určitě je možné dělat mnoho věcí lépe, nejde ale podle mého o systémové změny. Seniorská reprezentace generuje opakovaně špičkové výsledky na všech vrcholných akcích. Není proto moc důvodů, proč stávající systém nějak zásadně měnit.

David Svoboda si v Číně stěžoval, že neměl sílu, neměl z čeho brát. Budete ho nutit přibrat, aby váhu shazoval až
v samotné sezoně?

Až do MS letos David vyhrál prakticky všechno, co mohl. Startoval v šesti závodech, tři z nich vyhrál, dvakrát skončil třetí a jen na SP ve Velké Británii se nedostal na stupně vítězů, když doběhl sedmý. V předchozích dvou letech získal na MS v individuální soutěži stříbro, a možná právě proto se na „boj o zlato“ zaměřil až moc. Tak to ale v moderním pětiboji nefunguje... V každém sportu jde na této úrovni o detaily, které rozhodují, a ty se tentokrát bohužel nesešly. Každopádně má David za sebou fantastickou sezónu. Pokud chce (a upřímně: on moc jinou možnost nemá :-) závodit na té úrovni, kde závodí, jeho příprava bude vždycky „na hraně“. A hranice, kdy máte životní formu, jakou měl David v Debrecínu, a kdy už to zdravotně není ono (viz Čína), je velmi tenká. Určitě bude třeba udělat určité úpravy ve skladbě suplementů během soutěžní sezóny, na druhou stranu jsem přesvědčený, že hlavním důvodem Davidova stavu v Chengdu byly tamní mimořádné a nestandardní podmínky.

Tušíte, zda a které závody budou příští rok kvalifikačními pro olympijské hry 2012 v Londýně?

Tuším, ale definitivně bude o kvalifikačním klíči pro postup na OH rozhodovat až listopadový kongres UIPM. S výjimkou MS v Egyptě budou v roce 2011 další vrcholné akce v Evropě (ME v Medway Park u Londýna a finále SP na olympijských sportovištích v Londýně). To je pro všechny dobrá zpráva.

A nebo se celá kvalifikace odehraje až pro Světových pohárech a mistrovství světa 2012?

Předpokládám, že kvalifikační klíč bude podobný jako v případě dvou předchozích olympijských her.

Uvažovali byste o tom, že by se Světový pohár opět vrátil do Česka, aby měli vaši závodníci domácí podmínky?

Zvažujeme kandidaturu na závod SP, který by se mohl konat na jaře 2012. Záleží ale samozřejmě hlavně na tom, zda by to bylo ekonomicky únosné.

Zavede mezinárodní federace od příští sezony skutečně laserové pistole?

Pravděpodobně ano, opět bude záležet na rozhodnutí kongresu. Naším hlavním zájmem teď musí být, aby zůstala zachována stávající vyváženost jednotlivých disciplín. Přechod na laserovou technologii by měla proto doprovázet také dílčí změna soutěžních pravidel. A na jejím návrhu teď intenzivně pracujeme.

Pokud ano, jak a kdy se dostanou k českým závodníkům?

Jsme v úzkém kontaktu s českou firmou APEOM, která má s laserovou technologií bohaté zkušenosti. Jsou připraveni dodat prakticky okamžitě kompatibilní laserové zářiče na stávající zbraně, které používají čeští reprezentanti. Změna by pro nás nemusela být proto tak zásadní.

Kolik taková pistole stojí a je levnější nebo dražší než současné vzduchové?

Nejde jen o pistole, ale také o terče, resp. snímací zařízení. Jedno takové zařízení může stát v té nejkvalitnější verzi až 2000 eur. Předpokládám, že cena speciálních laserových pistolí bude podobná, jako u současných vzduchových (plynových) zbraní, tedy řádově okolo tisíce eur. Pokud bychom mohli používat stávající zbraně a vyměnili jen tlakovou bombu za laserový zářič, cena by nemusela překročit 100 až 150 eur.

Myslíte, že díky laserovým zbraním ubudou i komplikace při cestování letadly?

Nemyslím si, alespoň ne první fázi. Laserová technologie má určitě budoucnost, je třeba ale ještě odpovědět na mnoho otázek. Chci věřit, že k přechodu na laser dojde až tehdy, až se všechny problémy, které s laserem souvisejí, podaří vyřešit…

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2010

11. 9. 2010 | Sedmý závod letošního ročníku ČPM pořádaný zároveň jako Mistrovstvi ČR v kategorii E proběhl tuto sobotu na pražské Julisce.
Výsledky

ME youth B 2010 - Varna / Bulharsko

10. 9. 2010 | Dnes začalo v Bulharsku Mistrovství Evropy kategorie youth B (do 16ti let). Na startu je přes stovku startujících, mezi nimi i naši reprezentanti Karolína Janková, Anička Šámalová, Zbyšek Sznapka, Martin Konvička a Filip Sikora. Nejčerstvější zprávy z místa konání dodává na stránky TJ Dukla trenér Dan Kašpar, který naše závodníky vede spolu se svým kolegou Ivem Konvičkou.
Oficiální výsledky zde.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2010 - Chengdu / Čína

7. 9. 2010 | Dnes byl uzavřen program padesáteho mistrovství světa v čínském Chengdu.
Zpravodajství z šampionátu najdete na webu UIPM.
K dispozici jsou již kompletní výsledky a také fotogalerie.

České pětibojařky skončily ve štafetě na MS v Číně na šestém místě

7. 9. 2010 | České moderní pětibojařky Sylvie Černá, Natálie Dianová a Lucie Grolichová obsadily ve štafetovém závodě na mistrovství světa v čínském Chengdu šesté místo. Zvítězily Rusky před Francouzkami a Číňankami.
Konečné výsledky štafetového závodu žen najdete ZDE.

Češky nevstoupily do soutěže dobře. Po polovině šermu jim patřila poslední desátá příčka, ale zlepšeným závěrem se posunuly na sedmé místo. Na něm zůstaly i po plavání, v kterém však dosáhly čtvrtého nejlepšího času.

Krásné představení předvedly české závodnice v jízdě. Každá absolvovala parkúr jen s jedním shozem, což byl druhý nejlepší výsledek, jenž znamenal posun na 5. místo před závěrečnou kombinací běhu a střelby s odstupem minuty na první Rusky a 20 vteřin na bronzovou medaili.
Té se hned na prvním úseku přiblížila Natálie Dianová, která předávala Lucii Grolichové na čtvrtém místě. Na posledním úseku však Sylvie Černá neodolala vynikající běžkyni Leně Schönebornové z Německa a přestože střílela čistě, tak doběhla až za ní.
Český realizační tým bohužel až v závěrečném závodě celého šampionátu našel recept na složité čínské koně. „Jsou to přírodní koně a proto se musí jezdit jako ´srnky´,“ poznamenala jezdecká trenérka Ilona Kopecká.
„Medaili jsme nechaly na šermu,“ pravila v cíli Sylvie Černá a dodala: „V dalších disciplínách jsme uspěly a o to víc je škoda nevydařeného šermu.“ Podobný názor měla také Natálie Dianová: „Průběh závodu ukázal, že patříme do světové špičky a kdybychom všechny jako tým lépe zašermovaly, mohly jsme být ještě výš.“
Lucie Grolichová se i v běhu cítila o mnoho lépe než před dvěma dny, kdy se na start smíšené štafety s Ondřejem Polívkou postavila po osmidenním léčení virózy. „Kdyby se běžel mix dnes, tak máme medaili. Skutečně to bylo o mnoho lepší. Škoda. Ale i s holkami jsme si na ni mohly sáhnout. Jen kdybychom lépe šermovaly,“ uzavřela Grolichová.
Výsledky štafety žen: 1. Rusko (Grečičniková, Churaskinová, Struchtaková) 5374 bodů, S. Francie (Arnaudová, Cazeová, Clouvelová) 5214, 3. Čína (Čenová, Miaová, Žangová) 5166, … 6. ČR (Černá, Dianová, Grolichová) 4892.

Čeští moderní pětibojaři skončili ve štafetě na MS v Číně pátí

6. 9. 2010 | Čeští moderní pětibojaři Ondřej Polívka, Michal Sedlecký (na snímku vlevo v akci při šermu proti Zimarevovi z Kazachstánu) a David Svoboda obsadili ve štafetovém závodě na mistrovství světa v čínském Chengdu páté místo, když za třetími Rusy zaostali o třináct sekund. Zvítězili Bělorusové, kteří až ve finiši porazili Korejce.
Konečné výsledky štafetového závodu mužů najdete ZDE.

 Češi vstoupili do závodu slušným pátým místem v šermu. Po plavání se propadli na jedenáctou příčku, která jim patřila i po jízdě na koní. Do poslední disciplíny vbíhali s odstupem 42 sekund na zlato a 30 sekund na bronz. K medaili se blížili okamžitě od startu a při běhu se posouvali vpřed. Překonali šest soupeřů, ale na poslední dva či čtyři už nestačili. „Je to škoda,“ prohlásil v cíli David Svoboda a doplnil: „Na medaili jsme určitě měli. Ale já jsem ve střelbě nesplnil to, co jsem měl. Místo pěti zásahů jsem při každé střelbě potřeboval osm. A to je na mě moc.“ Na otázku, kde se stala chyba, Svoboda odvětil: „Museli jsme dohánět ztrátu a proto jsem riskoval a začal střílet zbytečně rychle, takže jsem si nekontroloval mířidla.“

Také Michal Sedlecký si myslí, že Češi přišli o medaili na střelnici. „Závod byl od začátku dobře rozjetý, ale kdyby každý jednu dvě rány ušetřili, byla medaile,“ poznamenal Sedlecký.

Nejsmutnější z české trojice byl Ondřej Polívka. Patnáct hodil po cíli smíšené štafety s Lucií Grolichovou, v níž skončili čtvrtí, nastoupil k dalšímu závodu. A opět skončil kousek od stupňů vítězů. „Na konci bylo cítit, že už stehna nemohou, prostě nešlo soupeře chytit,“ hlesl Polívka, který v šesti dnech absolvoval čtyři závody. „Za mě zase mohou říct, že stejně jako v neděli s Lucií, ani v mužské štafetě mi nevyšel šerm,“ uzavřel Polívka.

Padesáté mistrovství světa skončí v úterý štafetou žen. Za Česko nastoupí Sylvie Černá, Natálie Dianová a Lucie Grolichová.

Výsledky závod štafet MS: 1. Bělorusko (Meljach, Micyk, Prokopenko) 6132 bodů, 2. Korea (Jung, Kim, Nam) 6108, 3. Rusko (Florov, Lesun, Mojsejev) 6026, ... 5. Česko (Polívka, Sedlecký, Svoboda) 5966.

Grolichová a Polívka skončili pět sekund za medailí při premiéře smíšených štafet na mistrovství světa

5. 9. 2010 | Čeští reprezentanti Lucie Grolichová a Ondřej Polívka obsadili v premiéře smíšených štafet na mistrovství světa moderních pětibojařů v čínském Chengdu čtvrté místo, když za medailí zaostali o pět sekund. Zvítězili Poláci Sylvia Czwojdzinská a Remigiusz Golis.
Konečné výsledky: | smíšená štafeta |.

První polovina šermu se z českého pohledu nevyvíjela dobře, ale pak se především díky stále lepší se Grolichové, která v Číně nastoupila kvůli viróze k první závod, posunuli Češi na sedmou příčku. Tu obsadili také v plavání. Třetí nejlepší parkúr je posadil na třetí místo před poslední kombinovanou disciplínou. V devatenácti sekundách se na startu srovnalo osm týmů s minimálními odstupy. Grolichová již na první ze dvou střeleb ztatila a předávala Polívkovi za medailovými pozicemi. Jenže Polívka opět potvrdil, že patří ke špičce v kombinovaném závodě. Ze druhé střelby, poslední v závodě, vybíhal ze třetího místa. Jenže neodolal náporu Litevce Justinase Kinderise, který skončil třetí v individuální závodě. V cíli na něj ztrácel pět sekund.
„Je to škoda. Ale v závěru už jsem neměl síly, abych Kinderise předběhl a zajistil bronz,“ říkal v cíli smutný Polívka, podle kterého Kinderisovi pomohlo, že na poslední střelbě zůstal příliš dlouho. „Možná to zní divně, ale v tom případě mu to zřejmě skutečně pomohlo, protože víc si odpočinul,“ vysvětlil Polívka.
Grolichová přiznala, že po osmi dnech pobytu v hotelu, kde léčila od příletu do Číny virózu, tušila, že ještě nebude zcela připravená na fyzické disciplíny. „To se bohužel potvrdilo. Bohužel mi k horšímu běhu ještě nevyšla střelba. Jinak šerm a jízda na koni se mi vydařily a jsem s nimi spokojená,“ uvedla Grolichová a společně s Polívkou odhalili, co chybělo k medaili. „Kdyby lépe zastřílela,“ řekl Grolichová. „A já lépe zašermoval,“ doplnil Polívka a jednohlasně dodali: „Tak jsme měli medaili.“
V pondělí 6. září se na MS moderních pětibojařů koná štafetový závod mužů. V českém týmu by se měla objevit očekávaná trojice Michal Sedlecký, David Svoboda a Ondřej Polívka, který krátce po doběhu o svém zařazení do ní mluvil s trenérem Jakubem Kučerou. „Cítím se na to. Jen ráno při šermu to bude trochu těžší, než ze sebe člověk dostane únavu,“ uzavřel Polívka.
Výsledky smíšených štafet: 1. Polsko (Czwojdzinská, Golis) 5660 bodů, 2. Ukrajina (Těreščuková, P. Tymoščenko) 5622, 3. Litva (Rimsaiteová, Kinderis) 5594, 4. ČR (Grolichová, Polívka) 5574.

Pětibojařka Natálie Dianová nedokončila finále MS

4. 9. 2010 | Česká moderní pětibojařka Natálie Dianová nedokončila finále mistrovství světa v čínském Chengdu, přesto jí pořadatelé klasifikovali na 35. místě. O její neúčasti v závěrečné kombinované disciplíně běhu a střelby rozhodl trenér Jakub Kučera poté, co rozhodčí českou závodnici stáhli po šestém odmítnutí poslušnosti koně Ce Hou z parkúru.
Konečné výsledky: | jednotlivci |, | družstva |.

 Dianová při jízdě překonala první dvě překážky, na třetí dvakrát navedla koně na překážku, ale on pokaždé odmítl poslušnost. Poté, co se stejná situace opakovala na překážkách čtyři a pět ji jury podle pravidel ze závodiště vykázala. V reglementu stojí, že jezdec se smí dopustit pouze šesti takových chyb.

Realizační tým, i sama Natálie Dianová, se shodl na to, že tentokrát byla chyba na straně závodnice. „Ano, ten kůň byl normální, ´jetelný´,“ přiznala Dianová a doplnila: „Rozhodně nešlo o tak problémového koně, kterého měl v pátek David Svoboda. Prostě jsem udělala chyby a nezvládla ho. Měla jsem být víc důraznější, ale zároveň mu povolit, abych ho tolika netahala otěžemi.“ Na otázku, jak k takové situaci může dojít, Dianová odpověděla: „Nejsem ještě tak zkušená a vyježděná. Navíc se mi toho sešlo víc, protože se mi na koních nedařilo již v srpnu na juniorském mistrovství světa.“
Jednadvacetiletá Dianová se po parkúru propadla na předposlední 34. místo a do závěrečné kombinace měla startovat s odstupem více než pěti minut na vedoucí Amelii Cazeovou z Francie. Protože neměla šanci zasáhnout do bojů o medaili a nebo se pokusit o umístění v Top 10, tak ji trenér Kučera z disciplíny odhlásil. „Bylo to logické rozhodnutí nás obou s ohledem na to, že chceme postavit silnou ženskou štafetu, která má medailové ambice. Proto Natálie absolvovala při rozcvičování střelecký trénink, ale tříkilometrový běh už neabsolvovala,“ vysvětlil Kučera. 
Výsledky finále žen: 1. Cazeová (Fr.) 5344 bodů, 2. Rimsaiteová (Lit.) 5272, 3. Schönebornová (Něm.) 5216, … 35. Dianová (ČR) nedokončila, po dvou disciplínách 2172. Grolichová kvůli nemoci nenastoupila do kvalifikace. Družstva: 1. Francie (Arnaudová, Cazeová, Eudesová) 15 108, 2. Velká Británie (Fellová, Murrayová, Prenticeová) 14 876, 3. Německo (Schleuová, Schönebornová, Traumannová) 14 832.

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2010 - Chengdu / Čína

4 . 9. 2010 | Amélie Cazéová z Francie (na snímku) se stala v Chengdu světovou šampionkou, v družstvech byly nejlepší Francouzky. Natálie Dianová po nevydařené jízdě odstoupila a skončila celkově pětatřicátá.
Průběžné zpravodajství najdete na stránkách UIPM, kompletní výsledky na stránkách Cardsys.
Konečné výsledky:
šerm | plavání | jízda | kombi | CELKEM | družstva |

Čeští moderní pětibojaři získali stříbro v soutěži družstev na MS v Číně

3. 9. 2010 | Čeští moderní pětibojaři Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda získali stříbrnou medaili v soutěži družstev na mistrovství světa v čínském Chengdu. V jednotlivcích skončil nejlépe Ondřej Polívka na 6. místě. Michal Sedlecký uzavřel první desítku a David Svoboda obsadil 17. příčku.

 Svoboda tak neobhájil dvě stříbra z posledních dvou šampionátů. Výmluvy nehledal. Věděl, že pátek třetího září nebyl jeho den. Již od rána se necítil v pohodě, což bylo vidět především v šermu. „Cítil jsem se slabý, protože jsem v poslední době hodně zhubnul a neměl
z čeho brát. Navíc jsem neměl jiskru. Doufal jsem, že přijde s atmosférou MS, ale bohužel,“ neskrýval Svoboda, který netuší, kde se stala chyba, že mu nevyšel zrovna nejdůležitější závod sezony. Svou pozici nevylepšoval ani v plavání či jízdě na koni. V ní však nepropadl tak jako na olympijských hrách v Pekingu před dvěma roky. Věděl, že tady doplatil na své chyby. „Kdybych měl v Pekingu koně jako tady, tak jsem tam získal zlato,“ poznamenal Svoboda. Na koně si nestěžovali ani Ondřej Polívka a Michal Sedlecký, který zajel devátý nejlepší parkúr a udržel tým v boji o medaile.

Radostí zářil Ondřej Polívka, který šestým místem dosáhl nejlepší umístění na MS v individuálním závodě. „Ale před odletem co Číny jsem trochu věřil i v medaili,“ přiznal Polívka a doplnil: „Ale poté, co jsme tady museli absolvovat a jaké byly podmínky, tak jsem nakonec i se šestým místem spokojený. Přiznám, že před kombinací jsem tak vysoko nemyslel. Chtěl jsem do desítky. A každé další lepší umístění bylo bonusem navíc.“
Michal Sedlecký věří, že druhým umístěním v Top 10 v sezoně (na ME v Maďarsku byl devátý), stříbrnou medailí z družstev si zajistil místo v Dukle Praha i pro příští sezonu. „Snad jsem ukázal, že do světové špičky patřím. Byla to má nejlepší sezóna po pěti letech, takže doufám, že budu závodit i dál,“ poznamenal Sedlecký.
Stříbrem uzavřeli Češi medailově bohatou desetiletku. V každé z posledních deseti sezonách dovezli vždy minimálně jednu medaili
z mistrovství světa.
Do poslední kombinované disciplíny vybíhali Češi s následujícími odstupy na první místo a bronz: Sedlecký 48 sek./33, Polívka 51/36
a Svoboda 1:26 minuty/1:11.
Výsledky finále mužů. 1. Karjakin 5816 bodů, 2. Lesun (oba Rus.) 5760, 3. Kinderis (Lit.) 5712, … 6. Polívka 5636, 10. Sedlecký 5516, 17. Svoboda (všichni ČR) 5456. Družstva: 1. Litva (Kinderis, Krungolcas, Makarovas) 16 788 bodů, 2. Česko (Polívka, Sedlecký, Svoboda) 16 608, 3. Maďarsko (Kasza, Marosi, Németh) 16 384.

Natálie je ve finále mistrovství světa v Číně

2. 9. 2010 | Česká moderní pětibojařka Natálie Dianová postoupila do sobotního finále mistrovství světa v čínském Chengdu. Ve své kvalifikační skupině A obsadila 13. místo. O své finálové účasti rozhodla už při šermu a v plavání. Před poslední disciplínou – střelbou
s během – již byla na postupové pozici, takže mohla šetřit síly.

 „Bylo to přesně tak, jak jsem si představoval. Aby Natálka v klidu postoupila a ušetřila co nejvíce sil,“ hodnotil kvalifikaci své svěřenkyně reprezentační trenér Jakub Kučera.

„Věděla jsem, že by v postupu by neměl být problém. Většinou se odvíjí od šermu. A protože jsem ho zvládla průměrně, byla jsem spokojená a dodalo mi to jistotu. V běhu jsem si hlídala postup, a tak jsem poslední kilometr absolvovala v tréninkovém tempu, abych neplýtvala silami,“ doplnila Dianová, která nyní bude do finále regenerovat a odpočívat.
Lucie Grolichová kvůli viróze do závodu nenastoupila. V hotelu se stále lečí, aby byla fit do závodů štafet.
Česká trojice Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda vstoupí v pátek 3. září do mužského finále. Nepůjde v něm jen o individuální medaile, ale i o pořadí družstev. Na červencovém mistrovství Evropy v něm Češi získali stříbrné medaile. Zlato jim při stejném bodovém zisku s Němci uteklo jen kvůli tomu, že nevyhráli jednu z disciplín. Také v Chengdu hodlají Češi získat medaili. Pomoct by jim měl i fakt, že do bojů o ně nezasáhnou favorizovaní Rusové, protože člen jejich družstva Andrej Mojsejev neprošel kvalifikací.
Česká televize vysílá na programu ČT4 od 9.20 hodin souhrn šermu, plavání a závěr jízdy na koni. Od 11.50 hodin poběží přímým přenosem závěrečná kombinace a následující vyhlášení výsledků.
Výsledky kvalifikace žen – skupina A: 1. Clouvelová 3940, 2. Arnaudová (obě Fr.) 3896, 3. Fellová (VB) 3880, … 13. Dianová (ČR) 3831. Skupina B: 1. Cazeová (Fr.) 3940, 2. Patakiová (Maď.) 3852, 3. Marquesová (Braz.) 3848.

Tři čeští pětibojaři Polívka, Sedlecký a Svoboda postoupili do finále mistrovství světa v Číně

1. 9. 2010 | Čeští moderní pětibojaři Ondřej Polívka, Michal Sedlecký (na fotografii vlevo) a David Svoboda bez problémů postoupili z kvalifikace mistrovství světa v čínském Chengdu. Do pátečního finále se neprobojoval jen Martin Dvořák, kterému k postupu scházelo dvanáct příček. Všichni tři postupující rozhodli o své finálové účasti v závěrečné disciplíně kvalifikace – běhu se střelbou, protože po plavání a šermu byli za postupovými místy. A opět potvrdili, že v kombinaci patří k nejlepším na světě, neboť skvělým během si všichni tři s přehledem pojistili start ve finále, takže budou bojovat o medaili i v soutěži družstev.

„Ale spadl mi kámen ze srdce,“ přiznal mistr Evropy z červencového šampionátu v Maďarsku David Svoboda a doplnil: „Trochu jsem se vyděsil po prvních dvou ranách první střelby, které jsem poslal mimo. Jenže pak jsem se chytil.“ A to doslova, protože z následujících třikrát pěti ran už ani jednou neminul.
Michal Sedlecký, dosud jediný český mistr světa v individuálním závodě, musel běžet na plno. „Dokonce víc než jsem chtěl. Ale to proto, že předchozí dvě disciplíny mi úplně nevyšly, stejně jako první střelba. Ale rozdíly byly minimální, takže jsem si postup pohlídal,“ uvedl Sedlecký.
Ondřeje Polívku nepotěšila vlastní střelba a šerm. „Tam jsem ztratil. Trochu jsem se bál, jak na tom budu se střelbou. Sice to nebylo úplně zdařilé, ale protože ostatní kazili ještě víc než já, tak jsem ani nemusel běžet na plno a šetřil jsem síly na finále,“ poznamenal Polívka.
Černý Petr zůstal Martinu Dvořákovi, který netajil, že o postup přišel v první polovině šermu a při střelbě. „To jsou mé slabší disciplíny. Výkony v nich mám nahoru dolů a dnes to bylo bohužel dolů,“ řekl Dvořák.
Výsledky kvalifikace mužů – skupina A. 1. Soto (Mex.), 2. Kinderis (Lit.) oba 4420 bodů, 3. Guo (Čína) 4412, … 11. Sedlecký (ČR) 4332. Skupina B: 1. Giancamilli (It.), 2. Kim (Korea), Golis (Pol.) všichni 4408, … 8. Svoboda (ČR) 4400. Skupina C: 1. Jung (Korea) 4416, 2. Frolov (Rus.), 3. Chmielewski (Pol.) oba 4412, … 6. Polívka 4408, 24. Dvořák (oba ČR) 4024.

Lucie Grolichová nemůže závodit v Číně kvůli viróze

1. 9. 2010 | Česká moderní pětibojařka Lucie Grolichová nemůže startovat v individuálním závodě na mistrovství světa v čínském Chengdu kvůli viróze. Ta ji trápí od příletu do dějiště šampionátu. Podle vlastních slov se zřejmě nakazila při sedmnáctihodinovém letu do Asie. O její neúčasti rozhodli společně s trenérem Jakubem Kučerou pouze pár hodin před startem kvalifikace. Do ní tak vstoupí jediná česká reprezentantka – Natálie Dianová.

 „Bylo to těžké rozhodování. Nás obou, ale nakonec jsme se s Lucií shodli, že zvolíme to nejlepší řešení i pro další průběh mistrovství,“ uvedl Kučera, který doufá, že Grolichová během čtyř dní, které zbývají do společné štafety žen a mužů, nemoc překoná a bude případně připravená nastoupit. „Lucie by kvalifikaci na individuální závod zřejmě zvládla, ale báli jsme se toho, aby to ještě více neohrozilo její zdraví a možné nasazení do dalších závodů,“ doplnil Kučera.

Podle Kučery je důležité, aby byla Grolichová fit pro štafetu žen, která sedmého září celý šampionát uzavře. „Jednak obhajujeme loňský titul a druhak jsme v této disciplíně dlouhodobě úspěšní. A medaile ze štafety má stále svou váhu. Navíc už dlouho razíme zásadu, že závodit budou jen zdraví,“ uzavřel Kučera.

Čeští pětibojaři Dvořák, Polívka, Sedlecký a Svoboda vstoupí do kvalifikace mistrovství světa v Číně

 31. 8. 2010 | Čeští moderní pětibojaři vstoupí ve středu 1. září do mistrovství světa v čínském Chengdu. Čtveřice Martin Dvořák, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda a s nimi 84 závodníků z 28 zemí zahájí 50. světový šampionát kvalifikací. Do pátečního finále postoupí po dvanácti nejlepších ze tří kvalifikačních skupin..

Trenér českých reprezentantů věří, že ze čtyřlístku jeho svěřenců postoupí minimálně tři. „Kvalifikace je o prokázání výkonnosti a nedělání chyb. A když tak, ne velkých chyb,“ řekl těsně před startem mistrovství Kučera. Jeho kvartet je na rozdíl od Lucie Grolichové zdravotně zcela v pořádku. „Nevím o ničem, co by mělo limitovat jejich výkony.“
Tím ovšem může být neovlivnitelný a všudypřítomný smog. „Jenže na ten se stejně nedá připravit. Holt se s tím musejí vyrovnat,“ poznamenal Kučera, který podobnou situaci zažil při olympijských hrách před dvěma roky v Pekingu. „Jenže tehdy se situace po drastických zásazích zdejší vlády výrazně zlepšila. Ale tady nikdo zasahovat nebude,“ vysvětlil Kučera, jenž je z podmínek tohoto šampionátu velmi rozčarovaný, a doplnil: „Je to tady hodně atypické, nestandardní a když se podívám ven z oken hotelu, tak jediné, na co se těšíme je, až budeme odlétat. Tak špatné podmínky, jak ubytování i stravování, nebyly při tak významné akci mnoho let. Možná deset,“ uvedl Kučera. Co reprezentanty šokovalo, byl štítek s nápisem „Dog Meat“ (psí maso) v oficiální jídelně MS. „Něco takového je pro nás netolerovatelného,“ poznamenal Kučera a posteskl si: „Jen škoda, že to neuvidí nikdo z představitelů mezinárodní federace. Bydlí v pětihvězdičkovém hotelu ve středu Chengdu a ti nejdůležitější, tedy závodníci, v této díře na konci světa. A k tomu všemu ještě musíme jezdit 50 minut do místa, které je ještě kus za koncem světa. Mezi rýžovými poli tam postavili Národní centrum moderního pětiboje za 2,5 miliardy korun. Jde údajně o nejmodernější sportovní architekturu, ale detaily se hrubě nevydařily. Stavěli ho totiž ti, kteří to neumějí a nezeptali se těch, kteří se vyznají.“
Podle Kučery je možné, že budou závody neregulérní, protože například šířka výběhu ze střelnice činí místo pravidly předepsaných čtyř metrů jen jeden a půl metru. Výška stolů pro pistole a nábojnice je na samé hranici regulérnosti. „Všude v Evropě je 80 centimetrů, tady jsou dokonce pod 70, které jsou předepsanou hodnotou. Ale to vše nahrává domácím. Vždyť Číňanky jsou jasně nejmenšími závodnicemi. Jak k tomu přijde například Ondřej Polívka se svými 191 centimetry?“ ptal se Kučera, obávající se též zranění závodníků, protože travnatý koberec pokládali pořadatelé teprve dva dny před kvalifikací a je plný nerovností. „Lucie Grolichová dokonce tvrdila, že na něm hrozí zlomeniny,“ popsal Kučera. Na večerní technické poradě se rozhodlo, že trasa závěrečného běhu se pro kvalifikace změní a místo před tribunou povede po asfaltové cestě za ní.
Michal Sedlecký vstoupí ve skupině A do kvalifikace v 8.30 hodin čínského času, do „béčka“ zařazený David Svoboda, obhájce dvou stříbrných medailích z posledních dvou šampionátů, startuje v 10.00 a hodinu po poledni začne kvalifikace také pro Martina Dvořáka a Ondřeje Polívku. O postupujících by mělo rozhodnuto do devatenácti hodin místního času, tedy do 13.00 SELČ.
Vít Chalupa

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2010 - Chengdu / Čína

27. 8. 2010 | Dnes dorazila do dějiště letošního MS v Číně pod vedením trenéra Jakuba Kučery první část české výpravy - Natálie Dianová, Lucie Grolichová, Martin Dvořák, Ondřej Polívka, Michal Sedlecký, David Svoboda, fyzioterapeut Vladimír Brejcha a trenér Jiří Adam, který bude v průběhu šampionátu působit také ve funkci mezinárodního rozhodčího. V neděli se k týmu připojí předseda ČSMP Jan Hrdina, v pondělí přiletí poslední část výpravy se Sylvií Černou a jezdeckou trenérkou Ilonou Kopeckou. Vrchol letošní sezóny zahájí 1.9. kvalifikace mužů. Závěrečnou část finálového závodu mužů a vyhlášení vítězů bude možné sledovat v pátek 3.září od 11:50 v přímém přenosu na ČT4, tentýž den od 9:20 do 11:35 můžete sledovat sestřih z šermu, plavání a přímo také závěr jízdy. Aktuální zpravodajství přímo z místa konání bude zasílat Vít Chalupa. Další informace sledujte na www.sport.cz, sport.idnes, nebo na oficiálních webových stránkách MS 2010.

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY PŘINÁŠÍ CARDSYS.

YOUTH OLYMPIC GAMES 2010 - SINGAPORE

24. 8. 2010 | V Singapuru dnes skončily soutěže moderních pětibojařů. Informace o YOG najdete na stránkách Českého olympijského výboru, na oficiálních stránkách YOG, podrobné zpravodajství trenéra Daniela Kašpara pak na pětibojařských stránkách TJ Dukla. Alice LENCOVÁ po vynikajícím začátku (šerm 1040 bodů), slušném plavání (2:28) a nepříliš povedeném kombi (14:44) obsadila celkové šestnácté místo, mezi děvčaty byla nejlepší Kubánka Leydi Laura MOYA LOPEZ.  V soutěži chlapců zvítězil Dae Beom KIM (KOR), Martin BILKO posbíral 3836 bodů (600 šerm | 2:12 plavání | 12:24 kombi), to stačilo pouze na celkově třiadvacáté místo. V dnešním závodu smíšených štafet - složení bylo určeno losem - byli nejlepší Anastasija Spas (UKR) a Ilja Šugarov (RUS), Martin Bilko v páru s Litevkou Gintare Venckauskaite obsadili deváté místo, Alice Lencová
s Angličanem Gregem Longdenem skončili třiadvacátí.
Celkové výsledkydívky | chlapci | mix štafety.

MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ 2010 - Székesfehérvár

9. 8. 2010 | V maďarském Székesfehérváru se konalo juniorské mistrovství světa v moderním pětiboji. V individuálních soutěžích zvítězili domácí závodníci Sarlota Kovács a Bence Demeter, v soutěži družstev byli nejlepší Angličanky a Korejci. Umístění našich: 7. Natálie Dianová, 16. Barbora Kodedová, 19. Lenka Bilková - družstvo obsadilo čtvrté místo, 27.David Kindl, 33.Jan Kuf, družstvo skončilo deváté.
Celkové výsledky najdete na stránkách Cardsys.

Program šampionátu:
5.8. kvalifikace juniorek (59 přihlášených)
6.8. kvalifikace juniorů (72 přihlášených)
7.8. finále juniorky (36 nejlepších z kvalifikace)
8.8. finále junioři (36 nejlepších)
9.8. tříčlenné štafety juniorek
10.8. tříčlenné štafety juniorů 

Online rozhovor s Davidem Svobodou

22. 7. 2010 | David Svoboda, novopečený mistr Evropy v moderním pětiboji z Maďarského Debrecínu, podstoupí zítra od 11 hodin online rozhovor na nejčtenějším sportovním webu v Česku - www.sport.cz. Lze se na něj dostat i přes stránku www.seznam.cz. Svoboda bude hostem redakce krátce po svém životním výsledku a otázky mu lze posílat už nyní. Stačí se dostat na stránku www.sport.cz a tam už je jednoduché otázky pokládat. Rozhovor potrvá hodinu a dotazy lze i navázat i na odpovědi Davida Svobody.

Štafeta pětibojařů skončila na mistrovství Evropy šest sekund za medailí

20. 7. 2010 | Česká štafeta moderních pětibojařů Jan Kuf, Ondřej Polívka a David Svoboda obsadila na mistrovství Evropy v maďarském Debrecínu čtvrté místo. Za medailí zaostala šest sekund. Díky tomuto umístění se kvalifikovala na zářijové mistrovství světa do Číny. Zvítězili domácí Maďaři před Poláky a Litevci.

Češi bojovali do předposledního úseku kombinace střelby s během nejen o medaili, ale i o zlato. V prvních třech disciplínách (šermu, plavání a jízdě) obsadili Češi shodně třetí místa a do kombinace vybíhali z druhé příčky, osm sekund za Maďary. Individuální mistr Evropy David Svoboda potvrdil životní formu a štafetu vytáhl během krátké doby na čelo a s náskokem předával Janu Kufovi, devatenáctiletému juniorovi, který absolvoval svůj premiérový závod na takové úrovni. Hned na první střelbě neunesl tíhu zodpovědnosti, výrazně ztratil a propadl se na osmé místo. Téměř zázrak se podařil Ondřeji Polívkovi, který skvěle zastřílel a neustále se posouval vpřed. Zastavil se poslední stupínek před medailí.
„Pokud se dá někomu něco vyčítat, tak mně,“ uvedl po závodě reprezentační trenér Jakub Kučera a dodal: „Možná jsem se unáhlil s nominací, ale v 15 ze 14 disciplín jsme ukázali, že jsme mistry Evropy. Honzovi nemá cenu nic vyčítat, protože až na jednu střelbu předvedl skvělý výkon. Ale věděli jsme, že právě ve střelbě může být problém. Prostě se stalo.“ Kučera vysvětlil, že u Kufa chtěl jít stejnou cestou jako před roky u Polívky a Svobody, kdy je do štafety zařadil také jako juniory.
„Ano, pokazil jsem to a klukům jsem se již omluvil,“ přiznal po závodě smutný Kuf (na snímku vlevo) a doplnil: „První střelbou jsem se protrápil. Asi na mě dolehla ta zodpovědnost a to, že mi David předával jako prvnímu. Navíc byl za mnou Maďar a ještě k tomu jsem nikdy nezávodil před tak bouřlivým publikem.“
„Honza se nemá za co stydět. Absolvoval výborný závod. Tak jsme prostě čtvrtí. I to je podle mě úspěch,“ komentoval výkon kolegy a umístění mistr Evropy z individuálního závodu David Svoboda. „Po druhé střelbě jsem ještě doufal, že bych to mohl na medaili dotáhnout, ale bohužel. V závěru už mi chyběly síly,“ uvedl Polívka.
Výsledky mužských štafet: 1. Maďarsko (Marosi, Kasza, Németh) 6202 bodů, 2. Polsko 6086, 3. Litva 6062, 4. ČR (Svoboda, Kuf, Polívka) 6040.

Družstvo žen skončilo páté ve štafetě ME

19. 7. 2010 | České reprezentantky v moderním pětiboji Sylvie Černá, Natálie Dianová a Lucie Grolichová na medaili v závodě štafet na mistrovství Evropy v Debrecíně nedosáhly. Mezi osmi týmy skončily na pátém místě. Zvítězily domácí Maďarky, druhé skončily Němky, třetí příčka patří Polsku.

Češky byly před poslední kombinovanou disciplínou – během se střelbou – na prvním místě a vybíhaly s náskokem devíti sekund před Maďarkami. V prvním kole běhu začala Černá ztrácet a klesala v pořadí. Zřejmě se na ní projevil nepříjemný a velmi nebezpečný pád z koně, který prožila pouze pár minut před startem jízdy, kterou však zvládla bravurně a čistě. „Nechci se na to vymlouvat, ale asi se to projevilo, protože jsem se vůbec necítila dobře a špatně se mi běželo,“ uvedl Černá. Její slova potvrdil kouč Jakub Kučera: „Je tam zřejmě nějaký zdravotní problém, protože jinak si tak slabý běh nedovedu vysvětlit,“ poznamenal trenér, který kvůli vývoji situace a nemožnosti zasáhnout do medailových bojů na posledním úseku šetřil Dianovou, jež se za dva týdny zúčastní juniorského mistrovství světa.
Výsledky ženských štafet: 1. Maďarsko (Kovácsová, Gyeneseiová, Tóthová) 5366 bodů, 2. Německo 5324, 3. Polsko 5300, … 5. ČR (Černá, Dianová, Grolichová) 5088. 
V úterý 20. července evropský šampionát v Maďarsku skončí závodem mužských štafet. Tu českou tvoří mistr Evropy v individuálním závodě David Svoboda, Ondřej Polívka a Jan Kuf, devatenáctiletá naděje českého pětiboje.

Rozhovor s novým mistrem Evropy

18. 7. 2010 | V posledním kole tříkilometrového běhu ani na sekundu nezapochyboval, že by se nestal mistrem Evropy. David Svoboda potvrdil, že je momentálně zřejmě nejkomplexnějším a nejlepším moderním pětibojařem planety. Způsob, jakým porazil evropskou špičku udivil i domácí maďarské publikum, které se považuje za nejvyspělejší na světě. Tvrdí se totiž, že moderní pětiboj je právě v Maďarsku národním sportem

Věřil jste, že byste po neúspěchu v jízdě na koni mohl ještě bojovat o medaile, případně přímo o titul?
Věřil. Věděl jsem, že ztrácím na první místo 48 sekund a jsem na hranici desítky. U mě je to tak, že pokud je ztráta do minuty, vždy jsem díky běhu schopný promluvit do bojů o medaile, případně je získat.
Takže neúspěch v jízdě vás nevykolejil?
Ne, ne. Pokud narážíte na podobnou situaci na olympiádě v Pekingu, tak to už jsem hodil za hlavu a netrápí mě to. Tehdy jsem ještě na koni příliš jezdit neuměl, ale nyní je to jiné. Ty chyby tady nebyly moje. To mi po jízdě řekli i experti. Oni už dnes vidí, že jsem na koni konkurenceschopný.
Čekal jste, že v běhu se střelbou doženete čelo po první střelbě a prvním okruhu?
Ale ano. Skutečně jsem dobře střílel a běh byl vždy mojí silnou stránkou…
… ale že to bude tak jednoduché?
Ne, to jsem nečekal. Ale soupeři mi svými chybami otevřeli cestu k titulu. V posledním kole jsem si byl jistý, že titul získám.
Před čtrnácti dny jste se stal armádním mistrem světa, nyní evropským šampionem. Sníte o triple? Tedy že sbírku doplníte v září v Číně titulem mistrem světa?
Samozřejmě. To je můj cíl. Před začátkem sezony považuji za největší vrchol právě MS, ke kterému vše směřuji. Dobrá umístění na ostatních závodech jsou vlastně takové bonusy. Teď už si mohu odškrtnout Evropu i armády. Z obou mám zlato. Teď už mi zbývá jen svět a olympiáda.
Kam vlastně vedle dvou stříber z MS řadíte evropské zlato?
No. Já vlastně nevím. Mistrovství světa je pro mě víc. Ale toto je první zlato. Takže radši řeknu že nastejno, aby si lidé nemysleli, že jsem nafoukaný.

David Svoboda je mistrem Evropy v moderním pětiboji

18. 7. 2010 | David Svoboda se stal v maďarském Debrecínu mistrem Evropy v moderním pětiboji. Společně s Michalem Michalíkem a Ondřejem Polívkou navíc získal stříbrnou medaili v soutěži družstev se stejným bodovým ziskem jako Němci. O jejich celkové výhře po dlouhém dohadování rozhodlo vítězství v šermu.

Svoboda rozhodl o svém triumfu až v závěrečné kombinaci běhu a střelby. Před poslední disciplínou ztrácel na zlato deset pozic a 48 sekund. Již po první střelbě se přiblížil medailovým pozicím, protože nejen přesně, ale také neuvěřitelně rychle střílel. Do posledního kilometru již vybíhal z první pozice. „A to už jsem věděl, že vyhraji,“ uvedl v cíli Svoboda, kterého nezlomil ani nezdar na koni. V této disciplíně skončil až 34., tedy třetí od konce. „Nezdar na olympiádě v Pekingu jsem hodil za hlavu a dnes i experti tvrdí, že jezdím srovnatelně se špičkou, ale dnešní chyby nešly na můj vrub,“ objasnil Svoboda a dodal: „Vím, že pokud před během neztrácím víc než minutu a pohybuji se kolem 10. místo, vždy mohu útočit na medaili. Proto jsem věřil, že ji udělám i v Debrecíně.“ Sportovně přiznal, že mu pomohli i soupeři: „Ano, v kombinaci mě neohrozili a cestu ke zlatu mi vlastně otevřeli svými chybami.“
Stříbro z družstev Svoboda přijal s rezervou. „Samozřejmě je mi líto, že to není zlato. Zvlášť, když šlo o tak vyrovnaný závod, který vlastně skončil z mého pohledu remízou. Dvě zlata by byla krásná,“ litoval zatím nejúspěšnější účastník ME. Medailovou sbírku může rozšířit ještě v úterní štafetě. „Ale ještě je přede mnou mistrovství světa, které je pro mě vždy vrcholem sezony,“ uzavřel Svoboda.
Finále se skvěle vydařilo také Michalu Sedleckému, který se prostřílel a proběhal až k devátému místu. Kdyby byl členem družstva, o jeho celkovém vítězství by nebylo pochyb. „Jsem rád. Takový výsledek vždy udělá radost,“ pravil exmistr světa Sedlecký a vysvětlil, čím se dostal do první desítky: „Střelbou. Ta mi vyšle skvěle. A když jsem k tomu přidal slušný běh, jsem v desítce.“ Tam se Sedlecký posunul z 24. příčky po jízdě.
Ještě větší zlepšení se vydařilo Ondřeji Polívkovi, obhajujícímu šampionovi z loňského Lipska. Přestože hůř šermoval i jezdil na koni, nakonec měl kombinaci běhu a střelby hned druhý za Svobodou a posunul se na konečné 12. místo.
Naopak střelba s během nevyšla Michalu Michalíkovi a ten se po předchozích dobrých výkonech propadl na 27. místo.
Výsledky ME: 1. Svoboda (ČR) 5812 bodů, 2. Weale (VB) 5776, 3. Köllner (Něm.) 5732, … 9. Sedlecký 5676, 12. Polívka 5652, 27. Michalík (všichni ČR) 5508.
Družstva: 1. Německo (Köllner, Borrmann, Gebhardt) 16 972, 2. ČR (Michalík, Polívka, Svoboda) 16 972, 3. Litva 16 932
Program ME: 19. července: závod ženských štafet, 20. července: závod mužských štafet

ME 2010 DEBRECÍN / Maďarsko

18. 7. 2010 | Výsledky průběžné i celkové najdete
na stránkách CARDSYS, další informace najdete
na stránkách šampionátu, nebo UIPM.

Natálie Dianová obsadila 14. místo ve finále pětibojařského mistrovství Evropy

17. 7. 2010 | České reprezentantky Natálie Dianová
a Lucie Grolichová obsadily ve finále mistrovství Evropy
v moderním pětiboji, které se koná v maďarském Debrecínu, 14. a 23. místo. Zvítězila Francouzka Amelie Cazéová před olympijskou vítězkou Lenou Schönebornovou z Německa. Třetí skončila Litevka Donata Rimšaiteová.

 Závod výrazně ovlivnila průtrž mračen s bouřkou, která se nad Debrecínem prohnala pár minut před tím, než měly do jízdy na koni vstoupit obě české reprezentantky. Dvě závodnice před Dianovou jury závod na 50 minut přerušila. Do té doby se skákalo na vyprahlém podkladu a pětibojařky projížděly kursem s minimálními bodovými ztrátami. Poté se závodiště změnilo v až nebezpečné oraniště, koně podkluzovali, čistá jízda se stala výjimkou. Přes obtížné podmínky obě Češky parkúr dojely, ale doplatily na ně. Dianová v něm skončila 25., Grolichová ještě o šest míst horší.

„Ano, v parkúru jsem mohla dosáhnout lepšího výsledku, protože kůň byl skvělý. Jenže když už mě až na třetí pokus pustili na jízdu, oba jsme se báli a nebyli si jistí. Škoda,“ litovala v cíli Dianová (na snímku vlevo se raduje z vítězství nad Maďarkou Tóthovou). Trenér Jakub Kučera viděl v průtrži mračen klíčový moment celého závodu. „Stát se to může, ale na tak významné akci by měla jury lépe zareagovat,“ uvedl Kučera a vysvětlil: „Nemělo by se stát, aby závodnice strávily na koni více než hodinu místo dvaceti minut. Závod se mohl skutečně přerušit a holky nemusely promoknout na kost. Lucie byla v sedle dokonce 75 minut. A to se samozřejmě odrazilo na jejím výkonu v běhu.“ Podle Kučery absolvovala Dianová v daných podmínkách velmi kvalitní závod. „Skvěle plavala, šermovala nadprůměrně a kdyby měla na koni stejné podmínky jako před bouřkou, mohla být klidně do šestého či osmého místa,“ doplnil Kučera. Výkon Grolichové ovlivnil už ranní šerm, v němž proti svým zvyklostem ztratila a na nejlepší se již nedotáhla.
Družstvo ve složení Dianová, Grolichová a Lenka Bilková obsadilo 8. příčku. Doplatilo na to, že Bilková neprošla do finále a do soutěže se jí počítalo jen 3400 bodů z kvalifikace, v níž chybí jízda na koni.
V neděli 18. července v osm hodin ráno vstoupí do finále ME čtveřice českých reprezentantů Michal Michalík, Michal Sedlecký, David Svoboda a Ondřej Polívka, který obhajuje loňský titul z Lipska.
Výsledky ME: 1. Cazéová (Fr.) 5400 bodů, 2. Schönebornová (Něm.) 5392, 3. Rimšaiteová (Lit.) 5352, … 14. Dianová 5104, 23. Grolichová (obě ČR) 5012.
Družstva: 1. Německo (Schönebornová, Trautmannová, Schleuová) 15 624, 2. Maďarsko (Gyeneseiová, Tóthová, Kováscová) 15 556, 3. Velká Británie (Fellová, Spenceová, Livingstonová) 15 464, … 8. ČR (Dianová, Grolichová, Bilková) 13 516.
Program ME: 18. července: finále mužů, 19. července: závod ženských štafet, 20. července: závod mužských štafet

Finále žen na ME v Debrecíně přerušila průtrž mračen

 17. 7. 2010 | Finále žen na mistrovství Evropy v maďarském Debrecíně přerušila průtrž mračen. Závod výrazně ovlivnila, neboť se nad Debrecínem prohnala pár minut před tím, než měly do jízdy na koni vstoupit obě české reprezentantky. Dvě závodnice před Natálií Dianovou (na snímku) jury závod na 50 minut přerušila. Do té doby se skákalo na vyprahlém podkladu a pětibojařky projížděly kursem povětšinou čistě. Poté se závodiště změnilo v až nebezpečné oraniště, koně podkluzovali, čistá jízda se stala výjimkou. Přes obtížné podmínky Dianová i Lucie Grolichová parkúr zvládly a před poslední kombinací běhu a střelby si nepohoršily. Kvůli přerušení jízdy na koni jury poslední disciplínu - kombinaci běhu a střelby - odstartovali o 20 minut později.

Všichni čeští muži postoupili do finále pětibojařského mistrovství Evropy v maďarském Debrecínu

16. 7. 2010 | Všichni čeští moderní pětibojaři postoupili do nedělního finále mistrovství Evropy, které se koná v maďarském Debrecínu. Nikdo ze čtveřice Michal Michalík (na snímku vlevo), Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda neměl s postupem sebemenší problémy.

Trenér Jakub Kučera byl s postupem všech svých svěřenců spokojen. „Semifinále není o výkonech, ale o taktice a postupu. A ten měli všichni pod kontrolou,“ řekl Kučera, podle něhož tým splnil zatím jen první krok. „Druhý bude následovat. Jsme tu právě kvůli finále a tam se ukáže,“ doplnil Kučera, jehož potěšilo, že kvalifikací neprošel jeden Maďar a Rus, kteří byli přihlášení do soutěže družstev. Tím Čechům v boji o medaile ubyli dva velcí soupeři, ne-li favorité.

„Do kombinace běhu se střelbou jsem nastupoval trochu pod tlakem, protože jsem pokazil šerm, ale rychle a dobře jsem střílel, takže jsem se uklidnil a postup si pohlídal,“ uvedl v cíli obhajující evropský šampión Ondřej Polívka, který po loňských úspěších cítí, že ho i soupeři více sledují. „Osobně se cítím trochu víc pod tlakem a jsem z toho malinko nervóznější, ale na druhou stranu mě to motivuje, abych dosáhl stejných výsledků,“ doplnil.
Také exmistr světa Michal Sedlecký postup kontroloval. „Plaval jsem na hranici osobního rekordu, takže standard, ale v šermu jsem chtěl vyhrát o dva zápasy více, abych měl víc klidu do kombinace,“ hodnotil Sedlecký a připustil: „Střelba ještě není v optimálu, na úkor času kazím techniku, ale zatím se mi to nedaří uhlídat. Technika v rychlopalbě není tak jistá, abych se o střelbu jako takovou mohl opřít.“ Do nedělního finále hodlá především odpočívat. „Natrénovat se již nedá nic nedá, takže půjde o to se psychicky uvolnit a uvědomit si, že při střelbě nesmím pospíchat, abych nekazil techniku a přesnost,“ uzavřel Sedlecký.
David Svoboda, který vybíhal do poslední disciplíny, až ze 13. místa během prvního kilometru ztrátu stáhl, dokonce se usadil na čele, ale poté kontrolovatelně zvolnil. „Měl jsem jediný úkol. Postoupit. To jsem splnil a protože se vše vyvíjelo dobře, tak jsem poslední kilometr skutečně úplně vypustil,“ objasnil taktiku Svoboda, jenž si nejvíce stěžoval na počasí. Teplota překonává též v Maďarsku rekordy a včera vystoupila k 35 stupňům Celsia. „V takovém počasí jsem ještě nezávodil. Bylo to hrozné a proto jsem se tak trápil. Ale pamatuji si, že před čtyřmi roky při juniorském MS v Číně to bylo obdobné, kvalifikací jsem proúpěl a nakonec získal dvě zlata,“ uvedl Svoboda.
Michal Michalík byl se svým postupem nejvíce spokojený, protože těšně před šampionátem, léčil nemocná třísla. „V závodě jsem ho trochu cítil, ale nevnímal. Věřím, že i pro finále budu stoprocentně fit,“ konstatoval Michalík, jenž vybíhal do kombinace z druhého místa po plavání a šermu, který ve své skupině vyhrál. První položku střelby ovládl a vedl. Komplikace si způsobil při druhé položce. „Tak špatně jsem ještě nestřílel. Zapomněl jsem si totiž špunty do uší a zřejmě mě rozhodilo, když jsem slyšel střelbu ostatních. Pak jsem musel v běhu přidat, ale závěr už byl v klidu,“ uzavřel Michalík.
V sobotu je na programu finále žen, kterého se zúčastní české reprezentantky Natálie Dianová a Lucie Grolichová.
Mužské finále startuje v neděli 18. července v osm hodin šermem.
Výsledky kvalifikace – skupina A: 1. Marosi (Maď.) 4356 bodů, … 8. Sedlecký, 9. Polívka (oba ČR) shodně 4300. Skupina B: 1. de Luca (It.) 4280, … 4. Svoboda 4272, 11. Michalík (oba ČR) 4264.
Program ME: 17. července: finále žen, 18. července: finále mužů, 19. července: závod ženských štafet, 20. července: závod mužských štafet

MEZINÁRODNÍ JUNIORSKÉ MISTROVSTVÍ POLSKA

10. 7. 2010 | V Drzonkowě proběhlo Mezinárodní juniorské mistrovství Polska v moderním pětiboji, kterého se zúčastnila i část naší juniorské reprezentace. V soutěži juniorek zvítězila domácí závodnice Magdalena Walesa (4996 bodů), mezi juniory byl nejlepší Francouz Christopher Patte (5520). Marek Szmek obsadil páté místo (5304), David Kindl skončil šestadvacátý (3864 bodů, bez jízdy) a Veronika Andrlová (4436) dokončila devátá.
Celkové výsledky: | junioři | juniorky |. 

CISM WORLD CHAMPIONSHIP 2010 - Praha

4. 7. 2010 | David SVOBODA se stal armádním mistrem světa v moderním pětiboji !!! Ziskem 5900 bodů obsadil první místo před druhým Ondřejem POLÍVKOU (5764), třetí doběhl korejský reprezentant Kim Te-san (5760). Český tým v sestavě David Svoboda, Libor Capalini, Martin Dvořák obsadil první místo v soutěži družstev. Libor Capalini ziskem této zlaté medaile završil svou úspěšnou pětibojařskou kariéru. V soutěži žen zvítězila Jelena Rublevská z Lotyšska (5300 bodů), přez Brazilkou Yane Marques (5284), bronzovou medaili získala česká reprezentantka Lucie GROLICHOVÁ (5256). Armádními mistryněmi světa se staly české reprezentantky Lucie Grolichová, Natálie Dianová a Sylvie Černá v hodnocení družstev.
Další informace najdete na stránkách závodu [CISM] nebo na sport.idnes.
[Výsledky]  [Fotogalerie]

YOUTH OLYMPIC GAMES 2010 - Singapore

1. 7. 2010 | Na srpnovou Olympiádu mládeže v Singapuru byli pro pětibojařskou soutěž mezinárodní federací UIPM za ČR nominováni Alice Lencová a Martin Bilko. Dvojici sportovců doplní trenér Daniel Kašpar.
Seznam všech pětibojařů, kteří se za jednotlivé národní federace kvalifikovali, najdete zde:  yog.2010 .

WORLD CUP 2010 FINAL - Moskva / Rusko

20. 6. 2010 | David Svoboda (5788 bodů) obsadil ve finálovém závodu letošního ročníku Světového poháru v moderním pětiboji skvělé třetí místo. Zvítězil úřadující mistr světa Adam MAROSI z Maďarska (5828) před domácím reprezentantem Iljou Frolovem (5800). Ondřej Polívka (5444) skončil po nevydařeném parkúru čtyřiadvacátý.
V ženském finále byla nejlepší olympijská šampionka Lena SCHÖNEBORN (GER/5348 bodů) před Donatou Rimšaite (LIT/5292) a Jelenou Rublevskou (LAT/5272).
Pořadí našich v cíli: 15.Lucie Grolichová (4972), 23.Sylvie Černá (4840) a 25.Natálie Dianová (4816).
Další informace najdete na webu UIPM, aktuální reportáže Vítězslava Bureše čtěte na sport.idnes, kompletní výsledky jsou na stránkách CARDSYS.

HUNGARIAN JUNIOR OPEN - Budapest / Maďarsko

18. 6. 2010 | Jan KUF skončil se ziskem 5716 bodů druhý na Otevřeném mistrovství Maďarska juniorů v moderním pětiboji, které se konalo v Budapešti. Zvítězil domácí reprezentant Bence DEMETER (5876). Umístění dalších našich závodníků - 16. David Kindl (5132), 19. Marek Szmek (4980).

Celkové výsledky | HunJunOpen |.

MS YOUTH A - Uppsala / Švédsko

13. 6. 2010 | Ve švédské Uppsale skončilo Mistrovství světa osmnáctiletých, které bylo zároveň závěrečnou kvalifikací pro letní Olympijské hry mládeže (YOG 2010). Šampionátu se účastnilo 90 závodníků a 70 závodnic z osmatřiceti zemí. Mistry světa v této kategorii se stali Jiahao HAN (CHN / 4624 b. ) a Zsófia FÖLDHÁZI (HUN / 4104 b.). Našim se příliš nedařilo - Martin Bilko skončil na 51.místě (3996 bodů | 780 šerm | 2´14 plavání | 12´22 combi), 60.místo obsadil Jakub Hrudka (3832|720|2´23|12´21), na 76.místě dokončil Ondřej Svěchota (3584|740|2´22|13´32). Družstvo skončilo šestnácté. V soutěži děvčat obsadila Alice Lencová 45.místo (3316|2´29|760|14´19).V závodě štafet byli nejlepší Korejci a Číňanky, naši chlapci byli třináctí.
Celkové výsledky najdete na webu UIPM, podrobnější zprávy čtěte zde.

WORLD CUP #5 - Berlín / Německo

6. 6. 2010 | Německé hlavní město hostilo pátý závod seriálu Světového poháru 2010 v moderním pětiboji. Na startu se sešlo celkem 159 závodníků a závodnic z jednatřiceti zemí. V mužském finále byl nejlepší Ilja Frolov (RUS/5752 bodů), druhé místo obsadil Justinas Kinderis (LTU/5748) a třetí byl Riccardo de Luca (ITA/5740). Jediný český zástupce ve finále - Michal Michalík - skončíl s 5296 body sedmadvacátý. V nedělním finále žen skončila jediná Češka na startu - Lucie Grolichová - na jedenáctém místě (5036 bodů). Zvítězila domácí reprezentantka Lena Schöneborn (5296) před Francouzkou Amelií Cazé (5252) a Polkou Sylvií Czwojdzinskou (5220).
Další informace na stránkách UIPM nebo sport.idnes, kompletní výsledky jsou na stránkách Cardsys.

ME JUNIORŮ - Golegã / Portugalsko

30. 5. 2010 | ČESKÁ SMÍŠENÁ ŠTAFETA  V SESTAVĚ NATÁLIE DIANOVÁ / JAN KUF BRONZOVÁ!
» Po dramatickém průběhu vybojoval český mix celkovým ziskem 5608 bodů na MEJ bronzové medaile. Zvítězila štafeta Ruska (Churaskina/Nedov - 5876) před Ukrajinou (Chochlova/Nakoněšnyj - 5752 bodů). [mix štafety
» Evropským juniorským šampionem se stal polský reprezentant Remigiusz Golis (5860 bodů), na druhém a třetím místě skončili závodníci Ruska Artem Nedov (5816) a Ruslan Djačkov (5792). Sedmý doběhl Jan Kuf (5676 | 880 | 2´03 | 1160 | 11´10), jedenáctý skončil Marek Szmek (5600 | 856 | 2´07 | 1144 |11´09) a třiatřicátý David Kindl (5116 | 784 | 2´07 | 884 |11´47). [finále muži]. Družstvo obsadilo páté místo, zvítězilo Rusko před Maďarskem a Polskem.
» Titul evropské juniorské šampionky získala Jekatěrina Churaskina (RUS | 5416 bodů) před Katy Burke (GBR) a Anaïs Eudes (FRA). Natálie Dianová skončila třináctá (5116 | 712 | 2´12 | 1192 | 12´30), Lenka Bilková dvacátá (5020 | 856 | 2´22 | 1200 | 13´02) a Alice Lencová třiatřicátá (4560 | 760 | 2´23 | 1188 | 14´25). [finále dívky]
Pořadí v soutěži družstev:
1.Rusko, 2.Maďarsko, 3.Francie....6.Česká republika.
» Naše štafeta (Kindl/Kuf/Szmek) obsadila celkové páté místo |štafety muži|, dívčí štafeta v sestavě Andrlová/Bilková/Lencová skončila sedmá |štafety dívky|.
Kompletní výsledky najdete na oficiálních stránkách šampionátu, obrázky ze závodu si můžete prohlédnout zde.

VALNÁ HROMADA ČSMP

20. 5. 2010 | Letošní Valná hromada Českého svazu moderního pětiboje na svém zasedání kromě obvyklé agendy projednala žádosti dvou nově založených oddílů moderního pětiboje a všemi hlasy je přijala za řádné členy ČSMP. Novými členy svazu se tedy staly oddíly moderního pětiboje TJ Autoškoda Mladá Boleslav a TJ Spartak Hořovice. Přejeme hodně sportovních úspěchů!

ČPM 4 - CENA KLUBU PORTHOS

15. 5. 2010 | Přes sto závodnic a závodníků v pěti věkových kategoriích se sešlo na pražské Julisce při čtvrtém závodu Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů 2010. Závod kategorie C byl zároveň Mistrovstvím České republiky čtrnáctiletých pro letošní rok. Mistrovské tituly získali Barbora Ciprová (PSC Plzeň) a Jan Dzivý (SCB Bystřice nad Olší).
Současně proběhl i třetí závod Českého poháru 2010 v BIATHLE. Kompletní výsledky najdete zde.

ME youth A 2010 - Varna / Bulharsko

15. 5. 2010 | Evropskými šampiony osmnáctiletých se v bulharské Varně stali Gulnaz Gubajdulina (RUS/4096) a Gergely Demeter (HUN/4568).
Celkové výsledky najdete na stránkách bulharské federace. Naši závodníci se letošního ME v této kategorii neúčastnili.

WORLD CUP #4 - Budapest / Maďarsko

9. 5. 2010 | David SVOBODA opět na stupních vítězů - tentokrát bronzový! Finálový závod mužů  SP v Budapešti ovládl Alexandr Lesun (RUS / 5724 bodů), druhý skončil Andrejus Zadněprovskis (LIT / 5656), na třetí místo z desáté pozice před startem combi doběhl David Svoboda (5628 bodů). Ondřej Polívka kvůli zdravotním problémům z finálového závodu odstoupil.
Ve finále ženské soutěže čtvrtého závodu zvítězila olympijská šampionka Lena SCHÖNEBORN z Německa (5268 bodů), druhá byla Amelie Cazé z Francie (5260), na třetím místě skončila domácí závodnice Leila Gyenesei (5128). Naše reprezentantky skončily obě v první desítce! -  osmá Natálie Dianová (5088), na devátém místě Lucie Grolichová (5044).
Celkové výsledky najdete na stránkách Cardsys, podrobnosti z průběhu závodu čtěte na sport.idnes,
nebo na stránkách UIPM.

MEZINÁRODNÍ JUNIORSKÉ ZÁVODY - Drzonkow

2. 5. 2010 | V polském Drzonkowě proběhly první májový víkend mezinárodní juniorské závody, kterých se pod vedením trenéra Tomáše Janka zúčastnila i část našeho reprezentačního výběru této kategorie. Celkovým vítězem mužské soutěže se stal domácí závodník Remigius GOLIS, Marek Szmek skončil devátý, Jakub Hrudka dvanáctý. Mezi juniorkami byla nejlepší německá reprezentantka Annika SCHLEU.
Celkové výsledky: junioři / juniorky.

MEMORIÁL MILANA KADLECE - Praha / Poděbrady

25. 4. 2010 | Po dvouleté odmlce se poslední dubnový víkend vrátil na pražskou Julisku tradiční mezinárodní juniorský závod - Memoriál Milana Kadlece. Kromě domácí juniorské reprezentace jsme na startu viděli závodníky a závodnice z dalších osmi zemí - Argentiny, Francie, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a Velké Británie. Mezi juniory zvítězil Jan KUF (na obrázku) celkovým ziskem 5836 bodů (šerm 1108 / plavání 2:02 / combi 11:35 / jízda 1172). Na druhém místě skončil německý reprezentant Alexander Nobis (5616), třetí byl Peter Prill z Maďarska (5608). Umístění dalších našich závodníků: 4.místo David Kindl (5540 / 856 / 2:07 / 11:25 / 1152), 11.místo Marek Szmek (5412 / 820 / 2:09 / 11:36 / 1128), 20.místo Jakub Hrudka (4980 / 784 / 2:16 / 12:15 / 968), 25:místo Martin Bilko  (3800 / 712 / 2:09 / 13:11 / v jízdě nestartoval).
Vítězství v závodu juniorek vybojovala Anne Hackel (GER / 5256 bodů), na druhém místě skončila Elodie Clouvel (FRA / 5072) a třetí dokončila Lydia Rosling (GBR / 4988). Těsně za ní se umístila Lenka Bilková (4980 / 916 šerm / 2:22 plavání / 13:26 combi / 1200 jízda), Alice Lencová dokončila na 9.místě (4640 / 888 / 2:25 / 13:56 / 992) a Veronika Andrlová skončila po nevydařeném parkúru patnáctá (3584 / 776 / 2.28 / 13:24 / 0).
Celkové výsledky:  MMK junioři / MMK juniorky .
Fotografie Nicole Rauvolfové ze závodu si můžete prohlédnout zde.

EVROPSKÝ POHÁR MLÁDEŽE GEN.G.S.PATTONA

2. 5. 2010 | V Plzni se konal již devátý ročník Evropského poháru mládeže generála G.S.Pattona v moderním trojboji, současně jako Mistrovství České republiky kategorie B (do 16ti let). Na startu se sešla téměř stovka závodníků a závodnic z dvanácti zemí. V individuálním závodu chlapců zvítězil Alessandro Colasanti z Itálie, mezi děvčaty byla nejlepší Alexandra Bettinelli z Německa. V hodnocení týmů stojí za povšimnutí umístění chlapeckého družstva ČR, které ve složení Martin Konvička, Filip Sikora a Zbyšek Sznapka obsadilo celkové druhé místo. Mistrovské tituly za vítězství v MČR kategorie B získali Karolína JANKOVÁ (Dukla Praha / 3180 bodů) a Martin KONVIČKA (SCB / 3708 bodů).
V závodu smíšených štafet byli nejlepší Anastasia Petrova a Michail Jakovlev z Ruska, náš nejlepší pár Karolína Janková/Zbyšek Sznapka skončil devátý.
Celkové výsledky: chlapci / dívky / družstva chlapci / družstva dívky / mix štafety .

WORLD CUP #3 - Medway / Velká Británie

11. 4. 2010 | Ondřej POLÍVKA ve finále těsně druhý! Ondra podlehl až na cílové čáře aktuální světové jedničce a úřadujícímu mistru světa Adamovi Marosimu z Maďarska (oba shodně 5760 bodů). Do elitní desítky se vešel i druhý z našich David Svoboda (7.místo / 5620 bodů).
Finálový závod žen vyhrála Amelie Cazé (FRA) před Donatou Rimsaite (LTU) a domácí reprezentantkou  Mhairi Spence. Našim děvčatům se nedařilo - Sylvie Černá skončila ziskem 4196 bodů třiatřicátá, Natálie Dianová byla pro technickou závadu pistole ve druhé střelbě eliminována a skončila šestatřicátá.
Kompletní výsledky najdete na stránkách Cardsys, další podrobnosti z průběhu závodu na stránkách UIPM, podrobné zpravodajství najdete na sport.idnes.cz.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2010

10. 4. 2010 | Druhý závod letošního ročníku ČPM proběhl za rekordní účasti více, než 130ti startujících z domova i ze zahraničí na Julisce. Hlavním závodem programu bylo Mistrovství ČR kategorie A (do 18ti let). Zvítězili Alice Lencová a Jakub Hrudka, oba Dukla Praha. Současně s ČPM se konal i druhý závod prvního ročníku Českého poháru v biathle.
Celkové výsledky všech kategorií najdete zde.

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2010

21. 3. 2010 | První jarní den odstartoval i domácí závodní sezónu. Na pražské Julisce proběhl jako Cena Dukly první závod seriálu Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů 2010 a současně také první ročník Ceny hlavního města Prahy v biathle. Na startu se sešlo celkem 74 závodníků a závodnic ve čtyřech věkových kategoriích.

Junioři v Drzonkowě

21. 3. 2010 | V polském Drzonkowě proběhl tento víkend za účasti našeho juniorského výběru mezinárodní závod v moderním pětiboji. Na startu se sešlo 46 závodníků, zvítězil domácí reprezentant Karol Dzudziek (5728 | 1000 | 2.13 | 1180 | 11:02). Umístění našich: 8. Jan Kuf (5596 | 980 | 2.11 | 1180 | 11.36), 10. David Kindl (5496 | 900 | 2.12 | 1180 | 11.40), 15. Marek Szmek (5228 | 840 | 2.08 | 912 | 11.35), 18. Jakub Hrudka (5152 | 960 | 2:19 | 1060 | 12.53). Mezi juniorkami (26 startujících) byla nejlepší domácí závodnice Oktawia Nowacka (5340 | 1128 | 2.19 | 1160 | 12.49). Na čtvrtém místě skončila naše reprezentantka Lenka Bilková (4936 | 1128 | 2.28 | 1200 | 14.12), osmá byla Alice Lencová (4660 | 1000 | 2.26 | 1200 | 14.55) a devátá skončila Veronika Andrlová (4656 | 904 | 2.33 | 1180 | 14.08). Celkové výsledky najdete zde, fotogalerii Nicoly Rauvolfové si můžete prohlédnout tady.

WORLD CUP #2 - Cairo / Egypt

21. 3. 2010 | Druhý závod letošního ročníku Světového poháru se konal v egyptské Káhiře. V kategorii mužů zvítězil součtem 5588 bodů Litevec Edvinas Krungolcas (832 | 2.12 | 1200 | 11.05), mezi ženami byla tentokrát nejlepší Jevdokia Grečičniková z Ruska (5204 | 1024 | 2.24 | 1120 | 12.32).
Celkové výsledky závodu najdete na stránkách UIPM.
Naši reprezentanti se v současné době připravují ve španělské Barceloně až na třetí závod Světového poháru, který proběhne za tři týdny v Anglii.

WORLD CUP #1 - Playa del Carmen / Mexico

7. 3. 2010 | David SVOBODA zvítězil v prvním závodu letošního ročníku Světového poháru v mexickém Playa del Carmen celkovým součtem 5808 bodů (952 | 2.07 | 1164 | 10.44) !!! Na třináctém místě skončil Ondřej Polívka (5564 | 880 | 2.09 | 1128 | 10.49), třiatřicátý skončil Michal Sedlecký (5232 | 808 | 2.19 | 1140 | 11.50) a šestatřicátý doběhl Martin Dvořák (4792 | 784 | 2.16 | 620 | 11.35).
Ve finále žen zvítězila celkovým součtem 5476 bodů olympijská šampionka Lena Schöneborn /GER/. Lucie Grolichová obsadila třinácté místo (4988 | 904 | 2.24 | 1180 | 13.11), Natálie Dianová doběhla dvacátá (4680 | 640 | 2.18 | 1136 | 13.28). Celkové výsledky najdete na stránkách UIPM v sekci Results.

Mezinárodní halové mistrovství Maďarska

21. 2. 2010 | V Budapešti skončilo finálovým závodem mužů mezinárodní halové mistrovství Maďarska v moderním pětiboji. Silně obsazené soutěže se pod vedením trenérů Jana Jakubíčka a Iva Konvičky zúčastnila druhá část naší juniorské reprezentace: Jan Kuf obsadil konečným ziskem 5436 bodů (974 | 2.12 |12.16 | 1196) pěkné třinácté místo, David Kindl skončil čtyřiadvacátý (5288 | 784 | 2.14 | 11.46 | 1136). Třetí z našich juniorů Marek Szmek se do finále neprobojoval, k postupu z kvalifikace mu chybělo pouhých 28 bodů. Celkovým vítězem se stal domácí reprezentant Róbert Kasza (5784 bodů) před Litevci Justinasem Kinderisem (5764) a Tomasem Makarovasem (5660), úřadující mistr světa Ádám Marosi (5624) skončil tentokrát až čtvrtý.
V sobotním finále žen obsadila Lenka Bilková konečné osmnácté místo (4548 | 952 | 2.37 | 14.58 | 1180).
Kompletní výsledky najdete zde.

Kontrolní závod v Drzonkowě

14. 2. 2010 | První letošní závod absolvovala v polském Drzonkowě během uplynulého víkendu část juniorské reprezentace pod vedením reprezentačního trenéra Tomáše Janka. Jakub Hrudka si vyzkoušel svůj první závodní parkúr, závod dokončil mezi juniory na 19.místě celkovým ziskem 4960 bodů (880 šerm | 2.18 plavání | 1140 jízda | 13.19 kombi). Alice Lencová obsadila mezi juniorkami celkově šesté místo (celkem 4756 bodů | 1064 | 2.33 | 1200 | 14.26), Veronika Andrlová skončila ve stejné soutěži devátá (4560 | 808 | 2.31 | 1140 | 14.04).
Celkové výsledky obou kategorií najdete zde.

Slavnostní vyhlášení ČPM 2009

21. 1. 2010 | V prostorách VIP salonku FK Dukla Praha na Julisce proběhlo slavnostní vyhlášení loňského ročníku Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů, současně byli medailemi oceněni i první tři juniorky a první tři junioři z loňského juniorského mistrovství České republiky v moderním pětiboji.

Mistrovství ČR 2009 - junioři (ročník narození 1988 a mladší)

1.Ondřej PolívkaASC Dukla1951.Natálie DianováASC Dukla132
2.David KindlTJ Dukla492.Barbora KodedováPSC108
3.Jan KufTJ Dukla403.Lenka BilkováSCB64
ČPM 2009 - kategorie A (ročník narození 1991 a mladší)
1.Jan KufDukla14 8521.Alice LencováTatran11 908
2.David KindlDukla14 3822.Karolína JankováDukla10 765
3.Jakub HrudkaFS13 9883.Lucie PřibylováDukla6 782
ČPM 2009 - kategorie B (ročník narození 1993 a mladší)
1.Zbyšek SznapkaSCB10 9381.Alice LencováTatran8 628
2.Martin BilkoSCB10 4122.Klaudie WalachováSCB8 178
3.Jiří ŽákÚstí10 0443.Hana KluzováSCB7 910
ČPM 2009 - kategorie C (ročník narození 1995 a mladší)
1.Martin KonvičkaSCB9 1201.Barbora CiprováPSC8 780
2.Filip SikoraSCB9 1202.Anna ŠámalováPorthos8 756
3.Jiří ŽákÚstí9 1083.Marcela LaštovkováPSC8 516
ČPM 2009 - kategorie D (ročník narození 1997 a mladší)
1.Marek GryczSCB5 7321.Lea ChvalovskáDukla6 580
2.Tomáš BouškaDukla5 1962.Alexandra HumlováSCB5 780
3.Vojtěch BřečkaDukla5 1843.Anna KretkováPSC5 224
ČPM 2009 - kategorie E (ročník narození 1999 a mladší)
1.Ondřej GemovPSC5 6311.Míša MatlochováSCB6 353
2.Michal BoudníkDukla5 5272.Adéla RadováPSC6 019
3.Dominik ŠromDukla5 3363.Lenka KottováPorthos5 824

Reprezentační výběry pro rok 2010

14. 1. 2010 | Výkonný výbor ČSMP na svém prvním letošním zasedání schválil nominaci sportovců do seniorského a juniorského reprezentačního družstva ČR v moderním pětiboji pro letošní rok.
Aktuální přehled najdete na stránce Reprezentace.

Ondřej Polívka juniorským sportovcem roku 2009

22. 12. 2009 | Ondřej Polívka byl v rámci 51. ročníku ankety Sportovec roku vyhlášen nejlepším letošním českým juniorem. Celkovou vítězkou ankety se stala Martina Sáblíková, do elitní desítky se i přes letošní vynikající výsledky bohužel žádný z moderních pětibojařů nevešel. Ondrovi patří naše velká gratulace, jemu i ostatním reprezentantům přejeme do nadcházející sezóny kromě pevného zdraví i výsledky nejméně tak dobré, jako byly ty v roce 2009.
< Ondřej na fotografii Martina Rodeze pro kalendář módní návrhářky Valentiny Armandi, více zde.

Pražský vánoční maraton 2009

20. 12. 2009 | Tento víkend se v šermírně a v atletickém tunelu na Julisce uskutečnil první ročník Pražského vánočního maratonu v šermu kordem, pořádaný šermířským a pětibojařským oddílem TJ Dukla Praha spolu s ASC Dukla a Českým svazem moderního pětiboje. Na startu se nakonec sešlo 86 šermířek a šermířů z pěti zemí. V soutěži mužů zvítězil Tomáš Kovařík (USK Praha), mezi ženami se prosadila Lenka Bilková (SCB Bystřice). Turnaj se podle mínění většiny účastníků vydařil, organizátoři nasbírali množství cenných zkušeností, nejlepší šermíři si odvezli množství hodnotných cen a všichni se již těšíme na příští ročník Pražského vánočního maratonu v roce 2010.
Podrobné hodnocení a celkové výsledky najdete na stránkách pětibojařského oddílu TJ DUKLA Praha.

Trenérský seminář - licence C

12. 12. 2009 |  Na pražské Julisce byl závěrečným testem zakončen seminář pro zájemce o získání trenérské licence C v moderním pětiboji.
Powerpointové prezentace některých přednášek najdete na www.mpduklapraha.cz.

VT Ramsau 2009

7. 12. 2009 | Devět našich reprezentantů odcestovalo pod vedením ternéra Jakuba Kučery do rakouského Ramsau, kde budou během desetidenního výcvikového tábora budovat kondiční základ pro následující závodní sezónu.

Moderní pětibojaři nejlepšími armádními sportovci

12. 11. 2009 | Moderní pětibojaři zcela ovládli vyhlášení ankety nejlepších armádních sportovců letošního roku. David Svoboda skončil druhý v "soutěži" jednotlivců, Ondřej Polívka zvítězil mezi juniory, kolektivem roku se stali David s Ondřejem, nejlepším armádním sportovním oddílem se stal oddíl moderního pětiboje a tak vlastně nikoho nepřekvapilo, že nejlepším armádním trenérem byl vyhlášen Jakub Kučera.
Podrobnosti ze slavnostního večera čtěte zde, nebo zde, záznam z vyhlášení můžete sledovat ve čtvrtek 19.11. ve 22:25 na ČT4.

Český pohár mládeže 2009 - Memoriál Karla Bártů

10. 11. 2009 | Po posledním domácím závodu byly sečteny a vydány výsledky dlouhodobé soutěže letošního ročníku Českého poháru mládeže, který od tohoto roku nese jméno trenérské legendy československého a českého moderního pětiboje - Karla Bártů.
Vítěze jednotlivých kategorií a celkové pořadí na dalších místech najdete na stránce ►Soutěže|Výsledky.

Trenérský seminář

10. 11. 2009 | Na prosinec letošního roku je připraven dvoudenní seminář pro zájemce o získání trenérské licence C v moderním pětiboji.

SEMINÁŘ TRENÉRŮ LICENCE „C“ - moderní pětiboj

Termín a místo konání: sobota 5.12. a 12.12.2009, Stadion Juliska, klubovna moderního pětiboje.

Garant semináře: Bc. Tomáš Janko
Přednášející: Bc. Tomáš Janko, Mgr. Jan Jakubíček, Mgr. Daniel Kašpar, Mgr. Ivo Konvička, PaeDr. Irena Čechovská, CSc.
Cena: 1000,- Kč pro nečleny ČSMP / 500,- Kč členové ČSMP
Seminář bude zakončen písemnou zkouškou. Úspěšní absolventi obdrží potvrzení o absolvování a budou zařazeni do Registru trenérů moderního pětiboje s licencí „C“.

Předpokládaný program 5.12.09:
09:00 Zahájení
09:15 Anatomie a fyziologie pro trenéry (Janko)
10:00 Hygiena, první pomoc a regenerace (Jakubíček)
10:45 Pedagogické a výchovné aspekty trenérské práce s mládeží (Konvička)
11:30 Základy sportovního tréninku mládeže (Jakubíček)
12:15 Pohybová příprava dětí (Kašpar, Janko)
13:30 Oběd
14:15 Specifika tréninku mládeže v moderním pětiboji (Janko)
15:00 Teorie tréninku střelby začátečníků v moderním pětiboji (Jakubíček)
15:45 Teorie plavecké přípravy v mladším a starším školním věku (Čechovská)
16:30 Teorie atletické přípravy v mladším a starším školním věku (Kašpar)
17:15  Diskuse
Předpokládaný program 12.12.09:
08:00 Zahájení
08:15 Tréninková jednotka – střelba (Jakubíček)
08:45 Tréninková jednotka – šerm (Kašpar)
09:15 Tréninková jednotka – běh (Kašpar)
10:00 Tréninková jednotka – plavání (Čechovská)
11:00 Tréninková jednotka – plavání (Janko)
12:00 Oběd
13:15 Stavba ročního tréninkového plánu, makrocyklů, mikrocyklů a tréninkových jednotek v moderním pětiboji (Janko)
14:00 Diskuse

Přihlášky: Do 20.11.2009 na tel. 732 342 749 nebo email: janko.cz.pentathlon@seznam.cz

Cena 17. listopadu - ČPM 8

7. 11. 2009 |  Na Julisce se konal závěrečný závod Českého poháru mládeže 2009 - Memoriálu Karla Bártů současně jako tradiční Cena 17. listopadu a také Mistrovství ČR  kategorie E. Mistrovské tituly za rok 2009 si v kategorii nejmladších z Prahy odvezli Michaela Matlochová (SCB Bystřice) a Ondřej Gemov (PSC Plzeň).
Kompletní výsledky celého závodu najdete na stránce ►Soutěže|Výsledky.

Ondřej Polívka Pětibojařem roku 2009

6. 11. 2009 | Vítězem tradiční ankety Pětibojař roku se za rok 2009 stal Ondřej Polívka - mistr světa v závodě dvoučlenných štafet, mistr Evropy v závodě jednotlivců, juniorský mistr Evropy v závodě smíšených štafet, vicemistr Evropy a vicemistr světa v soutěži družstev a bronzový z letošního ME v závodě tříčlenných štafet.
Další informace na sport.idnes.cz.

Technický zpravodaj UIPM číslo 8

2. 11. 2009 | Technická komise UIPM vydala nový zpravodaj, který obsahuje mj. i přehled přijatých změn v pravidlech moderního pětiboje pro rok 2010. Celé znění zpravodaje najdete v souboru UIPM Newsletter 8 , případné dotazy směřujte na sekretariát ČSMP.

Cena Bystřice - ČPM 7

17. 10. 2009 |  V Bystřici nad Olší proběhl za mezinárodní účasti předposlední závod letošního ročníku Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů.
Výsledky -  Cena Bystřice (17. 10. 2009) .

Valná hromada ČSMP

13. 10. 2009 | V Praze se konala výroční Valná hromada Českého svazu moderního pětiboje. ČSMP se rozrostl o dalšího člena - během jednání byl do svazu všemi hlasy přijat sportovní klub Středisko Pětiboje Rožnov o.s., který se ve spolupráci s plaveckým oddílem TJ Rožnov bude věnovat vyhledávání a přípravě talentů zatím především v "dětských" kategoriích.

Kongres UIPM 2009 - Copenhagen

10. 10. 2009 | Dánské hlavní město hostilo během minulého víkendu zástupce čtyřicítky členských federací, kteří se zúčastnili zasedání letošního kongresu UIPM. Asi nejdůležitějším výsledkem kongresu je rozhodnutí zahájit 1.1.2010 testovací fázi přechodu na laserovou střelbu. Mezi řadou testovacích závodů, které se příští rok uskuteční, je pětibojařský závod OH mládeže v Singapuru a také Finále Světového poháru. Plný přechod na "laser" by měl být odstartován 1.1.2011.
Podrobněji o kongresu na stránkách UIPM.

Závod Olympijských nadějí - Debrecen

6. - 8.10. 2009 | Alice Lencová - zlato, Jan Kuf - zlato, David Kindl - stříbro, družstvo  (Kuf/Kindl/Hrudka) - zlato, štafeta (Kuf/Kindl/Hrudka) - zlato! Takový je celkový medailový účet naší výpravy v kategorii do osmnácti let.
Kompletní výsledky závodu najdete na www.cardsys.hu,
zde konečné výsledky - děvčata | chlapci | družstva | štafeta.

Soutěž kategorie do šestnácti let (youth B), se konala první den Závodu olympijských nadějí v maďarském Debrecenu. Mezi chlapci nedali mladí Poláci ostatním soupeřům šanci a obsadili kompletně stupně vítězů - 1. Jaroslaw Swiderski, 2. Michal Gralewski, 3. Sebastian Stasiak. Umístění našich: 9. Zbyšek Sznapka, 10. Martin Bilko, 12. Jirka Žák. Výsledky youth Bjednotlivci | družstva.
V soutěži děvčat dominovaly domácí Maďarky, které obsadily dokonce všechna čtyři první místa - 1. Zsanett Horváth, 2. Lilla Mózes, 3. Anita Földházi, 4. Kamilla Németh. Soutěž děvčat proběhla bez naší účasti.
Druhý den byl na programu soutěž kategorie do osmnácti let (youth A):
Alice Lencová ziskem 3916 bodů zvítězila v kategorii děvčat a Jan Kuf ziskem 4720 bodů zopakoval své loňské vítězství v této kategorii, druhý skončil David Kindl (4688) a devátý Jakub Hrudka (4320), družstvo v sestavě Kuf, Kindl, Hrudka navíc obsadilo první místo.
Závěrečný den byl na programu závod štafet - v kategorii youth A zvítězilo naše trio (Kuf/Kindl/Hrudka) a uzavřelo tak výbornou medailovou bilanci ČR v letošním ročníku Závodu olympijských nadějí.

Mistrovství ČR 2009 v moderním pětiboji

6. 10. 2009 | Skončením poslední vrcholné akce - Finále Světového poháru v Brazílii - se zároveň uzavřela dlouhodobá soutěž Mistrovství České republiky 2009 v moderním pětiboji. Na základě bodování v Českém pětibojařském žebříčku se mistry ČR pro rok 2009 v kategorii seniorů stali David Svoboda a Lucie Grolichová. Mezi juniory zvítězili Ondřej Polívka a Natálie Dianová, juniorské pořadí MČR 2009 určil bodový zisk jednotlivých závodníků v žebříčku Junior Pentathlon World Ranking, který vydává UIPM.

MISTROVSTVÍ ČR 2009 - SENIOŘI
1.David SvobodaASC/Ados241 bodůLucie GrolichováASC/Ados135 bodů
2.Ondřej PolívkaASC/Dukla224 bodůNatálie DianováASC/Dukla125 bodů
3.Michal MichalíkASC/PSC134 bodůSylvie ČernáASC/Ados91 bodů

MISTROVSTVÍ ČR 2009 - JUNIOŘI
1.Ondřej PolívkaASC/Dukla195 bodůNatálie DianováASC/Dukla132 bodů
2.David KindlTJ Dukla49 bodůBarbora KodedováPSC108 bodů
3.Jan KufTJ Dukla40 bodůLenka BilkováSCB64 bodů

Youth Olympic Games - kvalifikace

2. - 4. 10. 2009 | V Budapešti proběhl kontinentální kvalifikační závod pro OH mládeže 2010. V soutěži chlapců zvítězil Pavel Golik /POL/ před Iljou Šugarovem /RUS/ a Gergely Demeterem /HUN/. Náš reprezentant Jakub Hrudka dokončil na výborném šestém místě, 27. místo obsadil Martin Bilko. Mezi děvčaty byla nejlepší Zsófia Földházi /HUN/, druhá skončila Anastasia Spas /UKR/, třetí byla Gulnaz Gubajdulina /RUS/. Alice Lencová dokončila na patnáctém místě. V závodě smíšených štafet zvítězila první štafeta Maďarska ve složení Földházi/Demeter, druhá doběhla druhá polská štafeta (Lazewska/Dziudziek) a třetí byla první štafeta Ruska (Savvina/Šugarov). Naše štafeta ve složení Alice Lencová/Jakub Hrudka doběhla na 17.místě.
Podrobnosti z průběhu závodu čtěte zde, kompletní výsledky najdete zde.

Pro finálový závod čtyřbojařské soutěže OH mládeže 2010 v Singapuru je celkem k dispozici 24 míst v každé kategorii (děvčata/chlapci), ta budou rozdělena podle následujícího klíče:
♦ 9 míst určí kontinentální kvalifikační závody
Asie - závodníci na prvních 2 místech
Afrika - závodník na prvním místě
Evropa - závodníci na prvních třech místech
Amerika - závodníci na prvních 2 místech
Oceánie - závodník na prvním místě
MS youth A 2010 (22.-25.4, Uppsala) určí dalších 8 míst
♦ dalších 6 míst bude donominováno (pravděpodobně na základě očištěného pořadí z MS youth A 2010 v Uppsale)
♦ hostitelská země má nárok obsadit 1 místo v každé kategorii.

Za každou zemi se může kvalifikovat pouze jeden závodník v každé kategorii, v moderním čtyřboji mohou startovat pouze závodníci narození v roce 1992 a 1993 (youth A pro rok 2010).

MS BIATHLE 2009 - Monte Carlo

20. 9. 2009 | V neděli proběhlo v Monaku Mistrovství světa v BIATHLE. Česká republika o sobě opět dala vědět - v kategorii juniorů zvítězil František Kubínek, na druhém místě doběhl Lukáš Hirt a na šestém místě Lukáš Purkar. V kategorii mužů skončil Jan Jakubíček devátý, Martin Dvořák jedenáctý a v kategorii žen doběhla Andrea Lovrantová na sedmém místě - všem našim a především novopečenému mistru světa gratulujeme!

Výsledky jednotlivých kategorií: Junioři | Muži | Ženy . Více informací o BIATHLE.

Memoriál J. Krále - ČPM 6

20. 9. 2009 | V Praze na Julisce se uskutečnil šestý závod ČPM - Memoriálu Karla Bártů, pořádaný oddílem MOPE Praha současně jako Memoriál Jaromíra Krále a také Mistrovství České republiky kategorie D. Mistry ČR se v této kategorii stali Marek Grycz z SCB Bystřice nad Olší a Lea Chvalovská z Dukly Praha. V soutěži družstev zvítězili chlapci Dukly Praha (Břečka, Procházka, Bouška) a děvčata SCB Bystřice (Matlochová, Humlová, Bocková).

Kompletní výsledky včetně výsledků ostatních kategorií: Jednotlivci | Družstva .

Finále světového poháru - Rio de Janeiro

13. 9. 2009 | Lucie Grolichová šestá /5420 bodů/, Natálie Dianová jedenáctá /5260/ a Sylvie Černá osmnáctá /4996/ - takové je umístění našich reprezentantek v posledním důležitém závodě letošní pětibojařské sezóny, který se uskutečnil v brazilském Riu de Janeiro. Zvítězila Donata Rimsaite /LTU, 5584 bodů/ před domácí závodnicí Yane Marques /5508/, třetí místo obsadila Leila Gyenesei /HUN, 5492/.

Kompletní výsledky zde.

MS 2009 Londýn - Čeští pětibojaři ovládli svět

18. 8. 2009 | Naše seniorská reprezentace dosáhla na nedávno skončeném MS v Londýně největšího úspěchu svojí bohaté historie. V konkurenci 161 pětibojařů a pětibojařek z téměř čtyřiceti zemí dokázala naše výprava vybojovat dvě zlaté a dvě stříbrné medaile a ČR se tak stala vůbec poprvé nejúspěšnější zemí celého mistrovství.

Medailový přehled MS v moderním pětiboji 2009, Londýn

zlato

stříbro

bronz

Česká republika                 

2

2

0

Maďarsko                             

2

0

1

Německo                              

1

1

1

Čína                                         

1

0

0

Litva                                        

0

1

1

Rusko                                     

0

1

0

Velká Británie                    

0

1

0

Egypt                                      

0

0

1

Polsko                                    

0

0

1

Ukrajina                                

0

0

1

Česká republika byla ziskem dvou zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile nejúspěšnější zemí už na červnovém ME v Lipsku (před Litvou a Velkou Británií). Ze sportovních odvětví, ve kterých se bude soutěžit na Hrách XXX. olympiády v Londýně v roce 2012, je moderní pětiboj jediným, v němž je naše země v letošní sezóně nejlepší na světě.

Polívka vyhrál ME 2009

28. 6. 2009 | Ondřej POLÍVKA zvitězil ziskem 6060 bodů ve finálové soutěži mužů a stal se tak mistrem Evropy! Na druhém mistě skončil Ilja FROLOV /RUS, 6036/, třetí byl Adam MÁROSI /HUN, 6032/. Další naši reprezentanti: 8.David Svoboda /5916/, 13.Michal Michalík /5824/, 23.Libor Capalini /5692/. V soutěži družstev získal náš tým ve složení Polívka, Svoboda, Capalini stříbrné medaile, zvítězili Litevci, třetí skončilo Bělorusko. Podrobné zpravodajství najdete opět zde, celkové výsledky na německých stránkách šampionátu, a také VIDEO ze závěrečného kombi.

Dnes je na programu šampionátu soutěž ženských štafet, ve které nás budou reprezentovat Lucie Grolichová, Natálie Dianová a Sylvie Černá.Hlavní navigace: